Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cyklobus na trase Brno – Vídeň se osvědčil. Město ho bude finančně podporovat i letos

 
neděle, 31. března 2019, 17:00

Brno po loňském pilotním provozu znovu podpoří víkendový cyklobus, který vozí zájemce na cyklostezce Brno - Vídeň. Pro letošní rok radní navrhují podporu 100.000 korun. Autobus vyjíždí během sezony vždy ráno v 8:00 z Brna obvykle do příhraniční oblasti na moravské i na rakouské straně. Zpět vyjíždí v 17:00 a využijí jej ti cyklisté, kteří nejedou do Brna zpět na kole.

Podle radního Petra Hladíka (KDU-ČSL) byl loni o cyklobus velký zájem. Za autobusem je připojený vozík pro kola a cyklisté mohou nasednout nejen v Brně, ale také v Židlochovicích. Někdy jede cyklobusem i průvodce. Výjimečně dojede autobus až do Vídně. Zájemci si vždy musí rezervovat místo na webu cyklostezky Brno - Vídeň. Dotaci města na provoz musí ještě schválit zastupitelé 9. dubna.

Po letech úsilí obcí na české straně stezky včetně Brna, které jsou členy dobrovolného svazku obcí, je možné jet z Brna na kole až k hranicím mimo rušné silnice, a to buď po samostatné cestě, výjimečně po silničkách s minimálním provozem. Před dvěma lety se také svazek domluvil s Rakušany, že cyklostezka získá jednotné značení i na rakouské straně.

Celá trasa z Brna do Vídně měří 170 kilometrů, přičemž moravská část má 80 kilometrů. Slavnostní zahájení sezony se letos uskuteční 27. dubna v Hrušovanech nad Jevišovkou.

Napsal(a) ČTK | Foto BMHD.cz, ilustrační foto
 


 

Kam dál?

Od pondělí má být rezidentní parkování v Brně plně funkční, řidičům...

pátek, 29. března 2019, 11:45

Od spuštění rezidentního parkování v září minulého roku nemohlo Brno vybírat od řidičů, kteří neoprávněně parkovali v...

Dopravní podnik letos nakoupí nebo modernizuje 76 autobusů s...

čtvrtek, 28. března 2019, 09:55

Cestující brněnskou MHD se mohou v letošním roce těšit na příjemné překvapení. Dopravní podnik dokončí během dubna...

Krajští zastupitelé dnes začnou projednávat územní plán. Brno chce...

čtvrtek, 28. března 2019, 09:08

Brno žádá kraj, aby plánovaná silnice 43 byla v úseku přes městské části Kníničky a Bystrc zastřešená či v tunelu....

Řidiči pozor! V sobotu se na pět měsíců uzavře most na Žabovřeské

středa, 27. března 2019, 17:12

Brněnští řidiči musí od soboty počítat s významnou uzavírkou na městském okruhu v úseku Žabovřeská. Most na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.