Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Po provizorním mostě přes Novomlýnské nádrže maximálně dvacítkou. Jinak čeká řidiče pokuta

 
pondělí, 5. srpna 2019, 10:58

Řidiči, kteří překročí povolenou dvacetikilometrovou rychlost na provizorním mostě přes Novomlýnské nádrže na silnici I/52, mohou očekávat pokutu. Podle ředitele brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic Davida Fialy je od minulého týdne úsekové měření zkalibrované a pohořelický úřad může řidiče pokutovat. Hlavním účelem je ochránit most před výraznějším poškozením, který způsobují hlavně rychleji jedoucí kamiony, řekl Fiala novinářům.

Provizorní vojenský most, který silničáři nasunuli na původní most v havarijním stavu, je na místě od loňského listopadu a pravidelně je na něm potřeba provádět opravy i kvůli tomu, že řidiči nedodržují stanovenou rychlost. „Dynamické rázy jsou potom hlavně u kamionů násobně vyšší a dělo se to hlavně v noci. Proto jsou kamery uzpůsobené tak, aby mohly dobře měřit i za tmy," řekl Fiala.

240 pokut za prvních 12 hodin měření

Za jak velké překročení budou řidiči dostávat pokutu, Fiala neví. „Možná je to i dobře, že se to takto veřejně neříká," poznamenal. Podle něj dnes za prvních 12 hodin měření spáchalo přestupek 240 řidičů.

Provizorní most by měl být na svém místě až do jara příštího roku. „Kdyby nevydržel, musela by auta přes most jezdit zase kyvadlově. Zahájili jsme výběrové řízení s cenou 221 milionů korun a čekáme na přihlášky firem. Kvůli výjimkám ze životního prostředí chceme začít příští rok v březnu či v dubnu a do konce roku 2020 mít most hotový," řekl Fiala.

Podle předběžné dohody s policií a Pohořelicemi by se úsekové měření rychlosti mělo poté přesunout jen o kus dál k rybárně, kde je kolizní místo kvůli velkému množství chodců a cyklistů, kteří přecházejí frekventovaný mezinárodní tah.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Nový silniční tah na Svitavy se začne v nejlepším případě stavět v...

čtvrtek, 1. srpna 2019, 17:17

Střední část dálnice či silnice 43 by se mohla začít, pokud vyjde optimistická varianta, stavět už v roce 2025. Jde o...

Brněnské letiště otevře od poloviny srpna nové infocentrum. Nahradí...

středa, 31. července 2019, 20:00

Město Brno ve spolupráci s brněnským letištěm připravují nové informační centrum, které nahradí nynější stánek s...

Přesně před sedmdesáti lety začaly v Brně jezdit trolejbusy

pondělí, 29. července 2019, 08:58

Snahy zavést v moravské metropoli trolejbusy se objevily již ve 30. letech minulého století, nakonec si na ně ale...

Kvůli stavbě Žabovřeské čeká Brňany výluka šaliny jedničky

čtvrtek, 25. července 2019, 11:46

Kvůli stavbě velkého městského okruhu se jedničkou do Bystrce už nedostanete. Radní chtějí urychlit práci na Žabovřeské...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.