Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na jižní Moravě začnou příští týden tři železniční výluky

 
neděle, 15. září 2019, 15:55

Na jižní Moravě začnou v úterý dvě desetidenní výluky na tratích z Hrušovan nad Jevišovkou do Rakšic na Znojemsku a z Boskovic do Velkých Opatovic na Blanensku. Ve čtvrtek začne další výluka mezi Grešlovým Mýtem na Znojemsku a Moravskými Budějovicemi na Třebíčsku, která skončí až 30. září. Cestující budou ve všech případech vozit místo vlaků autobusy, vyplývá z informaci společnosti Kordis JMK, která koordinuje hromadnou dopravu v kraji.

Na trati mezi Hrušovany a Rakšicemi budou autobusy zastavovat ve většině případů na zastávkách autobusů v centru obcí, v Hrušovanech a Rakšicích zastaví u nádraží a v Bohuticích na křižovatce u restaurace. Vlaky a autobusy budou jezdit podle speciálního výlukového jízdního řádu.

Mezi Boskovicemi a Velkými Opatovicemi budou autobusy s výjimkou Šebetova zastavovat u vlakových stanic či zastávek a v Šebetově zastaví v obci. Autobusy budou odjíždět podle pravidelného jízdního řádu jako vlaky.

Mezi Grešlovým Mýtem a Budějovicemi zastaví autobusy také u vlakových zastávek, výjimkou je obec Vesce, kde bude obsloužena autobusová zastávka. Vlaky a autobusy pojedou podle výlukového jízdního řádu.

Výlukové jízdní řády lze nalézt buď na webu Českých drah, nebo na webu Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.

 

Napsal(a) ČTK | Foto ČD
 


 

Kam dál?

Nečekaný déšť při čekání na MHD vás už nepřekvapí. Město navyšuje...

pátek, 13. září 2019, 10:00

Městská hromadná doprava v Brně obsluhuje v současnosti skoro jeden a půl tisíce zastávek. Zastřešených je jen necelá...

Žena vstoupila do silnice přímo před kamion, na místě zemřela

čtvrtek, 12. září 2019, 20:12

Tragické následky měla čtvrteční nehoda z Hustopečí. Chodkyně totiž vstoupila do silnice mimo přechod pro chodce ve...

Dálnici D2 dnes zablokovaly dvě nehody kamionů. Dopravu ohrožovali i...

úterý, 10. září 2019, 18:30

Dvě nehody kamionů dnes zcela zablokovaly dálnici D2. Při první se těžce zranil jeden z řidičů, hasiči ho museli...

Výhodnější dopravu po Brně by mohly studentům zajistit semestrální...

úterý, 10. září 2019, 18:23

Ke zlevněné roční, čtvrtletní a měsíční šalinkartě by se v budoucnu mohl přidat nový tarif semestrální jízdenka. Právě...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.