Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé čekají na obchvat Bučovic už desítky let. ŘSD nyní nechává posuzovat vliv obchvatu na životní prostředí

 
úterý, 13. srpna 2019, 10:29

Ředitelství silnic a dálnic nechává posuzovat dopady na životní prostředí u plánovaného obchvatu Bučovic, který má z města na Vyškovsku odvést tranzitní dopravu. Městem prochází frekventovaný mezinárodní tah I/50. Podle dokumentu na Informačním portálu EIA se nyní předpokládá zahájení stavby v roce 2032. Lidé tak budou čekat na stavbu více než 50 let od prvních snah o obchvat.

Podle sčítání dopravy v roce 2016 projelo Bučovice denně přes 16.000 aut včetně kamionů. Silnice spojuje dálnici D1, od které se odpojuje za Brnem, se slovenskou dálnicí D1 Povážím přes Uherské Hradiště.

Lidé už v minulosti proti přetížené dopravě demonstrovali

Doprava v Bučovicích je neúnosná už řadu let a vede přímo přes náměstí, před 13 lety se například konala demonstrace místních, kteří tah zablokovali. Lidovecký ministr dopravy Milan Šimonovský v roce 2006 hovořil o stavbě v roce 2009.

Nový plán napadly petice

Stavba už byla v minulém desetiletí skutečně poměrně blízko, dokonce bylo vydané územní rozhodnutí pro první etapu stavby. V roce 2007 však proti němu bylo vydané odvolání a pak stavbu napadli další občané i peticemi.

Původní trasa podél Litavy tak byla opuštěna a vznikla vyhledávací studie, která určila nejvhodnější trasu, která vede jižně od města a severně od obce Kloboučky.

Od současné silnice se má odpojit v Marefách a znovu se napojit ve Vícemilicích. Její délka bude 5,4 kilometru a bude se také muset překládat 1,7 kilometru železniční tratě, která spojuje Brno s Veselím nad Moravou.

Napsal(a) ČTK | Foto ilustrační foto, MMB
 


 

Kam dál?

Cyklistům se v Brně nežije dobře, město ohledně cyklodopravy zaspalo,...

pondělí, 12. srpna 2019, 20:45

Policie České republiky chce, aby Brno zrušilo řadu cykloobousměrek. To jsou ulice, kterými mohou cyklisté na rozdíl od...

Při srážce tří aut v Kyjově zemřela řidička, dva další lidé se zranili

pondělí, 12. srpna 2019, 17:53

Při srážce tří aut v Kyjově na Hodonínsku zemřela dnes kolem poledne žena. Dva muži se zranili. Silnice byla v místě...

V Brně se na víkend zcela uzavřela Žabovřeská. Uzavírka paralyzovala...

neděle, 11. srpna 2019, 17:04

Zcela uzavřená ulice Žabovřeská na brněnském velkém městském okruhu téměř paralyzovala dopravní situaci na souběžné...

Snaha o výstavbu brněnského 'metra' pokračuje. Město žádá o dotaci...

čtvrtek, 8. srpna 2019, 18:45

O podzemní železnici připomínající metro se mluví už několik desítek let. V současnosti pokračují přípravy studie...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.