Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mezi Židenicemi a hlavním nádražím budou vlaky jezdit každých 5 až 10 minut. Nahradí tak šalinu

 
čtvrtek, 11. října 2018, 20:19

Vlaky mezi brněnským hlavním a židenickým nádražím budou od pondělí 22. října jezdit v ranní a odpolední špičce po pěti až deseti minutách. Důvodem zkrácení intervalu je dlouhodobé uzavření Zábrdovického mostu přes Svitavu. Vlaky tak nahradí neexistenci tramvajového spojení ze Staré osady do centra města.

Autobusové linky 201 a 202 se prodlouží

Prodlouží se také trasy regionálních autobusových linek 201 a 202 tak, aby lidé mohli přestoupit na tramvaje směřující do centra. . Vlakové spojení má být adekvátní náhradou za zrušené tramvajové linky, cesta vlakem trvá pět minut. Nevýhodou je, že židenické nádraží není bezbariérové, a lidé musejí na nástupiště zdolávat schody.

Ráno a večer v krátkách intervalech

V krátkých intervalech budou jezdit vlaky od 5:00 do 9:00 a odpoledne od 15:00 až do 20:00. Přes den pojedou čtyři vlaky za hodinu v nepravidelných intervalech.

„Na rozdíl od hlavního přestupu z městských autobusových linek na tramvaje u Dělnického domu bude cestujícím z regionu nabízena primárně možnost přestupu v Židenicích na vlaky," uvedl mluvčí společnosti Kordis JMK Květoslav Havlík

Vznikne zastávka Lazaretní

Linky 201 a 202, které normálně končí u nádraží, pojedou dále kolem Zbrojovky a zábrdovického kostela a u mostu vznikne zastávka Lazaretní.  Pro pěší bude most zatím průchozí a u křižovatky s Vranovskou a Francouzskou vznikne provizorní zastávka Francouzská, kde bude možný přestup na tramvaj.

Z Lazaretní bude pokračovat také dále linka 201 až na zastávku Životského, kde je možný přestup na tramvajovou linku 8. Obě linky 201 a 202 pojedou ve špičce po 15 minutách a poslouží i obyvatelům Vinohrad a části Líšně.

Změny v linkách MHD ještě představí během příštího týdne dopravní podnik. Město rovněž bude informovat o objízdných trasách pro automobilovou dopravu. Práce na rekonstrukci ulice a stavbě nového mostu mají trvat rok a čtvrt.

Napsal(a) ČTK | Foto MilujiBrno.cz
 


 

Kam dál?

Na Kolišti se přes noc na čtvrtek změnilo značení. Lidická je...

středa, 10. října 2018, 12:56

Rekonstrukce Koliště postoupilo do další fáze. V noci na čtvrtek se kvůli tomu změnilo dopravní značení. Lidická je...

V Brně začala stavba VMO na Žabovřeské

čtvrtek, 4. října 2018, 11:27

Zástupci města, Ministerstva dopravy a Ředitelství silnic a dálnic ve středu společně poklepali na základní kámen...

FOTO: Dodávka se při předjíždění v protisměru čelně srazila s...

čtvrtek, 4. října 2018, 11:15

Tragicky skončila nehoda ze čtvrtečního rána na silnici I/55 u Hodonína. Řidič dodávky jedoucí směrem na Břeclav v šest...

Brno může částečně začít se stavbou městské okruhu v úseku Žabovřeská

úterý, 2. října 2018, 16:55

Brno může zahájit část prací při stavbě velkého městského okruhu (VMO) v úseku Žabovřeská. Stavbu více než 400 milionů...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalý moderátor Slávek Boura může skončit ve vězení. Jeho jméno figuruje v drogové kauze

Českým showbyznysem hýbe kauza, která nemá obdoby. V obří drogové aféře, která se má týkat pašování stovek kilogramů narkotik mezi Českou republikou, Austrálií a Novým Zélandem, má figurovat také bývalá televizní hvězda Slávek Boura. Celou kauzu podle policie dozoruje státní zastupitelství v Českých Budějovicích.

Gazdík chce v dubnu skončit v čele Starostů

Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj potřebuje nový impulz. Příští týden navrhne širšímu vedení STAN, aby zkrátil funkční období předsednictva a v dubnu se uskutečnil volební sjezd. Sám se chce více věnovat školství a podílet se na přípravě jeho reformy. Gazdík tak potvrdil informaci serveru Aktuálně.cz o svém připravovaném odchodu.

Jaromír Soukup opět neudržel jazyk za zuby. Česká televize na něj podává trestní oznámení

Vyhrocená atmosféra mezi veřejnoprávní Českou televizí a soukromou televizí Barrandov opět graduje. Postaral se o to majitel Barrandova Jaromír Soukup, který ve svém pořadu hrubě urážel jednoho z redaktorů ČT. Reakce veřejnoprávní televize na sebe nenechala dlouho čekat.