Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mezi Brnem a Černou horou vzniknou mimoúrovňové křižovatky. Nejen z Lipůvky tak mají zmizet kolony

 
úterý, 8. ledna 2019, 18:06

Situaci na silnici I/43 mezi Brnem a Černou Horou mají zlepšit kolem roku 2025 tři na sebe navazující stavby. Jde o tři mimoúrovňové křižovatky, které zajistí bezpečnější a širší napojení částí Kuřimi Záhoří a Podlesí, dále na sever průmyslové zóny v Kuřimi a ještě severněji v Lipůvce napojení silnice do Blanska, vyplývá z dokumentu v Informačním portálu EIA. Stavby se plánují i proto, že dálnice či čtyřpruhová silnice R43 se bude stavět nejdříve koncem 20. let, spíše později.

Úsekem mezi koncem čtyřpruhové silnice a křižovatkou v Lipůvce projelo v roce 2016 24.000 aut denně a očekává se, že zatížení poroste. Křižovatky jsou přitom v době dopravní špičky na hranici či spíše za hranicí kapacity a vznikají nebezpečné situace, což by měly nové mimoúrovňové křižovatky vyřešit.

U Podlesí je dnes křižovatka, kde hlavní silnici přecházejí i chodci a přejíždějí cyklisté. Ti by nově měli využívat podjezd a hlavnímu tahu se zcela vyhnout. Nové napojení umožní také novou bytovou výstavu v lokalitě Kuřim-Záhoří.

Nová křižovatka u průmyslové zóny umožní především bezproblémový nájezd aut na hlavní tah stejně jako nová křižovatka v Lipůvce, kde je problém odbočit od Blanska do Brna. Stejně tak si projektanti slibují odstranění dlouhých kolon v Lipůvce ve směru na Brno.

ČTĚTE TAKÉ: ŘSD má hotovou studii pro rychlostní silnici R43. Spojí plánovanou D35 s 'Hitlerovou' starou dálnicí 

Stavby se plánují i přesto, že v budoucnu by se měla začít stavět silnice čí dálnice R43, která má pojmout většinu dopravní zátěže, jež je dnes na silnici I/43. Její stavba je ale zatím velmi vzdálená a dosud není ani jisté, kudy v okolí Kuřimi povede.

Napsal(a) ČTK | Foto ilustrační foto, Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Husté sněžení komplikuje dopravu na jižní Moravě. Autobusy nabírají...

úterý, 8. ledna 2019, 10:39

Na jižní Moravě od rána hustě sněží. Sníh na silnici komplikuje dopravu. Některé autobusy nabírají až hodinová...

ŘSD má hotovou studii pro rychlostní silnici R43. Spojí plánovanou...

pondělí, 7. ledna 2019, 15:35

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má k dispozici studii, která je nutná k projektování nové silnice či dálnice 43 od...

VIDEO: Srážka dvou aut na hlavním nádraží vymrštila jedno z nich do...

pátek, 4. ledna 2019, 13:50

Pořádný šok museli ve čtvrtek večer zažít cestující, kteří čekali na šalinu číslo 8 na prvním nástupišti před hlavním...

Obytný vůz srazil u Pohořelic mladého chodce, který přebíhal silnici,...

pondělí, 31. prosince 2018, 10:12

Přebíhání silnice mimo vyznačený přechod se vymstilo mladému muži u Pohořelic. V neděli večer ho tam totiž srazil...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.