Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnský dopravní podnik zvýšil objem dat na jednoho cestujícího na 100 MB

 
pátek, 5. dubna 2019, 16:37

Po dvou měsících zkušebního provozu volně přístupné wifi sítě ve vozech brněnské MHD přistoupil dopravní podnik ke zvýšení objemu dat, která si může každý uživatel stáhnout. Místo 4MB to nyní je 100 MB. Podle generálního ředitele firmy Miloše Havránka je nynější množství pro uživatele vyhovující a komfortní. 

Kritiku, kterou si podnik vysloužil počátečním nízkým objemem dat, zhodnotil tak, že šlo o chybu v komunikaci. „Naším původním cílem nebylo poskytnout cestujícím wifi jako volnou síť, ale spíš jako další možnost komunikace s námi a další kanál pro získávání aktuálních dopravních informací," řekl Havránek. Prohlížení webů však nijak omezeno není.

Wifi síť je podle něj bonus pro cestující, který bylo možné vytvořit díky zavedení nového řídicího a informačního systému. Je digitální a je jím vybaven dispečink a všechna vozidla MHD. Zatím je stále ve zkušebním provozu.

I proto se může stát, že wifi síť přestane fungovat. Jelikož my to zjistíme až po příjezdu vozidla do vozovny, mohou nám cestující psát během dne na e-mailovou adresu wifi@dpmb.cz, abychom mohli problém odstranit dříve," řekl Havránek.

Dopravní podnik v Brně poskytuje wifi síť ve všech vozech, což jiná města nedělají. V Brně je celkem 720 vozů MHD. Ročně provoz sítě stojí dopravní podnik 2,3 milionu korun. „Zájem zatím roste a uvidíme, jak se tato služba bude vyvíjet dál," řekl Havránek.

Poukázal na to, že České dráhy zvažují omezení množství stažených dat ve vlacích kvůli tomu, že operátoři začnou účtovat právě podle něj. Dosud platily paušálně bez ohledu na množství dat.

Napsal(a) ČTK | Foto ilustrační foto, Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Za pondělní nehodou podle policistů nejspíše stojí technická závada...

čtvrtek, 4. dubna 2019, 09:40

Za pondělní nehodou šaliny a trolejbusu, při které se zranilo čtyřicet lidí, stála podle policistů s největší...

FOTO: Novou linku mezi Brnem a Berlínem úspěšně otestovali první...

středa, 3. dubna 2019, 09:28

Dvakrát týdně spojí od úterý 2. dubna Brno a Berlín nová pravidelná letecká linka. Z Brna –Tuřan na letiště Berlín...

Vyšetřování nehody trolejbusu a šaliny může podle policistů trvat i...

úterý, 2. dubna 2019, 16:00

Vyšetřování pondělní nehody tramvaje a trolejbusu v centru Brna může podle policie trvat měsíce, vyslechnout bude třeba...

Při nárazu vylétlo miminko z kočárku, lidé křičeli a spousta z nich...

úterý, 2. dubna 2019, 14:24

Byla to rána jako z děla, popsal pondělní nehodu jeden z cestujících trolejbusu Lukáš Valenta. Šestadvacetiletému muži...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.