Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno chce v Líšni ulehčit dopravě propojením Novolíšeňské a Trrnkovy

 
středa, 20. března 2019, 18:30

Brno chce v městské části Líšeň propojit ulice Novolíšeňská a Trnkova novou čtyřproudovou komunikací, která by odlehčila dopravě. Odhadované náklady jsou 130 milionů korun, řekl novinářům náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Komunikace nedaleko firmy Zetor má být dlouhá pár stovek metrů. Jejím cílem je zamezit dopravním zácpám ve špičce, které vznikají kvůli zúžení pruhů a chybějícím semaforům.

Radní Brna schválili projektový záměr na vybudování komunikace a s ní související křižovatky. Projekt bude stát kolem 10 milionů korun, stavba se pak odhaduje na dalších 130 milionů. Současná situace je taková, že se čtyřproudová komunikace v Drčkově ulici zužuje v Trnkově ulici na dva pruhy. Proto tam vznikají kolony. Poté se navíc auta dostávají k úseku s esíčkem u firmy Zetor a prodejny Lidl ke křižovatce, kde musejí složitě do kopce najíždět na další čtyřproudovou komunikaci v Novolíšeňské ulici.

Hladík řekl, že se Trnkova rozšíří na čtyřpruh, ale před esíčkem u Zetoru uhne u retenční nádrže na nově zamýšlenou čtyřpruhovou komunikaci, která ji spojí s Novolíšeňskou ulicí. Tím pádem auta nebudou muset vjíždět do dvou pruhů a vyhnou se esíčku, takže se zamezí kolonám. Součástí nové komunikace bude i světelná křižovatka, která by měla provoz zlepšit.

Hladík vidí problém i v tom, že se nyní auta chtějí vyhnout zácpám v Trnkově ulici, a proto odbočují z Drčkovy ulice na Holzovu a jezdí přes starou Líšeň, která má být ale klidnou lokalitou. „Jsou tam pak dopravní zácpy, přitom tam chodí spousta dětí po přechodech pro chodce. Řidiči jsou nervózní a předjíždějí autobusy, které tam s dětmi u škol zastavují," dodal Hladík.

Zlepšení průjezdu oblastí je dobré i kvůli tomu, že má být u Zetoru parkoviště park and ride (P+R). Jeho účelem je, aby řidiči odstavili auto na okraji města a do centra se dostali pomocí MHD. Cílem je zamezit vjezdu velkého počtu aut do centra města.

Napsal(a) ČTK | Foto Google Maps
 


 

Kam dál?

Parkování „Kiss and ride“ řidiči v Brně stále příliš nerozumí,...

pondělí, 18. března 2019, 14:08

Někteří řidiči v Brně buď stále nechápou dopravní značení K+R, tedy tzv. Kiss and ride (tedy polib a jeď), nebo ho...

AKTUÁLNĚ: Na Hněvkovského a D2 se kvůli rekonstrukci tvoří...

pondělí, 18. března 2019, 11:27

Na dálnici D2 na příjezdu do Brna se dnes ráno vytvořila nejméně pětikilometrová kolona. Potvrdil to mluvčí policie...

Brněnské řidiče čeká od neděle další významná uzavírka. Částečně se...

sobota, 16. března 2019, 16:42

Brněnští řidiči se musí připravit na další uzavírku, která může významně narušit provoz zejména v jižní části města....

Řidiče čeká letos v Brně rok dopravního pekla. Město ucpou další...

úterý, 12. března 2019, 15:35

Brňané by se měli v letošním roce obrnit trpělivostí. Dopravu ve městě totiž zkomplikuje další série uzavírek. Týkají...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.