Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Všichni zranění cestující ze včerejší nehody mají podle odborníka nárok na vysoká odškodnění

 
úterý, 2. dubna 2019, 08:51

Všichni zranění cestující MHD (nejen) ze včerejší nehody mají nárok na odškodné. Prohlásil to Tomáš Beck, zástupce společnosti Vindicia, která se problematikou zabývá. Zranění cestující si tak mají nechat od policistů potvrdit, že byli účastníkem nehody. Odškodné by měla proplatit pojišťovna dopravního podniku.

Od desetitisíců až po milion

„Lidé, kteří byli zraněni při dnešní nehodě trolejbusu a tramvaje, mají jednoznačně právo na odškodnění. Jeho výše se bude lišit podle následků nehody - v případě zlomenin či operací půjde do statisíců až milionu," prohlásil Beck. Podle něj se do odškodnění započítává nejen bolestné, ale také ušlá mzda, ošetřovné, cestovné (např. návštěvy rodiny v nemocnici) a snížení společenského uplatnění.

Základem je potvrzení o účasti na nehodě

Na odškodnění má podle Becka nárok kterýkoliv zraněný, kterému Policie ČR potvrdí, že byl účastníkem nehody. „Radíme tuto skutečnost nepodcenit," upozorňuje Beck. Potvrzení by si poškození měli nechat vystavit, i kdyby v současnosti žádné problémy nepociťovali. Následky se totiž mohou podle Becka objevit až časem - například pozdější bolesti hlavy a páteře. „Časté jsou bohužel i psychické potíže, například strach z cestování hromadnou dopravou," dodal Beck.

NAPSALI JSME: V Brně na Křenové se čelně srazila šalina s trolejbusem, na místě se zranily desítky lidí

Zranění se mohou rovnou hlásit na Dopravním podniku

Odškodné by podle Becka měl zaplatit dopravní podnik, respektive pojišťovna, se kterou má dopravní podnik sjednané povinné ručení a odpovědnost. To potvrdila i mluvčí DPMB Hana Tomaštíková. Podle ní se mohou poškození hlásit přímo na právním oddělení dopravního podniku, a to na telefonním čísle 54317113. Dopravní podnik také zřídil linku pro účastníky nehody, telefonní číslo je 543171131. 

„Ale pozor! Pojišťovny v těchto případech nabízí často jen 20 procent z částky, na kterou má raněný skutečně nárok. Doporučujeme kontaktovat v první řadě odborníky a nechat adekvátní výši odškodnění stanovit soudním znalcem," uzavřel Beck.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

VIDEO: Uzavírku na Žabovřeské čekala dnes ráno zátěžová zkouška, v...

pondělí, 1. dubna 2019, 11:11

S kolonami a jen pomalým popojížděním musejí počítat řidiči, kteří se rána pohybují v okolí mimoúrovňové křižovatky...

Cyklobus na trase Brno – Vídeň se osvědčil. Město ho bude finančně...

neděle, 31. března 2019, 17:00

Brno po loňském pilotním provozu znovu podpoří víkendový cyklobus, který vozí zájemce na cyklostezce Brno - Vídeň. Pro...

Od pondělí má být rezidentní parkování v Brně plně funkční, řidičům...

pátek, 29. března 2019, 11:45

Od spuštění rezidentního parkování v září minulého roku nemohlo Brno vybírat od řidičů, kteří neoprávněně parkovali v...

Dopravní podnik letos nakoupí nebo modernizuje 76 autobusů s...

čtvrtek, 28. března 2019, 09:55

Cestující brněnskou MHD se mohou v letošním roce těšit na příjemné překvapení. Dopravní podnik dokončí během dubna...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.