Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mezi Nosislaví a Sudoměřicemi očekávejte zpomalení

 
středa, 18. září 2019, 10:06

Dnes a v pátek se přes celý kraj bude převážet nadměrný náklad. Vzhledem k rozměrům nákladu jsou očekávané kolony mezi obcí Nosislav a Pánov. Náklad vyjede v devět ráno a měl by dojet v odpoledních hodinách.

Nejočekávanější zpomalení je u Hodonína

Dvě soupravy v konvoji převážejí technologické vybavení elektrárny a náklad je široký šest metrů, výšku sedm metrů a délku přes třicet metrů. Konvoj pojede přes Velké Němčice, Hustopeče, Starovičky Velké Pavlovice, Trkmanský Dvůr, Velké Bílovice, Moravský Žižkov, Prušánky, Hodonín, Dubňany, Milotice, Ratíškovice a Pánov. Plánovaný konec je v 16:30 v Sudoměřicích u hranic se Slovenskem. Očekávané zdržení je v Hodoníně v místě křížení s Brněnskou ulicí a silnicí I/55, jelikož konvoj pojede výjezdem z protisměru, aby se vytočil.

Dvě Brněnské jsou problém

Dalším problémový úsek je v Hustopečích při průjezdu okolo nemocnice z důvodu velkého provozu. Jedná se také o ulici Brněnská stejně jako v Hodoníně. "Průměrná rychlost se dost mění, ale pokud je vše bez problému, tak jedeme třicet kilometrů za hodinu," doplňuje Chaloupka.

Demontáž po cestě

Zdržení se nedá přesně odhadnout, jelikož může vzniknout na kruhových objezdech a složitějších křižovatkách. Na úzkých silnicích bude dokonce potřeba demontovat a zpátky nasadit dopravní značky. "Máme náplánovaný dojezd, ale po cestě je spousta proměnných, které to mohou ovlivnit. Pokud se nám do cesty postaví nákladní vůz, tak bude muset složitě vycouvávat. Nebo třeba projíždění pod elektrickým vedením. Máme s sebou techniky z energetických společností, kteří vypínají elektřinu a nadzvedávají dráty," vysvětluje mluvčí policie David Chaloupka. Dnešní trasa je naprosto totožná s plánovanou páteční trasou a tak očekávajte zpomalení i v pátek.

 

Napsal Dominik Hok | Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

V Brně jako na horách. Nová lanovka dopraví cestující z Pisárek až ke...

úterý, 17. září 2019, 12:02

Brno plánuje v dalších letech výrazně zlepšit dopravní situaci ve městě. Součástí nových projektů je i lanovka, která...

Na D1 u Starého Lískovce hořel nákladní vůz, po nehodě z něj vyteklo...

pondělí, 16. září 2019, 16:56

Požár nákladního vozu na 191. kilometru D1 u Brna dnes odpoledne na několik desítek minut uzavřel dálnici. Z nákladu...

Na jižní Moravě začnou příští týden tři železniční výluky

neděle, 15. září 2019, 15:55

Na jižní Moravě začnou v úterý dvě desetidenní výluky na tratích z Hrušovan nad Jevišovkou do Rakšic na Znojemsku a z...

Nečekaný déšť při čekání na MHD vás už nepřekvapí. Město navyšuje...

pátek, 13. září 2019, 10:00

Městská hromadná doprava v Brně obsluhuje v současnosti skoro jeden a půl tisíce zastávek. Zastřešených je jen necelá...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.