Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Most na křižovatce Kníničská se ode dneška částečně otevře, plně průjezdný bude až na podzim

 
neděle, 1. září 2019, 17:50

Most na mimoúrovňové křižovatce Kníničská v Brně je ode dneška otevřený. Nyní se však počítá s tím, že plně průjezdný v obou směrech bude až v listopadu. Navíc bude uzavřena připojovací větev křižovatky, která napojuje auta od Bystrce na velký městský okruh směrem na Pisárky.

Most se otevřel pouze pro průjezd od Bystrce do Královopolských tunelů a nebude nutné objíždět místo přes Komín a Žabovřesky. Zůstane však uzavřený pruh, který umožňuje cestu z Pisárek do Bystrce.

Důvodem je odvolání proti stavbě protihlukové stěny, uvedlo v tomto týdnu Ředitelství silnic a dálnic. I proto se dá čekat nadále hustší provoz přes Jundrov po Veslařské ulici, přestože oficiální objížďka vede po velkém městském okruhu z Pisárek až na kruhový objezd u Královopolských tunel a poté zpět po okruhu ke sjezdu na Kníničskou.

Uzavřený připojovací pruh pro auta od Bystrce do Pisárek lze neoficiálně opět projet přes Veslařskou. Oficiálně bude objížďka značená od Bystrce taktéž ke kruhovému objezdu u Královopolských tunelů a poté v protisměru po okruhu dále do Pisárek.

Pro cestující MHD částečné ukončení uzavírky znamená znovuzprovoznění zastávky Štursova pro trolejbusy a autobusy ve směru do centra.

Napsal(a) ČTK | Foto Google Maps
 


 

Kam dál?

S novým školním rokem bezpečně

sobota, 31. srpna 2019, 18:45

Příští týden začíná v České republice nový školní rok. Děti se vrací do školních lavic. Někdo o ročník výš, někdo...

Úleva pro řidiče v Brně. Se začátkem školního roku končí i řada...

pátek, 30. srpna 2019, 08:43

Doprava v Brně se s koncem prázdnin výrazně zjednoduší, protože skončí opravy a uzavírky několika ulic. Některé už...

První řidiči se po Dornychu projedou už v sobotu, o rok dříve než...

čtvrtek, 29. srpna 2019, 16:32

Po více než roce a půl se z v noci z pátka na sobotu zprůjezdní ulice Dornych. Pokračování realizace strategického...

Cyklisté budou v centru Brna jezdit v jednosměrkách nejspíš bez...

středa, 28. srpna 2019, 17:00

Cyklisté by měli projíždět brněnské jednosměrky Solniční, Veselá a Mlýnská i nadále v obou směrech. Brněnský radní Petr...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v I.B třídě na Královehradecku reagovali na neuspokojivou situaci v českém fotbale. Protest vzbudil velké pozdvižení napříč celou republikou. Jenže pochvalná slova a poplácávaní po zádech nestačí. Český fotbal se potápí ke dnu rychleji než Titanic a podle slov trenéra Opočna Tomáše Rejzka je na čase přestat tlachat a začít konat. Cíl? Sesunout z trůnu místo předsedu fotbalového svazu Romana Berbra

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc dětí, nejmenší navštěvuje jen několik jednotlivců. Nejvíce žáků, a to 1918, bylo loni ve střední škole v Charbulově ulici v Brně. Naopak jen jediné dítě chodilo do církevní mateřské školy pro mentálně postižené v Praze 4. Větší školy někdy vznikly sloučením původních menších škol a nabízí výuku v několika budovách. Vyplývá to z údajů ministerstva školství.

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).