Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mezi Brnem a Černou horou vzniknou mimoúrovňové křižovatky. Nejen z Lipůvky tak mají zmizet kolony

 
úterý, 8. ledna 2019, 18:06

Situaci na silnici I/43 mezi Brnem a Černou Horou mají zlepšit kolem roku 2025 tři na sebe navazující stavby. Jde o tři mimoúrovňové křižovatky, které zajistí bezpečnější a širší napojení částí Kuřimi Záhoří a Podlesí, dále na sever průmyslové zóny v Kuřimi a ještě severněji v Lipůvce napojení silnice do Blanska, vyplývá z dokumentu v Informačním portálu EIA. Stavby se plánují i proto, že dálnice či čtyřpruhová silnice R43 se bude stavět nejdříve koncem 20. let, spíše později.

Úsekem mezi koncem čtyřpruhové silnice a křižovatkou v Lipůvce projelo v roce 2016 24.000 aut denně a očekává se, že zatížení poroste. Křižovatky jsou přitom v době dopravní špičky na hranici či spíše za hranicí kapacity a vznikají nebezpečné situace, což by měly nové mimoúrovňové křižovatky vyřešit.

U Podlesí je dnes křižovatka, kde hlavní silnici přecházejí i chodci a přejíždějí cyklisté. Ti by nově měli využívat podjezd a hlavnímu tahu se zcela vyhnout. Nové napojení umožní také novou bytovou výstavu v lokalitě Kuřim-Záhoří.

Nová křižovatka u průmyslové zóny umožní především bezproblémový nájezd aut na hlavní tah stejně jako nová křižovatka v Lipůvce, kde je problém odbočit od Blanska do Brna. Stejně tak si projektanti slibují odstranění dlouhých kolon v Lipůvce ve směru na Brno.

ČTĚTE TAKÉ: ŘSD má hotovou studii pro rychlostní silnici R43. Spojí plánovanou D35 s 'Hitlerovou' starou dálnicí 

Stavby se plánují i přesto, že v budoucnu by se měla začít stavět silnice čí dálnice R43, která má pojmout většinu dopravní zátěže, jež je dnes na silnici I/43. Její stavba je ale zatím velmi vzdálená a dosud není ani jisté, kudy v okolí Kuřimi povede.

Napsal(a) ČTK | Foto ilustrační foto, Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Husté sněžení komplikuje dopravu na jižní Moravě. Autobusy nabírají...

úterý, 8. ledna 2019, 10:39

Na jižní Moravě od rána hustě sněží. Sníh na silnici komplikuje dopravu. Některé autobusy nabírají až hodinová...

ŘSD má hotovou studii pro rychlostní silnici R43. Spojí plánovanou...

pondělí, 7. ledna 2019, 15:35

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má k dispozici studii, která je nutná k projektování nové silnice či dálnice 43 od...

Kvůli sněhu nabírají autobusy na jižní Moravě zpoždění

pátek, 4. ledna 2019, 16:59

Na jižní Moravě odpoledne začalo sněžit, silnice ve vyšších polohách kraje jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností....

VIDEO: Srážka dvou aut na hlavním nádraží vymrštila jedno z nich do...

pátek, 4. ledna 2019, 13:50

Pořádný šok museli ve čtvrtek večer zažít cestující, kteří čekali na šalinu číslo 8 na prvním nástupišti před hlavním...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely vidí trošku jinak. Pod událostí na Facebooku se strhla vlna negativních komentářů. Lidé, kteří na koncert vyrazili, nejvíce kritizují organizaci a fronty, které se tvořily hlavně ve V.I.P sektoru. Někteří už se podle svého vyjádření obrátili na ČOI a řeší vrácení vstupného. Podle organizátorů ale vše proběhlo jak mělo.

FOTO, VIDEO: Prezident Zeman přijel na Vysočinu. V kraji stráví celkem tři dny

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek dnes dopoledne přivítal vzácnou návštěvu. Do sídla Kraje Vysočina přijel prezidentský pár, který tu stráví tři dny. Manželka Miloše Zemana Ivana Zemanová bude mít odlišný program.

Ve středu padne v Praze teplotní rekord z roku 1935, odhadují bookmakeři

V pražském Klementinu padne ve středu podle bookmakerů teplotní rekord pro tento den z roku 1935, kdy bylo 35,6 stupně. Na tuto variantu vypsali kurz 1,65:1. Novinářům to dnes sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Český hydrometeorologický ústav očekává nejvyšší denní teploty od 34 do 36 stupňů, ve čtvrtek se má s přechodem slabé studené fronty zhruba o pět stupňů ochladit. Absolutní rekord padl v Klementinu 27. července 1983, kdy zde naměřili 37,8 stupně.