Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Léto přinese na D1 dopravní peklo. Opravovat se bude nejvíce kilometrů dálnice v historii

 
středa, 5. června 2019, 13:15

V létě čeká řidiče další radosti na silnicích. HLavní česká dálniční tepna letos nabídne nejvíce dopravních omezení v historii. Už v roce 2013 začala modernizace D1 mezi středočeskými Mirošovicemi a Brnem. K stávajícím pěti úsekům dopravního omezení přibudou během léta ještě další dva.

V součtu 19 kilometrů na úsecích Koberovice - Humpolec a Devět křížů - Ostrovačice čeká na opravy letos v létě. Silničáři ještě ani u jednoho z úseků neukončili výběrové řízení na stavební práce. Přesný termín začátku oprav proto zatím není znám.

„Termíny zahájení v tuto chvíli neznáme,“ uvedl mluvčí ŘSD Jan Studecký, neoficiálně se ale počítá s červnem nebo červencem. Celková délka opravovaných kilometrů na sedmi úsecích D1 se pak vyšplhá až na číslo 71. 

„Řidičům především doporučuji trpělivost. Pokud by se rozhodli dálnici nevyužít, strávili by na cestách více času,“ uvedl mluvčí ÚAMK Igor Sirota.Nejvíce by se měli řidiči obávat kolon o svátcích, v pátečních odpoledních hodinách a v pondělí ráno. „Je lepší plánovat cestu ne podle toho, jak to řidičům vyhovuje, ale s ohledem na dopravní situaci,“ dodává.

Modernizace celé dálnice D1 by měla skončit v roce 2021. Hotových je však prozatím pouze 13 z celkových 21 úseků.

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto ilustrační foto, Dominik Svoboda | Zdroj ČT

Štítky d1, kolony, opravy, léto, brno

 


 

Kam dál?

Přechod na opravené Údolní v Brně nakonec bude, město ho nechá po...

pondělí, 3. června 2019, 17:17

Přechod pro pěší přes Údolní ulici u křižovatky s Grohovou a Všetičkovou by měl vzniknout v Brně do konce června....

VIDEO: Je porušení soustředění na jízdu a tím zvýšení reakční doby...

sobota, 1. června 2019, 11:20

U kterého typu dopravní nehody je rychlá reakce řidiče nejdůležitější? Zvyšuje prodloužená reakční doba počet fatálních...

Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje platí. Stavba dálnice na...

pátek, 31. května 2019, 10:45

Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje platí, stát a kraj mohou dál připravovat infrastrukturní stavby. Nejvyšší...

Od soboty se na celé léto uzavře silnice mezi Útěchovem a Adamovem

pátek, 31. května 2019, 10:27

Na celé léto se pro řidiče zcela uzavře silnice mezi Útěchovem a Adamovem na Brněnsku. První část oprav začne na okraji...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.