Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přechod na opravené Údolní v Brně nakonec bude, město ho nechá po tlaku obyvatel dodělat

 
pondělí, 3. června 2019, 17:17

Přechod pro pěší přes Údolní ulici u křižovatky s Grohovou a Všetičkovou by měl vzniknout v Brně do konce června. Minulý týden o něm jednala primátorka Markéta Vaňková a radní Petr Kratochvíl (oba ODS) s policií. Vaňková to řekla novinářům. Policie přechod na rekonstruované ulici původně nepovolila kvůli její šířce, nyní se ulice zúží pomocí vodorovného dopravního značení.

Vedení města tím řeší množství stížností od obyvatel, které rozladila absence byť jediného přechodu po ukončení dlouhodobé rekonstrukce, jež skončila před měsícem.

Pochybilo minulé vedení města, tvrdí primátorka

Údolní se rekonstruovala od křižovatky s Úvozem až na náměstí Míru. Na kilometr dlouhé ulici jsou nyní pouze dva přechody na horním a dolním konci. „Je to chyba minulého vedení města, které nedostatečně komunikovalo s policií. A jelikož předpisy neumožňují udělat přechod na 11 metrů široké silnici, tak tam není," řekla Vaňková.

NAPSALI JSME: Rekonstrukce Údolní za stovky milionů nepomohla chodcům ani cyklistům

Budeme důslednější, slibuje Vaňková

Po zúžení pomocí dopravního značení už bude ulice splňovat předpisy pro zřízení přechodu. „Nyní Brněnské komunikace nachystají projekt, policie jej odsouhlasí a odbor dopravy vydá rozhodnutí," popsala postup Vaňková. Město podle ní musí být u dalších projektů mnohem důslednější, aby se neřešily problémy až po ukončení stavby.

V minulosti lidé kritizovali například sloup umístěný přímo doprostřed chodníku v ulici Milady Horákové, v řadě případů město při rekonstrukcích ulic neřeší požadavky pro cyklodopravu. V nejbližších letech by se z velkých ulic měly rekonstruovat druhá část Údolní, Veveří, Štefánikova či Benešova.

Napsal(a) ČTK | Foto Šárka Motyčková
 


 

Kam dál?

VIDEO: Je porušení soustředění na jízdu a tím zvýšení reakční doby...

sobota, 1. června 2019, 11:20

U kterého typu dopravní nehody je rychlá reakce řidiče nejdůležitější? Zvyšuje prodloužená reakční doba počet fatálních...

Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje platí. Stavba dálnice na...

pátek, 31. května 2019, 10:45

Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje platí, stát a kraj mohou dál připravovat infrastrukturní stavby. Nejvyšší...

Od soboty se na celé léto uzavře silnice mezi Útěchovem a Adamovem

pátek, 31. května 2019, 10:27

Na celé léto se pro řidiče zcela uzavře silnice mezi Útěchovem a Adamovem na Brněnsku. První část oprav začne na okraji...

Ke Kampusu se od roku 2022 svezeme šalinou. Trať začnou stavět v...

čtvrtek, 30. května 2019, 21:30

K Bohunickému kampusu už Brňané nebudou muset složitě přestupovat. Od konce roku 2022 už se cestující svezou tramvají....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.