Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Práce na nové trolejbusové trati v Brně-Líšni už jsou v plném proudu. První trolejbusy vyjedou za rok

 
neděle, 17. března 2019, 10:16

Největší stavba trolejbusové trati v Brně za posledních 20 let v Novolíšeňské ulici okolo líšeňského sídliště pokračuje rychle. Stavbaři již pracují na základech nové měnírny na konečné zastávce Jírova a také se dělají základy stožárů, které ponesou trolejové vedení. Trať měří 1,6 kilometru a po více než 30 letech ukončí provoz provizorní smyčky Novolíšeňská, uvedla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. Poprvé by měly trolejbusy vyjet po nové trati v únoru příštího roku.

O stavbě tratě už se mluvilo na sklonku minulého režimu, když se podařilo dobudovat trolejbusovou trať přes tehdy nové sídliště Vinohrady ze Staré osady. Lidé, kteří však jeli z Vinohrad do Líšně, musejí dodnes přestupovat na autobusy. Za novou trať dá dopravní podnik 125 milionů korun.

Dopravní podnik počítá po zprovoznění tratě s omezením autobusů. Do Líšně budou jezdit trolejbusové linky 25 a 26, které dnes obě končí na Novolíšeňské.

Na konečné Jírova vznikne také nové sociální zázemí pro řidiče. Cestující se zase dočkají nových nástupních míst. Souběžně se zprovozněním nové trati se mají v Brně objevit i nové kloubové trolejbusy, aby jich měl dopravní podnik dostatečný počet.

Stavbou nové trati je v Brně v současnosti ukončen rozvoj trolejbusové sítě, nové projekty zatím v plánu nejsou. Město se s dopravním podnikem soustředí na výstavbu nových tramvajových tratí. V různé fázi přípravy jsou prodloužení z Osové do kampusu, z Bystrce na Kamechy, ze Štefánikovy čtvrti na Lesnou a ze Stránské skály do Líšně.

Napsal(a) ČTK | Foto DPMB
 


 

Kam dál?

Brněnské řidiče čeká od neděle další významná uzavírka. Částečně se...

sobota, 16. března 2019, 16:42

Brněnští řidiči se musí připravit na další uzavírku, která může významně narušit provoz zejména v jižní části města....

Na Cejlu dnes začala dlouhodobá uzavírka

středa, 13. března 2019, 15:35

Na brněnské ulici Cejl dnes začala dlouhodobá uzavírka. Teplárny Brno pracují na výměně zastaralých parovodů...

FOTO: Na D1 dnes začal hořet kamion, tvořily se kilometrové kolony

středa, 13. března 2019, 14:18

Dopravu na dálnici D1 ve směru na Prahu dnes zastavila hromadná nehoda. Na 181. kilometru se srazily tři kamiony, jeden...

Řidiče čeká letos v Brně rok dopravního pekla. Město ucpou další...

úterý, 12. března 2019, 15:35

Brňané by se měli v letošním roce obrnit trpělivostí. Dopravu ve městě totiž zkomplikuje další série uzavírek. Týkají...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.