Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Brně začnou vracet auta odtažená při blokovém čištění zpátky na místo, řidiči zaplatí méně

 
středa, 27. února 2019, 17:41

Brněnští radní dnes schválili zavedení novinky v systému nucených odtahů aut ve městě. Auta, která stojí v zónách blokového čištění, budou nyní po vypršení doby určené pro čištění ulice vrácena zpět na místo. Řidiči si tak nebudou muset jezdit pro své auto na okraj Brna, navíc za odtah zaplatí méně.

Brněnští radní dnes rozhodli, že se systém odtahů změní. V praxi to tedy bude fungovat tak, že Brněnské komunikace naloží auto, jež stojí v zóně blokového čištění, na odtahové vozidlo, které odjede z místa blokového čištění na jiné vhodné místo v okolí, počká na provedení čištění a následně vozidlo složí na původní místo. Z celého úkona bude mimo jiné pořízena fotodokumentace a video záznam.

„Zatímco pro Brněnské komunikace to bude znamenat technicky a administrativně mnohem složitější postup, řidiči pak najdou vždy své vozidlo na původním místě a nebudou muset chodit na úložiště odtažených vozidel a zabývat se jeho přejímkou,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Řidiči si tak ušetří cestu přes celé Brno na odstavné parkoviště a navíc ušetří. Oproti 2 tisícům korunám, které by zaplatili dříve, je bude současné odtažení stát 1500 korun včetně DPH.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto ilustrační foto, Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Brno postaví cyklostezku z Lesné do Soběšic

úterý, 26. února 2019, 17:40

Brno plánuje cyklostezku mezi čtvrtěmi Lesná a Soběšice za více než deset milionů korun. V místě není příliš široká...

Počet černých pasažérů v brněnské MHD loni klesl, počet napadení...

úterý, 26. února 2019, 11:49

Podíl černých pasažérů meziročně opět lehce klesl. Neměnný zůstává počet napadení revizorů, kteří jsou pro tyto...

FOTO: U Nových Mlýnů boural dnes ráno kamion. Frekventovaná silnice...

pondělí, 25. února 2019, 10:33

V pondělí ráno došlo na přetížené silnici I/52 na hlavním tahu Brno - Vídeň poblíž Novomlýnských nádrží k havárii...

Na dálnici D52 u Brna dnes ráno zemřel chodec. Jedno auto ho srazilo,...

sobota, 23. února 2019, 11:25

Na osmém kilometru dálnice D52 u Rajhradu ve směru na Brno ráno po 4:00 zemřel chodec. Podle prvotních výsledků...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.