Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnské řidiče čeká od neděle další významná uzavírka. Částečně se uzavře ulice Hněvkovského

 
sobota, 16. března 2019, 16:42

Brněnští řidiči se musí připravit na další uzavírku, která může významně narušit provoz zejména v jižní části města. Kvůli rekonstrukci povrchu silnice bude částečně uzavřena frekventovaná ulice Hněvkovského, která slouží jako výpadovka na dálnici D2 směrem na Bratislavu. Pro řidiče se částečně uzavře úsek mezi Sokolovou ulicí a dálnicí D2. Práce budou trvat měsíc a po nich na řidiče čeká silnice bez vysprávek a vyjetých kolejí.

Práce budou rozděleny do tří etap. V první etapě od 17. března do 2. dubna bude ve směru od Sokolovy ulice k dálnici D2 uzavřena pravá polovina vozovky, provoz bude veden obousměrně v levé polovině silnice. Ze silnice I/41 ve směru od dálnice D2 bude zakázáno levé odbočení na silnici III/15278 ul. Sokolova, ze silnice II/380 (z ulice Kaštanové) bude zase povoleno pouze pravé odbočení na silnici I/41 (nebude povoleno levé odbočení ve směru k dálnici D2). 

ČTĚTE TAKÉ: Řidiče čeká letos v Brně rok dopravního pekla. Město ucpou další masivní uzavírky 

Ve druhé etapě od 3.  do 18. dubna bude zase uzavřena  levá polovina vozovky s výjimkou přerušení uzavírky v části křižovatky silnic I/41 x II/380 (ulice Kaštanová). Provoz bude veden obousměrně v pravé polovině vozovky, ze silnice I/41 ve směru od dálnice D2 bude zakázáno levé odbočení na silnici III/15278 ul. Sokolova a ze silnice II/380 (z ulice Kaštanové) bude povoleno zase pouze pravé odbočení na silnici I/41 (nebude povoleno levé odbočení ve směru k dálnici D2).

Stavba poslední etapa je naplánována mezi 19. a 21. dubnem. Ve směru od ul. Sokolovy bude k dálnici D2 uzavřena v části křižovatky silnic I/41 a II/380 (ulice Kaštanová) levá polovina silnice, provoz bude veden obousměrně v pravé polovině. Ze silnice I/41 ve směru od ul. Sokolovy k dálnici D2 bude zakázáno levé odbočení na silnici II/380 (ulice Kaštanovou), ze silnice II/380 (z ulice Kaštanové) bude zase povoleno jen pravé odbočení na silnici I/41 (nebude povoleno levé odbočení ve směru k dálnici D2).

 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Google Maps
 


 

Kam dál?

Řidiče čeká letos v Brně rok dopravního pekla. Město ucpou další...

úterý, 12. března 2019, 15:35

Brňané by se měli v letošním roce obrnit trpělivostí. Dopravu ve městě totiž zkomplikuje další série uzavírek. Týkají...

Brno chystá výměnu semaforů za 134 milionů. Většinu nákladů pokryjí...

čtvrtek, 7. března 2019, 17:06

Brno chce za 134 milionů korun zrekonstruovat semafory na 15 světelných křižovatkách. Novinářům to řekl radní...

Vozy brněnské MHD bouraly loni méně. Nejčastěji jde o nehody kvůli...

středa, 6. března 2019, 13:00

Počet nehod s účastí vozů Dopravního podniku města Brna meziročně klesl. Podnik v  loňském roce eviduje 841 nehod, což...

Strojvůdci by měli mít stejný bodový systém jako řidiči aut,...

středa, 6. března 2019, 11:02

Na hlavním nádraží v Brně se v úterý ráno srazily dva osobní vlaky. Záchranáři v souvislosti s nehodou ošetřili 23...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.