Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

RegioJet bude nově zastavovat ve Skalici nad Svitavou

 
pátek, 19. října 2018, 10:54

Od nového jízdního řádu, který vstoupí v platnost v neděli 9. prosince 2018, zastaví vlaky RegioJet na území Jihomoravského kraje nově ve Skalici nad Svitavou. Jedná se o jeden pár spojů RegioJet denně jedoucí na trase ráno z Brna do Prahy a ve večerních hodinách pak v opačném směru.

Důvodem zastavení vlaků ve Skalici nad Svitavou je zejména zájem nabídnout lepší spojení a dopravní obslužnost pro obyvatele a cestující z a do Boskovic a okolního regionu. RegioJet byl osloven zastupitelstvem města Boskovice a celou věc řešil také s koordinátorem dopravy na území Jihomoravského kraje – společností KORDIS tak, aby vyšel cestujícím z a do Boskovic co nejvíce vstříc.

„Je to příklad toho, jak komerční nedotovaný dopravce nejen šetří státu peníze na dotacích, ale současně dokáže rychle zareagovat na poptávku cestujících a pomůže zlepšit dopravní obslužnost. Ověřili jsme si, že je možné z hlediska kapacity trati naše vlaky ve Skalici zastavit a pak už jsme postupovali čistě na základu zájmu města a cestujících o naše spojení. To je pro nás klíčové,“ říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

Ráno bude spoj RegioJet odjíždět v 5:36 ze Skalice nad Svitavou s příjezdem do Prahy hlavního nádraží v 7:43. V opačném směru je odjezd z Prahy hlavního nádraží v 18.20 a příjezd do Skalice nad Svitavou je ve 20:20 hodin. Jízdenky na všechny spoje od nového jízdního řádu dá RegioJet do předprodeje během následujících dnů.

Tisková zpráva | Foto RegioJet
 


 

Kam dál?

Už zítra začne v Brně dopravní komplikace desetiletí. Uzavřené...

pátek, 19. října 2018, 08:56

O víkendu začne uzavírka Zábrdovické ulice od křižovatky s Cejlem a Francouzskou ulicí až za areál Vojenské nemocnice....

Jízda za mlhy je nepříjemná, může však být bezpečná

čtvrtek, 18. října 2018, 10:28

Jízda za mlhy je nebezpečná. Výrazně klesá viditelnost. Mlha navíc zkresluje vnímání rychlosti, jakou se vozidlo...

FOTO: Hrozivě vypadající nehoda uzavřela silnici na Znojmo. Hasiči...

středa, 17. října 2018, 10:02

Dlouhých šest hodin zasahovali hasiči v úterý u dopravní nehody na silnici I/53 mezi Pohořelicemi a Znojmem.Museli...

Mezi Židenicemi a hlavním nádražím budou vlaky jezdit každých 5 až 10...

čtvrtek, 11. října 2018, 20:19

Vlaky mezi brněnským hlavním a židenickým nádražím budou od pondělí 22. října jezdit v ranní a odpolední špičce po pěti...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci kolem protestů v Hongkongu zdržela násilí a hledala smír. Uvedl to v otevřeném dopisu, který dnes odeslal čínskému velvyslanci v Praze Čang Ťien-minovi. Možné nasazení armády proti demonstrantům srovnal s invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu současné koalice, a to zejména kvůli sporu o střet zájmů primátora Milana Kroupy. Zároveň se jedná o první případ rozpadu koalice na úrovni statutárních měst od loňských voleb.

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku stovky lajků. Řeč není o nikom jiném, než o Budějčákovi, který si říká „Tomáši Fotím Nakaši“. Na kaši prý nefotí a z fotek bude i letos tvořit kalendář.