Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V září začne rekonstrukce vodovodu a kanalizace na ulici Bohunická. Trvat by měla skoro rok a půl

 
středa, 10. července 2019, 18:20

Rekonstrukce kanalizace v ulici Bohunická začne v září letošního roku a potrvá až do prosince 2020. Odkloněna bude automobilová i městská hromadná doprava. Řidiči tak budou jezdit objízdnou trasou přes Dornych.

Kanalizace na ulici Bohunická přesluhuje už řadu let. Byla totiž postavena už v roce 1935. Vodovod položený do ulice je ještě o šest let starší. Před dvěma lety zde taky došlo i k havárii, která způsobila výrazné omezení dopravy. Aby se předcházelo dalším haváriím dojde v ulici Bohunická k rekonstrukci inženýrských sítí. Kompletní rekonstrukce kanalizace, vodovodu a obnova povrchů vyjde na 80, 5 milionu korun.

Objízdná trasa pro řidiče povede přes Dornych, MHD bude jezdit přes ulici Drážní

Stavební práce potrvají více než rok. Nové kanalizace se tak Brňané v rekonstruované lokalitě dočkají nejdřív v prosinci 2020.  Rekonstrukce však měla začít už v červnu letošního roku. Kvůli stavbě „Tramvaje Plotní“ na ulici Dornych byl ale celý projekt posunut. Objízdná trasa pro automobilovou dopravu totiž povede právě přes nově zprůjezdněný Dornych.  „Objízdná trasa povede přes Hněvkovského, Svatopetrskou, Dornych, Opuštěnou, Heršpickou a Vídeňskou ulici,“ uvedla mluvčí magistrátu města Brno Anna Dudková.

Uzavírka ulice Bohunické se nedotkne jen řidičů aut ale také MHD konkrétně linek E50 a 50. „Pro linku 50 bude zřízena odklonová trasa přes ulici Drážní a Pražákovu, expresní linka E50 pojede po dálnici D1. O podrobnostech a termínech se však ještě bude jednat,“ vysvětluje objízdné trasy mluvčí dopravního podniku města Brna Hana Tomaštíková.

Od poloviny října se ulice uzavře úplně

K uzavření komunikace dojde v průběhu září mezi ulicí Pražákova a mimoúrovňovým křížením s ulicí Vídeňská v jízdních pruzích ve směru k železničnímu podjezdu. Jízdní pruhy ve směru k ulici Vídeňská zůstanou pro automobilovou dopravu otevřeny, přičemž zde dojde k úpravě dopravního značení umožňujícího obousměrný provoz, uvedl tak zpravodaj Jižní Kurýr městské části Brno- Jih.

Následně dojde od poloviny měsíce října k provedení úplné uzavírky ulice Bohunická, v úseku mezi ulicemi Pražákova a Řehákova. „Vůbec nezávidím řidičům, kteří jezdí přes Bohunickou ulici každé ráno do práce. Objíždět ulici až přes Dornych bude časově náročné,“ zhodnotil rekonstrukci obyvatel městské části Brno – Jih Vít Hensl.

Splaškové a dešťové vody budou bez přerušení odváděny do kanalizační soustavy, stejně tak bude zajištěna v dané lokalitě distribuce pitné vody s výjimkou krátkodobých odstávek způsobených nutností provedení propojení nově budovaného vodovodního řadu se stávající vodovodní sítí, píše Jižní Kurýr.

Napsal Hana Podhorná | Foto Google maps
 


 

Kam dál?

V Brně pátým rokem rostl počet cestujících MHD. Dopravní podnik svezl...

neděle, 7. července 2019, 10:53

V brněnské MHD loni pátým rokem po sobě rostl počet cestujících. Meziročně vzrostl o 4,3 milionu na 360,9 milionu lidí....

Před 180 lety byl zahájen provoz na železnici Vídeň-Brno

sobota, 6. července 2019, 09:11

Slavnostním zahájením provozu na železniční trati mezi Vídní a moravským Brnem před 180 lety, 7. července 1839, se...

Brno chce vybudovat dvě nové cyklostezky za 22 milionů. Jedna povede...

čtvrtek, 4. července 2019, 19:00

Dvě nové cyklostezky by měly vyrůst v Brně. První povede podél Vídeňské ulice, druhá propojí městské části Slatina a...

Padesátiletý řidič vylétl v noci ze silnice a narazil do mostku, na...

středa, 3. července 2019, 09:24

Tragicky skončila nehoda z noci z úterý na středu 3. července. Mezi obcemi Kuchařovice a Přímětice vyjelo půl hodiny...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".

Kremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročně

Stát chce v rámci nového mýtného systému vybrat okolo 12 miliard korun ročně, z toho 1,5 miliardy na nově zpoplatněných silnicích první třídy. Náklady na provoz budou méně než desetina ročního výnosu. Na briefingu to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). V roce 2018 zaplatily kamiony v Česku na mýtu rekordních 10,8 miliardy korun, což bylo meziročně skoro o čtyři procenta více. V prvním pololetí letošního roku stát vybral na mýtu 5,5 miliardy korun, což je o 2,6 procenta víc než za stejné období loni.

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.