Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V září začne rekonstrukce vodovodu a kanalizace na ulici Bohunická. Trvat by měla skoro rok a půl

 
středa, 10. července 2019, 18:20

Rekonstrukce kanalizace v ulici Bohunická začne v září letošního roku a potrvá až do prosince 2020. Odkloněna bude automobilová i městská hromadná doprava. Řidiči tak budou jezdit objízdnou trasou přes Dornych.

Kanalizace na ulici Bohunická přesluhuje už řadu let. Byla totiž postavena už v roce 1935. Vodovod položený do ulice je ještě o šest let starší. Před dvěma lety zde taky došlo i k havárii, která způsobila výrazné omezení dopravy. Aby se předcházelo dalším haváriím dojde v ulici Bohunická k rekonstrukci inženýrských sítí. Kompletní rekonstrukce kanalizace, vodovodu a obnova povrchů vyjde na 80, 5 milionu korun.

Objízdná trasa pro řidiče povede přes Dornych, MHD bude jezdit přes ulici Drážní

Stavební práce potrvají více než rok. Nové kanalizace se tak Brňané v rekonstruované lokalitě dočkají nejdřív v prosinci 2020.  Rekonstrukce však měla začít už v červnu letošního roku. Kvůli stavbě „Tramvaje Plotní“ na ulici Dornych byl ale celý projekt posunut. Objízdná trasa pro automobilovou dopravu totiž povede právě přes nově zprůjezdněný Dornych.  „Objízdná trasa povede přes Hněvkovského, Svatopetrskou, Dornych, Opuštěnou, Heršpickou a Vídeňskou ulici,“ uvedla mluvčí magistrátu města Brno Anna Dudková.

Uzavírka ulice Bohunické se nedotkne jen řidičů aut ale také MHD konkrétně linek E50 a 50. „Pro linku 50 bude zřízena odklonová trasa přes ulici Drážní a Pražákovu, expresní linka E50 pojede po dálnici D1. O podrobnostech a termínech se však ještě bude jednat,“ vysvětluje objízdné trasy mluvčí dopravního podniku města Brna Hana Tomaštíková.

Od poloviny října se ulice uzavře úplně

K uzavření komunikace dojde v průběhu září mezi ulicí Pražákova a mimoúrovňovým křížením s ulicí Vídeňská v jízdních pruzích ve směru k železničnímu podjezdu. Jízdní pruhy ve směru k ulici Vídeňská zůstanou pro automobilovou dopravu otevřeny, přičemž zde dojde k úpravě dopravního značení umožňujícího obousměrný provoz, uvedl tak zpravodaj Jižní Kurýr městské části Brno- Jih.

Následně dojde od poloviny měsíce října k provedení úplné uzavírky ulice Bohunická, v úseku mezi ulicemi Pražákova a Řehákova. „Vůbec nezávidím řidičům, kteří jezdí přes Bohunickou ulici každé ráno do práce. Objíždět ulici až přes Dornych bude časově náročné,“ zhodnotil rekonstrukci obyvatel městské části Brno – Jih Vít Hensl.

Splaškové a dešťové vody budou bez přerušení odváděny do kanalizační soustavy, stejně tak bude zajištěna v dané lokalitě distribuce pitné vody s výjimkou krátkodobých odstávek způsobených nutností provedení propojení nově budovaného vodovodního řadu se stávající vodovodní sítí, píše Jižní Kurýr.

Napsal Hana Podhorná | Foto Google maps
 


 

Kam dál?

V Brně pátým rokem rostl počet cestujících MHD. Dopravní podnik svezl...

neděle, 7. července 2019, 10:53

V brněnské MHD loni pátým rokem po sobě rostl počet cestujících. Meziročně vzrostl o 4,3 milionu na 360,9 milionu lidí....

Před 180 lety byl zahájen provoz na železnici Vídeň-Brno

sobota, 6. července 2019, 09:11

Slavnostním zahájením provozu na železniční trati mezi Vídní a moravským Brnem před 180 lety, 7. července 1839, se...

Brno chce vybudovat dvě nové cyklostezky za 22 milionů. Jedna povede...

čtvrtek, 4. července 2019, 19:00

Dvě nové cyklostezky by měly vyrůst v Brně. První povede podél Vídeňské ulice, druhá propojí městské části Slatina a...

Padesátiletý řidič vylétl v noci ze silnice a narazil do mostku, na...

středa, 3. července 2019, 09:24

Tragicky skončila nehoda z noci z úterý na středu 3. července. Mezi obcemi Kuchařovice a Přímětice vyjelo půl hodiny...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nabarvené ptáče Václava Marhoula poletí do Los Angeles bojovat o nominaci na Oscara

Česká filmová a televizní akademie, která každoročně stojí za udílením cen Český lev, vybrala Nabarvené ptáče scenáristy, režiséra a producenta Václava Marhoula jako kandidáta na Oscara v kategorii nejlepší zahraniční film. Akademici vybírali z 10 českých hraných a dokumentárních filmů, přihlášených jejich producenty. S větším počtem bodů skončily dále filmy Na střeše a Zlatý podraz. Hlasování probíhalo od 1. do 13. září.

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky projektu Zikmund100 se projeli po stopách slavných cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a nafotili svět šedesát let poté. Jak vůbec nápad vznikl, a jaké bylo stát po cestě před samotným Miroslavem Zikmundem? I o tom se rozpovídal jeden z aktérů Tomáš Vaňourek.

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se všichni obávali. Vynucené snížení produkce ropy o 5,7 milionu barelů denně, což odpovídá asi polovině saúdskoarabské denní těžby, je nebezpečnou situací, ve které se podle agentury Bloomberg ukáže, jak citlivý ropný trh ve skutečnosti je.