Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Minibus bude jezdit po Ústředním hřbitově i o Dušičkách

 
pátek, 23. srpna 2019, 12:09

Minibus vyjel poprvé na Ústřední hřbitov o Velikonocích. Rozvozy po celém areálu zdarma se těšily u návštěvníků velké oblibě, a proto jej i o Dušičkách znovu dopravní podnik vypraví. Sloužit má především seniorům a lidem se ztíženou možností pohybu.

Minibus bude k dispozici od úterý 29. října do neděle 3. listopadu 2019. Každý den vyjede v 9 hodin a v dvacetiminutových intervalech bude jezdit až do šesté hodiny večerní. „Oproti Velikonocím se posunul jen začátek provozu z 8. hodiny ranní na 9. hodinu, protože tak brzy nebyl o dopravu zájem,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Bezplatnou službu může využít kdokoli

Služba bude bezplatná a primárně bude sloužit seniorům a lidem se ztíženou možností pohybu. Využít ji však mohou všichni. V minibusu bude k dispozici šestnáct míst na sezení a 22 na stání. „Bezplatnou autobusovou dopravu po Ústředním hřbitově přijali o Velikonocích lidé velmi kladně. Kromě změny času první jízdy zůstane vše stejné,“ doplnil Hladík

Nástupním a výstupním místem trasy bude hlavní brána u Vídeňské ulice. „Zastávky nebudou striktně vyznačeny. Minibus bude zastavovat na znamení kdekoli na trase,“ doplnila mluvčí Dopravního podniku města Brna Hana Tomaštíková.

Zdroj: brno.cz

Doprava za 52 tisíc korun

Radní tak ve středu 21. srpna projednali žádost Správy hřbitovů města Brna o zvýšení neinvestičního příspěvku na rok 2019 o 52 tisíc korun na zajištění autobusové dopravy po Ústředním hřbitově v období svátků Památky zesnulých. „O příspěvku budou rozhodovat ještě zastupitelé,“ dodala mluvčí magistrátu města Brno Zuzana Gregorová.

Brněnský Ústřední hřbitov ve čtvrti Štýřice byl poprvé otevřen v roce 1883 a rozkládal se na 28 hektarech. Postupně se ale rozšiřoval. V současnosti se hřbitov rozkládá na ploše 56 hektarů, což z něj činí největší pohřebiště v Česku. Autorem projektu byl Alois Prastorfer.  Ústřední hřbitov se tehdy nacházel daleko za městem a od svého založení nese název Ústřední hřbitov města Brna. Jedná se o skutečně veřejný městský hřbitov pro všechny obyvatele města bez rozdílu.

Napsal Hana Podhorná | Foto TIC Brno
 


 

Kam dál?

Stavební práce na rok omezí dopravu v brněnské Bohunické ulici

pátek, 23. srpna 2019, 10:46

Rekonstrukce vodovodu a kanalizace od září déle než rok omezí dopravu v brněnské Bohunické ulici. Za rekonstrukci město...

Město zahájilo kampaň k novému systému rezidentního parkování. Změny...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 15:50

Brno spustilo ve středu 21. srpna kampaň k vylepšenému systému rezidentního parkování. Ten začne platit 30. září. Zatím...

VIDEO: Mrazivé záběry srážky chlapce a šaliny. Mladík se koukal do...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 14:35

Díval se do mobilu a vešel přímo do cesty rozjeté tramvaje. Policisté zveřejnili video včerejší srážky třináctiletého...

FOTO: Řidič Fabie nezvládl jízdu na mokré silnici a trefil Audi, při...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 13:31

Projet na mokré silnici zatáčku nezvládl ve středu ráno u Ludíkova na Blanensku padesátiletý řidič Fabie. Při...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.