Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno chystá výměnu semaforů za 134 milionů. Většinu nákladů pokryjí dotace

 
čtvrtek, 7. března 2019, 17:06

Brno chce za 134 milionů korun zrekonstruovat semafory na 15 světelných křižovatkách. Novinářům to řekl radní zodpovědný za dopravu Petr Kratochvíl (ODS). Město chce získat dotaci z Operačního programu Doprava, která by mohla pokrýt až 85 procent nákladů. Podíl města bude kolem 20 milionů korun.

Radní tento týden schválili podání žádosti o dotaci. Týká se už třetí etapy. „Světelná signalizační zařízení samozřejmě stejně jako ostatní infrastruktura zastarává a na některých místech už potřebuje výměnu. V rámci projektu by ale také mělo být doplněno dopravní značení a nainstalovaná další signalizace, která bude reagovat i na aktuální situaci v dopravě. Díky tomu bude možné řídit ji co nejefektivněji," uvedl Kratochvíl.

Cílem projektu nazvaného Rozvoj dopravní telematiky v letech 2015 - 2020 je zvýšení kvality řízení dopravního provozu ve městě a snížení míry nehodovosti v osobní dopravě. První etapa za miliony už se dokončuje. Spočívá v úpravě dopravního řešení vybraných křižovatek, ale také v rozvoji dynamického řízení dopravy semafory, které mají funkci preferující vozidla MHD při průjezdu těmito světelně řízenými křižovatkami.

Pracuje se už i na druhé etapě, která zahrnuje rekonstrukci semaforů na vybraných křižovatkách, instalaci kamerového systému nebo přenos dat. Součástí projektu je i pořízení měřicích bodů na cyklostezkách určených ke sledování počtu pěších, cyklistů a dalších uživatelů stezek.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Vozy brněnské MHD bouraly loni méně. Nejčastěji jde o nehody kvůli...

středa, 6. března 2019, 13:00

Počet nehod s účastí vozů Dopravního podniku města Brna meziročně klesl. Podnik v  loňském roce eviduje 841 nehod, což...

Strojvůdci by měli mít stejný bodový systém jako řidiči aut,...

středa, 6. března 2019, 11:02

Na hlavním nádraží v Brně se v úterý ráno srazily dva osobní vlaky. Záchranáři v souvislosti s nehodou ošetřili 23...

FOTO/VIDEO: Na hlavním nádraží se dnes srazily vlaky. Přes 20...

úterý, 5. března 2019, 09:08

Výlukový provoz na trati mezi Židenicemi a hlavním nádražím dnes ráno narušila srážka dvou vlaků. Osobní vlak jedoucí...

Brno chce investovat do nových zastávek MHD. Mají se podobat těm na...

pondělí, 4. března 2019, 14:56

Brněnští radní chtějí na vybraných místech v Brně postavit nové přístřešky na zastávkách MHD a zlepšit komfort...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.

Aktualizováno před 9 hodinami

Střelba v Utrechtu má podle starosty tři mrtvé a devět zraněných

Tři mrtvé a devět zraněných, z nich tři jsou ve vážném stavu, si dnes vyžádala střelba v tramvaji v nizozemském městě Utrecht. Na twitteru to oznámil starosta města Jan van Zanen. Policie jako motiv nevyloučila terorismus a po střelci pátrá. Stejnojmenná provincie Utrecht zvýšila na nejvyšší stupeň varování před možným teroristickým útokem, zpřísněná bezpečnostní opatření ale platí na řadě míst v celém Nizozemsku. V pohotovosti je i armáda. Premiér Mark Rutte incident označil za znepokojivý, situaci se již věnuje krizový protiteroristický štáb.

VIDEO: Zbrojováci půjdou opět společně darovat krev. Pokusí se vytvořit nový rekord

Fanoušci a hráči Zbrojovky půjdou letos opět po roce společně darovat krev. Klub chce přitom pokořit loňský rekord, při kterém darovalo krev 140 lidí, 24 z nich bylo dokonce prvodárců. Na Transfúzním a tkáňovém oddělení FN Brno se fanoušci s hráči klubu sejdou ve středu 20. března od osmé hodiny ráno.