Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté varují cyklisty: za alkohol při jízdě hrozí vysoké pokuty

 
neděle, 24. března 2019, 10:28

S nadcházejícím jarem na silnice opět vyráží více a více cyklistů. Policisté však varují všechny, kteří chtějí sezónu zahájit bujaře, že alkohol nepatří ani za řídítka. Opilým cyklistům hrozí vysoké pokuty.

A nejen pokuty. Jen tento týden řešili policisté na jižní Moravě několik případů, kdy se opilý cyklista vyboural a zranil. V úterý se například  vydal alkoholem vydatně posilněný cyklista na frekventovanou silnici, která vede z Hodonína na Břeclav. Ztratil přitom rovnováhu a vyboural se. Policistům pak nadýchal 1,75 promile.

Obdobně skončil i další muž, který boural v pondělí v noci mezi obcemi Velké Němčice a Křepice. U toho policisté dokonce naměřili přes 2 promile.

„Zákon jasně stanovuje, že cyklista je řidičem nemotorového vozidla –​ a jako takovému mu vyplývají určité povinnosti. Jednou z nich je právě ta, že nesmí požít alkohol či návykovou látku bezprostředně před jízdou, během jízdy anebo sednout na kolo v době, kdy ještě může být pod jejím vlivem," uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Pokud cyklista nadýchá, skončí u správního řízení. „Vystřízlivělý cyklista se pak nestačí divit, že mu hrozí vysoká pokuta. Zkrátka a jasně – alkohol nepatří nejen za volant, ale nepatří ani za řídítka," uzavřela mluvčí.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto ilustrační foto, Ivo Spisar
 


 

Kam dál?

Brno chce v Líšni ulehčit dopravě propojením Novolíšeňské a Trrnkovy

středa, 20. března 2019, 18:30

Brno chce v městské části Líšeň propojit ulice Novolíšeňská a Trnkova novou čtyřproudovou komunikací, která by...

Rezidentní parkování se dočká výrazných změn. Rozšíří se jeho...

středa, 20. března 2019, 17:00

Brněnští radní dnes schválili novou koncepci rezidentního parkování, která vstoupí v platnost letos na podzim. Město by...

Policie trestá hazardéry za volantem, za jízdu bez pásu hrozí pokuta...

úterý, 19. března 2019, 11:00

Na Znojemsku si policisté došlápli na řidiče, kteří nepoužívají bezpečnostní pásy. Patříte mezi ně? Přichystejte si...

Parkování „Kiss and ride“ řidiči v Brně stále příliš nerozumí,...

pondělí, 18. března 2019, 14:08

Někteří řidiči v Brně buď stále nechápou dopravní značení K+R, tedy tzv. Kiss and ride (tedy polib a jeď), nebo ho...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.