Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Uzavírku na Žabovřeské čekala dnes ráno zátěžová zkouška, v místě se tvořily dlouhé kolony

 
pondělí, 1. dubna 2019, 11:11

S kolonami a jen pomalým popojížděním musejí počítat řidiči, kteří se rána pohybují v okolí mimoúrovňové křižovatky Kníničská v Brně a na objízdných trasách. Nejhorší je situace na Žabovřeské při sjezdu na Kníničskou a v Jundrovské ulici kolem komínské vozovny směrem ke kruhovému objezdu a taktéž v ulici Hlavní k témuž kruhovému objezdu. Ostatní objízdné trasy byly i v ranní špičce zatím bez větších komplikací.

Po osmé hodině ráno už hlásil zpoždění i dopravní podnik, doprava obvykle houstne právě před touto hodinou. Zpoždění deset až 20 minut nabíraly trolejbusové linky 30 a 36 a autobusové linky 67 a 84 ve směru od Komína do Žabovřesk.

Kvůli opravě mostu nejde od soboty až do konce letních prázdnin sjet z Kníničské směrem do Královopolských tunelů, objížďka je přes Komín a Žabovřesky.

NAPSALI JSME: Na pět měsíců se uzavře most na Žabovřeské. Očekávají se výnamné problémy v dopravě

V opačné směru nelze jet od Pisárek na Kníničskou do Bystrce. Objížďka je po velkém městském okruhu až na kruhový objezd v Králově Poli a zpět s napojením na Kníničskou v opačném směru.

 

 

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Cyklobus na trase Brno – Vídeň se osvědčil. Město ho bude finančně...

neděle, 31. března 2019, 17:00

Brno po loňském pilotním provozu znovu podpoří víkendový cyklobus, který vozí zájemce na cyklostezce Brno - Vídeň. Pro...

Od pondělí má být rezidentní parkování v Brně plně funkční, řidičům...

pátek, 29. března 2019, 11:45

Od spuštění rezidentního parkování v září minulého roku nemohlo Brno vybírat od řidičů, kteří neoprávněně parkovali v...

Dopravní podnik letos nakoupí nebo modernizuje 76 autobusů s...

čtvrtek, 28. března 2019, 09:55

Cestující brněnskou MHD se mohou v letošním roce těšit na příjemné překvapení. Dopravní podnik dokončí během dubna...

Krajští zastupitelé dnes začnou projednávat územní plán. Brno chce...

čtvrtek, 28. března 2019, 09:08

Brno žádá kraj, aby plánovaná silnice 43 byla v úseku přes městské části Kníničky a Bystrc zastřešená či v tunelu....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.