Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno chystá výměnu semaforů za 134 milionů. Většinu nákladů pokryjí dotace

 
čtvrtek, 7. března 2019, 17:06

Brno chce za 134 milionů korun zrekonstruovat semafory na 15 světelných křižovatkách. Novinářům to řekl radní zodpovědný za dopravu Petr Kratochvíl (ODS). Město chce získat dotaci z Operačního programu Doprava, která by mohla pokrýt až 85 procent nákladů. Podíl města bude kolem 20 milionů korun.

Radní tento týden schválili podání žádosti o dotaci. Týká se už třetí etapy. „Světelná signalizační zařízení samozřejmě stejně jako ostatní infrastruktura zastarává a na některých místech už potřebuje výměnu. V rámci projektu by ale také mělo být doplněno dopravní značení a nainstalovaná další signalizace, která bude reagovat i na aktuální situaci v dopravě. Díky tomu bude možné řídit ji co nejefektivněji," uvedl Kratochvíl.

Cílem projektu nazvaného Rozvoj dopravní telematiky v letech 2015 - 2020 je zvýšení kvality řízení dopravního provozu ve městě a snížení míry nehodovosti v osobní dopravě. První etapa za miliony už se dokončuje. Spočívá v úpravě dopravního řešení vybraných křižovatek, ale také v rozvoji dynamického řízení dopravy semafory, které mají funkci preferující vozidla MHD při průjezdu těmito světelně řízenými křižovatkami.

Pracuje se už i na druhé etapě, která zahrnuje rekonstrukci semaforů na vybraných křižovatkách, instalaci kamerového systému nebo přenos dat. Součástí projektu je i pořízení měřicích bodů na cyklostezkách určených ke sledování počtu pěších, cyklistů a dalších uživatelů stezek.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Žena přecházela koleje mimo přejezd, vlak ji zachytil a zranil. Trasa...

středa, 6. března 2019, 15:36

Střet vlaku s člověkem před 14:00 ve stanici v Šakvicích na Břeclavsku přerušil dopravu na železničním koridoru mezi...

Vozy brněnské MHD bouraly loni méně. Nejčastěji jde o nehody kvůli...

středa, 6. března 2019, 13:00

Počet nehod s účastí vozů Dopravního podniku města Brna meziročně klesl. Podnik v  loňském roce eviduje 841 nehod, což...

Strojvůdci by měli mít stejný bodový systém jako řidiči aut,...

středa, 6. března 2019, 11:02

Na hlavním nádraží v Brně se v úterý ráno srazily dva osobní vlaky. Záchranáři v souvislosti s nehodou ošetřili 23...

Systém rezidentního parkování by měl začít fungovat od 1. dubna

úterý, 5. března 2019, 09:52

Automatické vybírání pokut v systému rezidentního parkování by mělo začít 1. dubna. Domluvili se na tom zástupci města...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vydatný déšť ve střední části ČR v úterý může rozvodnit řeky

Ve východní polovině Čech, Českomoravské vrchovině a v Jeseníkách bude v úterý vydatně pršet, hladiny tamních řek mohou místy dosáhnout prvního povodňového stupně, v povodí Chrudimky ojediněle i druhého stupně.

Více života, méně aut. Tak vypadají vize nového náměstí v Budějcích

Budějcké náměstí je největší okružní křižovatkou ve městě. Podle odhadů si tudy mnoho aut denně jen krátí cestu. Jak by vypadalo, kdyby se doprava na něm jen částečně omezila, přidaly by se pěší zóny, místa k posezení a více zeleně? Podívejte se sami.

KOMENTÁTOŘI: Volby neukázaly velké posuny, nuance ale jsou

Výsledky voleb do Evropského parlamentu (EP) neukázaly velké posuny v názorech Čechů, nuance ale rozpoznatelné jsou. Vyplývá to z komentářů zveřejněných na českých serverech. Vítězství ANO nebylo podle nich tak výrazné, jak si premiér Andrej Babiš představoval, a ČSSD pod vedením Jana Hamáčka stále nedokázala najít volební dno, od nějž by se mohla odrazit. Babišův koaliční partner se do EP nedostal. Role tichého společníka Babišovy vlády zřejmě nenadchla ani voliče komunistů, kteří obhájili jeden mandát ze tří.