Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Stavební práce na rok omezí dopravu v brněnské Bohunické ulici

 
pátek, 23. srpna 2019, 10:46

Rekonstrukce vodovodu a kanalizace od září déle než rok omezí dopravu v brněnské Bohunické ulici. Za rekonstrukci město zaplatí bezmála 81 mil. Kč bez DPH. V tiskové zprávě to dnes uvedla Anna Dudková z tiskového střediska magistrátu.

Stavební práce v ulici začnou po otevření ulice Dornych. První na řadě je úsek mezi ulicí Pražákovou a mimoúrovňovým křížením s Vídeňskou. Do poloviny října bude v celé Bohunické zachovaný průjezd v režimu 1+1, tedy jeden jízdní pruh v každém směru. Pro řidiče se ulice uzavře od poloviny října v úseku mezi Řehákovou a Pražákovou.

"Auta budou tento úsek objíždět po Hněvkovského, Dornychu a městském okruhu zpět na Vídeňskou. Mezi ulicí Pražákovou a mimoúrovňovým křížením s Vídeňskou bude i v průběhu stavebních prací zachován průjezd vozidel v režimu 1+1," uvedla Dudková. Doplnila, že městská hromadná doprava bude přibližně do poloviny října projíždět stavbou, pro cestující se tak nic nezmění. Objízdné trasy pro následující období jsou zatím v jednání.

Opravovat se budou kanalizace, vodovody i kabely lamp

Dělníci musí zrekonstruovat 709 metrů kanalizace a 677 metrů vodovodu. Vymění i kabely veřejného osvětlení. "Stávající kanalizační stoka je v ulici Bohunické od roku 1934 a vodovodní řad je zde v provozu už od roku 1928. Tyto inženýrské sítě jsou vzhledem ke svému stáří již za hranicí životnosti. Především na vodovodu došlo v poslední době k několika haváriím. Zejména ta z prosince 2017 způsobila výrazné omezení dopravy v ulici Bohunické, a to v části mezi ulicemi Pražákovou a Řehákovou," připomněl vedoucí útvaru inženýrských služeb Brněnských vodáren a kanalizací Jaromír Peška.

Po dobu stavebních prací zůstane ulice průjezdná pro složky integrovaného záchranného systému, zajištěný bude i příjezd k nemovitostem. "Splaškové a dešťové vody budou bez přerušení odváděny do kanalizační soustavy, stejně tak bude zajištěna v dané lokalitě distribuce pitné vody s výjimkou krátkodobých odstávek způsobených nutností propojení nově budovaného vodovodního řadu se stávající vodovodní sítí. Na tyto plánované odstávky budou obyvatelé upozorněni s dostatečným předstihem," uvedl Peška.

Napsal(a) ČTK | Foto Google mapy
 


 

Kam dál?

Město zahájilo kampaň k novému systému rezidentního parkování. Změny...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 15:50

Brno spustilo ve středu 21. srpna kampaň k vylepšenému systému rezidentního parkování. Ten začne platit 30. září. Zatím...

VIDEO: Mrazivé záběry srážky chlapce a šaliny. Mladík se koukal do...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 14:35

Díval se do mobilu a vešel přímo do cesty rozjeté tramvaje. Policisté zveřejnili video včerejší srážky třináctiletého...

FOTO: Řidič Fabie nezvládl jízdu na mokré silnici a trefil Audi, při...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 13:31

Projet na mokré silnici zatáčku nezvládl ve středu ráno u Ludíkova na Blanensku padesátiletý řidič Fabie. Při...

Silnice mezi Útěchovem a Adamovem je opět průjezdná. Rekonstrukci...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 12:54

Řidiči mohou opět projet mezi Útěchovem a Adamovem. Řidiči tak mohou jezdit bez složitých objížděk na novém povrchu už...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.