Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Autobusové nádraží u Grandu v Brně bude bezbariérové, město nechá upravit okolí

 
úterý, 20. srpna 2019, 11:06

Autobusové nádraží u Grandu nyní prochází rekonstrukcí, na konci ní bude cestující čekat nová čekárna, prodejna jízdenek a toalety. Mimo to však město nechá provést jednu výraznou změnu, kterou velmi ocení především lidé s fyzickým hendikepem. Okolí nádraží bude totiž upraveno tak, aby bylo bezbariérové.

Nádraží u Grandu doplní nájezdy a další bezbariérové úpravy

„Jsem rád, že se nám daří ve městě bořit bariéry, a že se tak město mění v přívětivější. Bezbariérovost usnadní přístup nejen maminkám s dětmi či vozíčkářům, ale všem návštěvníkům nádraží a zastávek,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Brno vyčlenilo 1,6 miliónu korun, na doplnění přestavby funkcionalistického autobusového nádraží od architekta Bohuslava Fuchse, chráněné, jako kulturní památku o úpravu chodníku podél nádraží právě kvůli snížení bariér cestujících.

S bezbariérovým přístupem se počítá i v případě rekonstrukce tramvajové tratě do Líšně, kde se budou bezbariérové přístupy na šesti zastávkách

 „Nově zrekonstruované nádraží doplníme o unikátní 3D infopanel, který vzniká ve spolupráci se studenty brněnské VUT. Informační panel bude doplněn jak 3D modelem nádraží, tak i komunikátorem, který usnadní orientaci všem cestujícím, především pak zrakově a sluchově postiženým,“ dodal Hladík.

Brno doplní indukční smyčky pro sluchově postižené

Na základě analýzy potřebnosti doplní Brno přepážky svých odborů o dvacet jedna indukčních smyček pro neslyšící. Dalších šest poputuje do jednacích sálů magistrátu. Celková cena pořízení těchto zařízení bude 140 tisíc. 

„Chtěli jsme vyjít vstříc sluchově postiženým, kteří si často stěžují na špatnou srozumitelnost mluveného slova na přepážkách úřadu, či ve velkém sále zastupitelstva. Nově instalované smyčky jsou řešením pro sluchově postižené, kteří nosí sluchadla, nebo mají kochleární implantát. Pomůže jim tak úplně překonat akustické rušení okolí, a poskytne jim plnohodnotný poslech,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Indukční smyčka je zařízení, které umožňuje plnohodnotný poslech lidem s naslouchadly, či kochleárními implantáty, především pak v místech, kde je velké akustické rušení a samotné sluchadlo není dostačující.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Tramvaj koňka 150 let od premiéry opět projela brněnskými ulicemi

neděle, 18. srpna 2019, 11:11

Přesně 150 let od první jízdy dnes Brnem znovu projela koněspřežná tramvaj. Vůz tažený párem koní kopíroval původní...

Od příštího roku budou na řidiče v Brně čekat kamery úsekového měření

pátek, 16. srpna 2019, 19:00

Kamery, které byly nainstalovány do Husovického tunelu v rámci rekonstrukce, vyvolaly mezi veřejností velký ohlas. V...

Na jižní Moravě se od soboty chystá nekolik vlakových výluk

pátek, 16. srpna 2019, 15:43

Na tratích z Brna do Vyškova a také na trati z Veselí nad Moravou a Bzence do Starého Města u Uherského Hradiště začne...

V Brně představili zrenovovanou tramvaj 4MT z 50. let

pátek, 16. srpna 2019, 13:15

Brněnský dopravní podnik dnes představil zrenovovanou tramvaj 4MT, která se vyráběla v Královopolské strojírně v letech...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.