Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Silnice mezi Útěchovem a Adamovem je opět průjezdná. Rekonstrukci stihli dokončit s předstihem

 
čtvrtek, 22. srpna 2019, 12:54

Řidiči mohou opět projet mezi Útěchovem a Adamovem. Řidiči tak mohou jezdit bez složitých objížděk na novém povrchu už od pátku 23. srpna, původně mělo být hotovo až koncem srpna. Na opravách úseku o délce 1,6 kilometru se finančně podílely Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny, město Adamov a Jihomoravský kraj. Každý přispěl částkou 2,5 milionu korun.

Součástí rekonstrukce byla sanace, obnova nefunkčního odvodnění, rekonstrukce odvodňovacích žlabů nebo úprava nezpevněných krajnic.Došlo i k výměně zkorodovaných svodidel a pro zvýšení bezpečnosti byla nově doplněna svodidla v celkové délce 540 metrů a umístěny silniční směrové sloupky.

Cesta mezi Útěchovem a Adamovem byla vybudována jako lesní odvozní cesta, od 80. let minulého století ji používá veřejnost. Jde o jednu ze dvou komunikací spojujících Adamov s Brnem. 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Mendelova univerzita
 


 

Kam dál?

Břeclav je prvním městem v Česku, kde se bude testovat blikající...

středa, 21. srpna 2019, 17:00

V sousedních státech běžné, v České republice letos v září poprvé. Břeclavské semafory v testovacím období před koncem...

V Brně se přes noc objevily obrysy mrtvých lidí a pomníček. Kampaň...

úterý, 20. srpna 2019, 16:30

Na několika místech v Brně a dalších městech v České republice se v noci na dnešek objevily obrysy postav a speciální...

Autobusové nádraží u Grandu v Brně bude bezbariérové, město nechá...

úterý, 20. srpna 2019, 11:06

Autobusové nádraží u Grandu nyní prochází rekonstrukcí, na konci ní bude cestující čekat nová čekárna, prodejna...

Tramvaj koňka 150 let od premiéry opět projela brněnskými ulicemi

neděle, 18. srpna 2019, 11:11

Přesně 150 let od první jízdy dnes Brnem znovu projela koněspřežná tramvaj. Vůz tažený párem koní kopíroval původní...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.