Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sedm měsíců od zavedení rezidentního parkování systém naplno funguje

 
úterý, 2. dubna 2019, 09:26

Rezidentní parkování v Brně sedm měsíců od jeho zavedení konečně naplno funguje. Řidiči už tak v centru nebudou moci parkovat bez obav ze zaslání pokuty. Od pondělí již funguje automatické odesílání dat k ověření, zdali má auto parkovací oprávnění nebo ne. Pokuta se přitom bude pohybovat v řádech stokorun.

O kontrolu se stará auto osazené kamerami a softwarem na rozpoznávání SPZ. Auto sbírá data, která se pak během 15 dnů vyhodnocují u Městské policie a poté - v případě, že řidič parkuje neoprávněně - putují na magistrátní odbor dopravněsprávních činností, který odešle výzvu k uhrazení pokuty. Ty mají být v řádech stokorun.

Kamery už se postupně instalují

Systém rezidentního parkování je sice plně funkční, avšak zdaleka ještě není kompletní. Předchozí koalice pod vedením ANO také plánovala, že vjezd do historického centra budou hlídat kamery, ty však museli nahradit strážníci „Nyní je vysoutěžený dodavatel, postupně se instalují a testují," uvedla minulý týden Anna Dudková z tiskového odboru magistrátu. 

ČTĚTE TAKÉ: Rezidentní parkování se dočká výrazných změn. Rozšíří se jeho působnost a změní se poplatky 

Současné vedení chystá od 1. září úpravy systému tak, aby byl podle města uživatelsky komfortnější. Řidiči budou parkovné platit pomocí automatů, mobilní aplikace či SMS zprávy. Brno má být rozčleněné na tři zóny s odlišnými režimy parkování pro nerezidenty a má být vůči nim vstřícnější. Zlevní též poplatky za rezidentní oprávnění. Zóny se však rozšíří i o další ulice, například Šumavskou.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Všichni zranění cestující ze včerejší nehody mají podle odborníka...

úterý, 2. dubna 2019, 08:51

Všichni zranění cestující MHD (nejen) ze včerejší nehody mají nárok na odškodné. Prohlásil to Tomáš Beck, zástupce...

VIDEO: Uzavírku na Žabovřeské čekala dnes ráno zátěžová zkouška, v...

pondělí, 1. dubna 2019, 11:11

S kolonami a jen pomalým popojížděním musejí počítat řidiči, kteří se rána pohybují v okolí mimoúrovňové křižovatky...

Cyklobus na trase Brno – Vídeň se osvědčil. Město ho bude finančně...

neděle, 31. března 2019, 17:00

Brno po loňském pilotním provozu znovu podpoří víkendový cyklobus, který vozí zájemce na cyklostezce Brno - Vídeň. Pro...

Od pondělí má být rezidentní parkování v Brně plně funkční, řidičům...

pátek, 29. března 2019, 11:45

Od spuštění rezidentního parkování v září minulého roku nemohlo Brno vybírat od řidičů, kteří neoprávněně parkovali v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.