Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na provizorním mostě přes Novomlýnské nádrže budou kamery měřit rychlost

 
sobota, 6. dubna 2019, 13:00

Na provizorním mostě přes Novomlýnské nádrže na silnici první třídy z Pohořelic do Mikulova nainstaluje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) kamery, které budou snímat rychlost projíždějících aut. Na mostě je totiž povolena pouze dvacetikilometrová rychlost, kterou mnozí výrazně překračují a policie nemá takovou kapacitu, aby zde mohla často a pravidelně měřit. Provizorní mostní konstrukce při překračování rychlosti více trpí a je potřeba, aby most vydržel do stavby nového v příštím roce.

Přestože na místě je provizorium teprve od listopadu, už třikrát jej museli silničáři krátkodobě uzavřít kvůli opravě. „Když kamion projede místo dvacítky padesátkou, tak dynamický ráz je úplně jiný," ředitel brněnského závodu ŘSD David Fiala.

ŘSD nyní v soutěži hledá dodavatele kamer a potřebného technického vybavení, které bude stejné, jaké se používá na dálnici v místě omezení. Kamery snímají pohyb vozidla a vyhodnocují průměrnou rychlost. „Dohodli jsme se na tom s policií, Jihomoravským krajem i Pohořelicemi. My zajistíme techniku," řekl Fiala. Pokutu za překročení rychlosti budou řidiči automaticky dostávat od úřadu v Pohořelicích.

Techniku pro úsekové měření rychlosti využijí silničáři poté na dalších místech, kde to bude potřeba. „Podobný případ byl předloni, kdy se jezdilo omezenou rychlostí po podepřeném mostě kolem Černé Hory," připomněl Fiala silnici z Brna na sever. Rychlost na mostě byla omezená kvůli jeho stavu a nakonec musel být předčasně zcela uzavřen, protože další zatížení už by nevydržel.

Napsal(a) ČTK | Foto repro foto ČT
 


 

Kam dál?

Brněnský dopravní podnik zvýšil objem dat na jednoho cestujícího na...

pátek, 5. dubna 2019, 16:37

Po dvou měsících zkušebního provozu volně přístupné wifi sítě ve vozech brněnské MHD přistoupil dopravní podnik ke...

Za pondělní nehodou podle policistů nejspíše stojí technická závada...

čtvrtek, 4. dubna 2019, 09:40

Za pondělní nehodou šaliny a trolejbusu, při které se zranilo čtyřicet lidí, stála podle policistů s největší...

FOTO: Novou linku mezi Brnem a Berlínem úspěšně otestovali první...

středa, 3. dubna 2019, 09:28

Dvakrát týdně spojí od úterý 2. dubna Brno a Berlín nová pravidelná letecká linka. Z Brna –Tuřan na letiště Berlín...

Vyšetřování nehody trolejbusu a šaliny může podle policistů trvat i...

úterý, 2. dubna 2019, 16:00

Vyšetřování pondělní nehody tramvaje a trolejbusu v centru Brna může podle policie trvat měsíce, vyslechnout bude třeba...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.