Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mezi Židenicemi a hlavním nádražím budou vlaky jezdit každých 5 až 10 minut. Nahradí tak šalinu

 
čtvrtek, 11. října 2018, 20:19

Vlaky mezi brněnským hlavním a židenickým nádražím budou od pondělí 22. října jezdit v ranní a odpolední špičce po pěti až deseti minutách. Důvodem zkrácení intervalu je dlouhodobé uzavření Zábrdovického mostu přes Svitavu. Vlaky tak nahradí neexistenci tramvajového spojení ze Staré osady do centra města.

Autobusové linky 201 a 202 se prodlouží

Prodlouží se také trasy regionálních autobusových linek 201 a 202 tak, aby lidé mohli přestoupit na tramvaje směřující do centra. . Vlakové spojení má být adekvátní náhradou za zrušené tramvajové linky, cesta vlakem trvá pět minut. Nevýhodou je, že židenické nádraží není bezbariérové, a lidé musejí na nástupiště zdolávat schody.

Ráno a večer v krátkách intervalech

V krátkých intervalech budou jezdit vlaky od 5:00 do 9:00 a odpoledne od 15:00 až do 20:00. Přes den pojedou čtyři vlaky za hodinu v nepravidelných intervalech.

„Na rozdíl od hlavního přestupu z městských autobusových linek na tramvaje u Dělnického domu bude cestujícím z regionu nabízena primárně možnost přestupu v Židenicích na vlaky," uvedl mluvčí společnosti Kordis JMK Květoslav Havlík

Vznikne zastávka Lazaretní

Linky 201 a 202, které normálně končí u nádraží, pojedou dále kolem Zbrojovky a zábrdovického kostela a u mostu vznikne zastávka Lazaretní.  Pro pěší bude most zatím průchozí a u křižovatky s Vranovskou a Francouzskou vznikne provizorní zastávka Francouzská, kde bude možný přestup na tramvaj.

Z Lazaretní bude pokračovat také dále linka 201 až na zastávku Životského, kde je možný přestup na tramvajovou linku 8. Obě linky 201 a 202 pojedou ve špičce po 15 minutách a poslouží i obyvatelům Vinohrad a části Líšně.

Změny v linkách MHD ještě představí během příštího týdne dopravní podnik. Město rovněž bude informovat o objízdných trasách pro automobilovou dopravu. Práce na rekonstrukci ulice a stavbě nového mostu mají trvat rok a čtvrt.

Napsal(a) ČTK | Foto MilujiBrno.cz
 


 

Kam dál?

Trolejbusy pojedou v Líšni až na Jírovu, radní vybrali zhotovitele....

čtvrtek, 11. října 2018, 12:27

Brněnští radní tento týden vybrali zhotovitele, který prodlouží trolejbusovou trať v Líšni až do Jírovy ulice. Bude jím...

Na Kolišti se přes noc na čtvrtek změnilo značení. Lidická je...

středa, 10. října 2018, 12:56

Rekonstrukce Koliště postoupilo do další fáze. V noci na čtvrtek se kvůli tomu změnilo dopravní značení. Lidická je...

V Brně začne oprava Zábrdovické a mostu přes Svitavu. Práce masivně...

úterý, 9. října 2018, 17:26

V Brně by se měla začít opravovat část Zábrdovické ulice a most přes Svitavu již příští víkend, tedy 20. října. Na...

Valchařská bude opět průjezdná. Město stavbu dokončí s předstihem

čtvrtek, 4. října 2018, 12:31

Práce na kompletní rekonstrukci ulice Valchařská, které začaly loni na podzim, se blíží ke konci. Hlavní část prací,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD Zdeňka Bursu za korupci. Místo něj mu uložil tříletou podmínku se čtyřletým odkladem. Nov to dnes sdělila mluvčí soudu Simona Heranová. Bursa také podle verdiktu musí zaplatit 500 tisíc korun jako peněžitý trest, jinak stráví ve vězení 2,5 roku. Dnešní rozsudek je pravomocný.

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Jaromír Čemus, nebo prostě jednoduše Míra, už pětadvacet let dělá podkováře. Pohádkové povolání ale není zas taková prča, jak to vypadá. Stejně by ale Míra ani po letech neměnil. Práce se zvířaty, svobodné zaměstnání... A koneckonců vlastně ani nic jiného pořádně neumí.

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti od rána stoupají hladiny řek odvodňující hory na severu a severovýchodě země. Na toku Senice v Ústí na Vsetínsku platí třetí povodňový stupeň. Hladina stoupla rychle, podle starosty již voda zatopila tři rodinné domy. Řeka Jičínka v Novém Jičíně dosáhla druhého stupně povodňové aktivity a je pravděpodobné, že ještě odpoledne dosáhne stupně třetího.