Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Brně začnou vracet auta odtažená při blokovém čištění zpátky na místo, řidiči zaplatí méně

 
středa, 27. února 2019, 17:41

Brněnští radní dnes schválili zavedení novinky v systému nucených odtahů aut ve městě. Auta, která stojí v zónách blokového čištění, budou nyní po vypršení doby určené pro čištění ulice vrácena zpět na místo. Řidiči si tak nebudou muset jezdit pro své auto na okraj Brna, navíc za odtah zaplatí méně.

Brněnští radní dnes rozhodli, že se systém odtahů změní. V praxi to tedy bude fungovat tak, že Brněnské komunikace naloží auto, jež stojí v zóně blokového čištění, na odtahové vozidlo, které odjede z místa blokového čištění na jiné vhodné místo v okolí, počká na provedení čištění a následně vozidlo složí na původní místo. Z celého úkona bude mimo jiné pořízena fotodokumentace a video záznam.

„Zatímco pro Brněnské komunikace to bude znamenat technicky a administrativně mnohem složitější postup, řidiči pak najdou vždy své vozidlo na původním místě a nebudou muset chodit na úložiště odtažených vozidel a zabývat se jeho přejímkou,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Řidiči si tak ušetří cestu přes celé Brno na odstavné parkoviště a navíc ušetří. Oproti 2 tisícům korunám, které by zaplatili dříve, je bude současné odtažení stát 1500 korun včetně DPH.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto ilustrační foto, Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Brno postaví cyklostezku z Lesné do Soběšic

úterý, 26. února 2019, 17:40

Brno plánuje cyklostezku mezi čtvrtěmi Lesná a Soběšice za více než deset milionů korun. V místě není příliš široká...

Počet černých pasažérů v brněnské MHD loni klesl, počet napadení...

úterý, 26. února 2019, 11:49

Podíl černých pasažérů meziročně opět lehce klesl. Neměnný zůstává počet napadení revizorů, kteří jsou pro tyto...

FOTO: U Nových Mlýnů boural dnes ráno kamion. Frekventovaná silnice...

pondělí, 25. února 2019, 10:33

V pondělí ráno došlo na přetížené silnici I/52 na hlavním tahu Brno - Vídeň poblíž Novomlýnských nádrží k havárii...

Na dálnici D52 u Brna dnes ráno zemřel chodec. Jedno auto ho srazilo,...

sobota, 23. února 2019, 11:25

Na osmém kilometru dálnice D52 u Rajhradu ve směru na Brno ráno po 4:00 zemřel chodec. Podle prvotních výsledků...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Děti na českých silnicích a nová dopravní výchova

Stav dopravní výchovy v českém školství nebyl příznivý a dopravní nehody s účastí dětí ze silnic nemizí. Objevilo se řešení, které podporuje výuku témat dopravní bezpečnosti ve školách i v rodinách. Odstartoval projekt, který je spolufinancován fondem zábrany škod České kanceláře pojistitelů a řešení se tak dostává na území celé České republiky.

Podezření z úniku daní Čapího hnízda má police za vážné

Policie zahájila úkony trestního řízení v souvislosti s hospodařením farmy Čapí hnízdo, a to pro podezření z trestného činu krácení daně. Serveru Neovlivní.cz to řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Podle webu jde o nezákonný odpočet DPH, stamilionové částky vynaložené na reklamu a podezření na další daňové delikty. Kriminalisté začali případ takzvaně prověřovat na začátku jara, nyní podezření z daňových úniků vyhodnotila podle zjištění serveru jako vážné.

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.