Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Léto přinese na D1 dopravní peklo. Opravovat se bude nejvíce kilometrů dálnice v historii

 
středa, 5. června 2019, 13:15

V létě čeká řidiče další radosti na silnicích. HLavní česká dálniční tepna letos nabídne nejvíce dopravních omezení v historii. Už v roce 2013 začala modernizace D1 mezi středočeskými Mirošovicemi a Brnem. K stávajícím pěti úsekům dopravního omezení přibudou během léta ještě další dva.

V součtu 19 kilometrů na úsecích Koberovice - Humpolec a Devět křížů - Ostrovačice čeká na opravy letos v létě. Silničáři ještě ani u jednoho z úseků neukončili výběrové řízení na stavební práce. Přesný termín začátku oprav proto zatím není znám.

„Termíny zahájení v tuto chvíli neznáme,“ uvedl mluvčí ŘSD Jan Studecký, neoficiálně se ale počítá s červnem nebo červencem. Celková délka opravovaných kilometrů na sedmi úsecích D1 se pak vyšplhá až na číslo 71. 

„Řidičům především doporučuji trpělivost. Pokud by se rozhodli dálnici nevyužít, strávili by na cestách více času,“ uvedl mluvčí ÚAMK Igor Sirota.Nejvíce by se měli řidiči obávat kolon o svátcích, v pátečních odpoledních hodinách a v pondělí ráno. „Je lepší plánovat cestu ne podle toho, jak to řidičům vyhovuje, ale s ohledem na dopravní situaci,“ dodává.

Modernizace celé dálnice D1 by měla skončit v roce 2021. Hotových je však prozatím pouze 13 z celkových 21 úseků.

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto ilustrační foto, Dominik Svoboda | Zdroj ČT

Štítky d1, kolony, opravy, léto, brno

 


 

Kam dál?

Přechod na opravené Údolní v Brně nakonec bude, město ho nechá po...

pondělí, 3. června 2019, 17:17

Přechod pro pěší přes Údolní ulici u křižovatky s Grohovou a Všetičkovou by měl vzniknout v Brně do konce června....

VIDEO: Je porušení soustředění na jízdu a tím zvýšení reakční doby...

sobota, 1. června 2019, 11:20

U kterého typu dopravní nehody je rychlá reakce řidiče nejdůležitější? Zvyšuje prodloužená reakční doba počet fatálních...

Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje platí. Stavba dálnice na...

pátek, 31. května 2019, 10:45

Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje platí, stát a kraj mohou dál připravovat infrastrukturní stavby. Nejvyšší...

Od soboty se na celé léto uzavře silnice mezi Útěchovem a Adamovem

pátek, 31. května 2019, 10:27

Na celé léto se pro řidiče zcela uzavře silnice mezi Útěchovem a Adamovem na Brněnsku. První část oprav začne na okraji...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nabarvené ptáče Václava Marhoula poletí do Los Angeles bojovat o nominaci na Oscara

Česká filmová a televizní akademie, která každoročně stojí za udílením cen Český lev, vybrala Nabarvené ptáče scenáristy, režiséra a producenta Václava Marhoula jako kandidáta na Oscara v kategorii nejlepší zahraniční film. Akademici vybírali z 10 českých hraných a dokumentárních filmů, přihlášených jejich producenty. S větším počtem bodů skončily dále filmy Na střeše a Zlatý podraz. Hlasování probíhalo od 1. do 13. září.

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky projektu Zikmund100 se projeli po stopách slavných cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a nafotili svět šedesát let poté. Jak vůbec nápad vznikl, a jaké bylo stát po cestě před samotným Miroslavem Zikmundem? I o tom se rozpovídal jeden z aktérů Tomáš Vaňourek.

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se všichni obávali. Vynucené snížení produkce ropy o 5,7 milionu barelů denně, což odpovídá asi polovině saúdskoarabské denní těžby, je nebezpečnou situací, ve které se podle agentury Bloomberg ukáže, jak citlivý ropný trh ve skutečnosti je.