Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vozy brněnské MHD bouraly loni méně. Nejčastěji jde o nehody kvůli nedání přednosti

 
středa, 6. března 2019, 13:00

Počet nehod s účastí vozů Dopravního podniku města Brna meziročně klesl. Podnik v  loňském roce eviduje 841 nehod, což je o téměř čtyři procenta méně než v roce předchozím. Klesl i počet nehod se zaviněním řidičů DPMB. Nejčastější příčinou kolize jsou nedání přednosti v jízdě a nepozornost.

„Těší mě, že i přes narůstající provoz na území města Brna se daří našim řidičům náročné situace dennodenně dobře zvládat. Vypovídá to o jejich schopnostech, ale také o podpoře, kterou mají například v moderních vozidlech,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Řidiči DPMB zavinili dvě stovky nehod

Klesl i počet nehod, ke kterým došlo zaviněním řidičů DPMB. „Loni naši řidiči zavinili 209 nehod, což je oproti roku předchozímu mírný pokles. Stále je co zlepšovat, ale tato klesající tendence je uspokojující,“ dodal Havránek.

Počet ujetých kilometrů na jednu nehodu se zvýšil na 47 343 (přičemž například jedna tramvaj na lince 1 najede za všední den cca 593 km). V roce 2017 evidoval dopravní podnik 45 056 ujetých km na jednu nehodu.

Nejčastěji poničená zrcátka či karoserie

Při kolizích nejčastěji dochází k poškození zpětných zrcátek nebo poničení karoserie. Oproti předcházejícím rokům nedošlo v loňském roce k žádné dopravní nehodě vozidla MHD, jejímž následkem bylo smrtelné zranění.

V listopadu nejvíce, v červenci nejméně

Nejvíce nehod se z celého roku loni stalo v listopadu, nejméně naopak v červenci. Nejrizikovějšími dny v týdnu z tohoto hlediska byl čtvrtek, následně pondělí a pátek. K nehodám nejčastěji docházelo v dopravních špičkách, konkrétně v časových intervalech 14 – 17 hodin (226 nehod) a 8 – 10 hodin (186 nehod). Bouralo se nejvíce v ulici Křenová, v úseku Lidická – Palackého třída a v ulici Vídeňská.

Foto DPMB | Zdroj DPMB
 


 

Kam dál?

Strojvůdci by měli mít stejný bodový systém jako řidiči aut,...

středa, 6. března 2019, 11:02

Na hlavním nádraží v Brně se v úterý ráno srazily dva osobní vlaky. Záchranáři v souvislosti s nehodou ošetřili 23...

FOTO/VIDEO: Na hlavním nádraží se dnes srazily vlaky. Přes 20...

úterý, 5. března 2019, 09:08

Výlukový provoz na trati mezi Židenicemi a hlavním nádražím dnes ráno narušila srážka dvou vlaků. Osobní vlak jedoucí...

Brno chce investovat do nových zastávek MHD. Mají se podobat těm na...

pondělí, 4. března 2019, 14:56

Brněnští radní chtějí na vybraných místech v Brně postavit nové přístřešky na zastávkách MHD a zlepšit komfort...

Software rezidentního parkování zkolaboval. Automatická kontrola...

neděle, 3. března 2019, 13:49

V Brně se posouvá zahájení automatické kontroly rezidentního parkování pomocí automobilů s kamerami. Měla sice začít v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.

Aktualizováno před 9 hodinami

Střelba v Utrechtu má podle starosty tři mrtvé a devět zraněných

Tři mrtvé a devět zraněných, z nich tři jsou ve vážném stavu, si dnes vyžádala střelba v tramvaji v nizozemském městě Utrecht. Na twitteru to oznámil starosta města Jan van Zanen. Policie jako motiv nevyloučila terorismus a po střelci pátrá. Stejnojmenná provincie Utrecht zvýšila na nejvyšší stupeň varování před možným teroristickým útokem, zpřísněná bezpečnostní opatření ale platí na řadě míst v celém Nizozemsku. V pohotovosti je i armáda. Premiér Mark Rutte incident označil za znepokojivý, situaci se již věnuje krizový protiteroristický štáb.

VIDEO: Zbrojováci půjdou opět společně darovat krev. Pokusí se vytvořit nový rekord

Fanoušci a hráči Zbrojovky půjdou letos opět po roce společně darovat krev. Klub chce přitom pokořit loňský rekord, při kterém darovalo krev 140 lidí, 24 z nich bylo dokonce prvodárců. Na Transfúzním a tkáňovém oddělení FN Brno se fanoušci s hráči klubu sejdou ve středu 20. března od osmé hodiny ráno.