Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vrchol dopravního pekla v Brně se blíží. Od července se uzavřou Husovické tunely

 
středa, 19. června 2019, 18:37

Řidiče v Brně čeká v létě největší zkouška trpělivosti za poslední léta. Ačkoliv se díky značným mohlo zdát, že doprava v Brně už horší být nemůže, opak bude bohužel pravdou. Od 1. července do konce srpna totiž nechá Ředitelství silnic a dálnic zcela uzavřít Husovický tunel, aktuálně hlavní dopravní tepnu městského okruhu mezi severem a východem Brna. Řidiči tak budou muset využít objízdné trasy.

Rekonstrukce Husovického tunelu se bude týkaz obnovy technologických a řídicích částí stavby, které už dosáhly hranice své životnosti. V plánu je například výměna osvětlení, oprava telefonního spojení, modernizace a doplnění zařízení pro rádiové volání pro soulad frekvencí, které užívá integrovaný záchranný systém, doplnění kamerového systému a celá řada dalších zařízení.

Akce byla naplánována několik let dopředu a podle mluvčího ŘSD Jana Rýdla už nešla dále odkládat. Tunel musí dělníci uzavřít celý. Stávající zařízení je totiž ovládáno jen z jednoho místa a neumožňuje zachovat provoz v části tunelu.

Objízdné trasy povedou přes Provazníkovu

Objízdné trasy povedou ve směru na Olomouc třídou Generála Píky a Provazníkovou, ve směru na Svitavy ulicemi Provazníkova, Merhautova a Porgesova. Vozidla nad 3,5 tuny budou v obou směrech objíždět Husovický tunel ulicemi Provazníkova, Drobného a Sportovní.

Zároveň pokračuje i uzavírka Zábrdovic, pro obyvatele

Dopravní situace se bude ještě víc komplikovat kvůli probáhající uzavírce Zábrdovického mostu, který by mohl jinak sloužit jako objízdná trasa. 

Východ Brna bude dopravně odříznutý. Uzavře se také Otakara Ševčíka

Souběžně bude neprůjezdná také ulice Otakara Ševčíka, kterou se chystá Ředitelství silnic a dálnic opravit. Omezení bude v úseku od křižovatky s Táborskou po most. Konkrétní podoba omezení je zatím ještě v jednání, předběžně se počítá se zachováním průjezdu v režimu 1+1, možné by mělo být také odbočit na Ostravskou. 

ČTĚTE TAKÉ: Východ Brna zůstane v létě bez tramvajového spojení. Šaliny nepojedou do Líšně a do části Cejlu

Následující léto bude pro obyvatele zejména východní části Brna dopravně velmi komplikované. Vedle zmíněných uzavírek se totiž odkloní i tramvajová linka č. 8, která bude končit v Juliánově. Dopravní obslužnost obstarají autobusy.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Mapio.net
 


 

Kam dál?

U letiště v Medlánkách spadl vírník, dva lidé se lehce zranili

sobota, 15. června 2019, 10:26

Mezi brněnskými Medlánkami a Komínem dnes odpoledne spadl do pole vírník. Pilot i pasažér z nehody vyvázli s lehkými...

Brněnští radní včera schválili nové změny v rezidentním parkování....

čtvrtek, 13. června 2019, 14:40

Nová koncepce rezidentního parkování začne fungovat od 30. září. Nově vypracované změny pro již zavedený projekt...

Elektrokola a jejich využití? Pozor na rychlost

čtvrtek, 13. června 2019, 10:50

Elektrokola se u nás i ve světě stávají více a více populárnější pro všechny kategorie cyklistů. Co víme o bezpečnosti...

Do kampaně Do práce na kole se v Brně zapojilo dosud nejvíce lidí

čtvrtek, 13. června 2019, 09:34

Do květnové kampaně Do práce na kole se letos v Brně zapojilo 3113 lidí, o 600 víc než loni a dosud nejvíce. Počet týmů...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.