Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vozy brněnské MHD bouraly loni méně. Nejčastěji jde o nehody kvůli nedání přednosti

 
středa, 6. března 2019, 13:00

Počet nehod s účastí vozů Dopravního podniku města Brna meziročně klesl. Podnik v  loňském roce eviduje 841 nehod, což je o téměř čtyři procenta méně než v roce předchozím. Klesl i počet nehod se zaviněním řidičů DPMB. Nejčastější příčinou kolize jsou nedání přednosti v jízdě a nepozornost.

„Těší mě, že i přes narůstající provoz na území města Brna se daří našim řidičům náročné situace dennodenně dobře zvládat. Vypovídá to o jejich schopnostech, ale také o podpoře, kterou mají například v moderních vozidlech,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Řidiči DPMB zavinili dvě stovky nehod

Klesl i počet nehod, ke kterým došlo zaviněním řidičů DPMB. „Loni naši řidiči zavinili 209 nehod, což je oproti roku předchozímu mírný pokles. Stále je co zlepšovat, ale tato klesající tendence je uspokojující,“ dodal Havránek.

Počet ujetých kilometrů na jednu nehodu se zvýšil na 47 343 (přičemž například jedna tramvaj na lince 1 najede za všední den cca 593 km). V roce 2017 evidoval dopravní podnik 45 056 ujetých km na jednu nehodu.

Nejčastěji poničená zrcátka či karoserie

Při kolizích nejčastěji dochází k poškození zpětných zrcátek nebo poničení karoserie. Oproti předcházejícím rokům nedošlo v loňském roce k žádné dopravní nehodě vozidla MHD, jejímž následkem bylo smrtelné zranění.

V listopadu nejvíce, v červenci nejméně

Nejvíce nehod se z celého roku loni stalo v listopadu, nejméně naopak v červenci. Nejrizikovějšími dny v týdnu z tohoto hlediska byl čtvrtek, následně pondělí a pátek. K nehodám nejčastěji docházelo v dopravních špičkách, konkrétně v časových intervalech 14 – 17 hodin (226 nehod) a 8 – 10 hodin (186 nehod). Bouralo se nejvíce v ulici Křenová, v úseku Lidická – Palackého třída a v ulici Vídeňská.

Foto DPMB | Zdroj DPMB
 


 

Kam dál?

Strojvůdci by měli mít stejný bodový systém jako řidiči aut,...

středa, 6. března 2019, 11:02

Na hlavním nádraží v Brně se v úterý ráno srazily dva osobní vlaky. Záchranáři v souvislosti s nehodou ošetřili 23...

Systém rezidentního parkování by měl začít fungovat od 1. dubna

úterý, 5. března 2019, 09:52

Automatické vybírání pokut v systému rezidentního parkování by mělo začít 1. dubna. Domluvili se na tom zástupci města...

V Ivančicích srazilo auto malého chlapečka, vběhl do silnice mimo...

úterý, 5. března 2019, 09:44

Osobní auto v pondělí odpoledne před čtvrtou hodinou srazilo v Krumlovské ulici v Ivančicích u Brna devítiletého...

FOTO/VIDEO: Na hlavním nádraží se dnes srazily vlaky. Přes 20...

úterý, 5. března 2019, 09:08

Výlukový provoz na trati mezi Židenicemi a hlavním nádražím dnes ráno narušila srážka dvou vlaků. Osobní vlak jedoucí...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vydatný déšť ve střední části ČR v úterý může rozvodnit řeky

Ve východní polovině Čech, Českomoravské vrchovině a v Jeseníkách bude v úterý vydatně pršet, hladiny tamních řek mohou místy dosáhnout prvního povodňového stupně, v povodí Chrudimky ojediněle i druhého stupně.

Více života, méně aut. Tak vypadají vize nového náměstí v Budějcích

Budějcké náměstí je největší okružní křižovatkou ve městě. Podle odhadů si tudy mnoho aut denně jen krátí cestu. Jak by vypadalo, kdyby se doprava na něm jen částečně omezila, přidaly by se pěší zóny, místa k posezení a více zeleně? Podívejte se sami.

KOMENTÁTOŘI: Volby neukázaly velké posuny, nuance ale jsou

Výsledky voleb do Evropského parlamentu (EP) neukázaly velké posuny v názorech Čechů, nuance ale rozpoznatelné jsou. Vyplývá to z komentářů zveřejněných na českých serverech. Vítězství ANO nebylo podle nich tak výrazné, jak si premiér Andrej Babiš představoval, a ČSSD pod vedením Jana Hamáčka stále nedokázala najít volební dno, od nějž by se mohla odrazit. Babišův koaliční partner se do EP nedostal. Role tichého společníka Babišovy vlády zřejmě nenadchla ani voliče komunistů, kteří obhájili jeden mandát ze tří.