Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Historická loď Dallas získá nové jméno. Nejspíš o něm rozhodnou lidé v anketě

 
neděle, 7. dubna 2019, 10:53

Loď Dallas, kterou nechal brněnský dopravní podnik odvézt před více než měsícem k opravě, se bude po návratu příští rok jmenovat jinak. Památkově chráněná loď z roku 1955 nese totiž stejné jméno jako nová loď z počátku tohoto desetiletí. Vedení podniku proto zvažuje, že se loď buď vrátí k původnímu názvu Moskva nebo se bude jmenovat zcela nově, řekl novinářům generální ředitel Miloš Havránek. Pravděpodobně rozhodnou lidé v anketě.

Loď stála několik let na břehu Brněnské přehrady, ministerstvo kultury ji prohlásilo technickou památkou a nyní se opravuje za 15 milionů korun, aby znovu mohla vozit cestující. Zařadí se do flotily historických vozů a plavidel dopravního podniku.

"Pravděpodobně necháme rozhodnout lidi, ať si řeknou, jak se má jmenovat. Třeba někdo přijde s nějakou peckou a pošleme tak loď s novým jménem do dalších desetiletí. Může to být název související s regionem, může být i jiný," řekl Havránek.

Logicky by se nabízel návrat k původnímu jménu Moskva, které však v sobě přirozeně nese reminiscenci na komunistický totalitní režim a dobu, kdy bylo Československo v područí Sovětského svazu.

Loď vznikla stejně jako ostatní lodě v 50. letech v dílnách dopravního podniku s použitím dílů z tramvají včetně elektromotoru. V této jsou například i tramvajová okna. Loď získá některé nové prvky, aby vyhověla požadavkům současných norem překryté však budou původními prvky, aby vzhled odpovídal době vzniku.

Napsal(a) ČTK | Foto DPMB
 


 

Kam dál?

Na provizorním mostě přes Novomlýnské nádrže budou kamery měřit...

sobota, 6. dubna 2019, 13:00

Na provizorním mostě přes Novomlýnské nádrže na silnici první třídy z Pohořelic do Mikulova nainstaluje Ředitelství...

Brněnský dopravní podnik zvýšil objem dat na jednoho cestujícího na...

pátek, 5. dubna 2019, 16:37

Po dvou měsících zkušebního provozu volně přístupné wifi sítě ve vozech brněnské MHD přistoupil dopravní podnik ke...

Za pondělní nehodou podle policistů nejspíše stojí technická závada...

čtvrtek, 4. dubna 2019, 09:40

Za pondělní nehodou šaliny a trolejbusu, při které se zranilo čtyřicet lidí, stála podle policistů s největší...

FOTO: Novou linku mezi Brnem a Berlínem úspěšně otestovali první...

středa, 3. dubna 2019, 09:28

Dvakrát týdně spojí od úterý 2. dubna Brno a Berlín nová pravidelná letecká linka. Z Brna –Tuřan na letiště Berlín...

 

Komentáře

Pavel Baběrád

hlasuji pro název "Nedallas"

úterý, 9. dubna 2019, 08:51
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.