Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mezi Židenicemi a hlavním nádražím budou vlaky jezdit každých 5 až 10 minut. Nahradí tak šalinu

 
čtvrtek, 11. října 2018, 20:19

Vlaky mezi brněnským hlavním a židenickým nádražím budou od pondělí 22. října jezdit v ranní a odpolední špičce po pěti až deseti minutách. Důvodem zkrácení intervalu je dlouhodobé uzavření Zábrdovického mostu přes Svitavu. Vlaky tak nahradí neexistenci tramvajového spojení ze Staré osady do centra města.

Autobusové linky 201 a 202 se prodlouží

Prodlouží se také trasy regionálních autobusových linek 201 a 202 tak, aby lidé mohli přestoupit na tramvaje směřující do centra. . Vlakové spojení má být adekvátní náhradou za zrušené tramvajové linky, cesta vlakem trvá pět minut. Nevýhodou je, že židenické nádraží není bezbariérové, a lidé musejí na nástupiště zdolávat schody.

Ráno a večer v krátkách intervalech

V krátkých intervalech budou jezdit vlaky od 5:00 do 9:00 a odpoledne od 15:00 až do 20:00. Přes den pojedou čtyři vlaky za hodinu v nepravidelných intervalech.

„Na rozdíl od hlavního přestupu z městských autobusových linek na tramvaje u Dělnického domu bude cestujícím z regionu nabízena primárně možnost přestupu v Židenicích na vlaky," uvedl mluvčí společnosti Kordis JMK Květoslav Havlík

Vznikne zastávka Lazaretní

Linky 201 a 202, které normálně končí u nádraží, pojedou dále kolem Zbrojovky a zábrdovického kostela a u mostu vznikne zastávka Lazaretní.  Pro pěší bude most zatím průchozí a u křižovatky s Vranovskou a Francouzskou vznikne provizorní zastávka Francouzská, kde bude možný přestup na tramvaj.

Z Lazaretní bude pokračovat také dále linka 201 až na zastávku Životského, kde je možný přestup na tramvajovou linku 8. Obě linky 201 a 202 pojedou ve špičce po 15 minutách a poslouží i obyvatelům Vinohrad a části Líšně.

Změny v linkách MHD ještě představí během příštího týdne dopravní podnik. Město rovněž bude informovat o objízdných trasách pro automobilovou dopravu. Práce na rekonstrukci ulice a stavbě nového mostu mají trvat rok a čtvrt.

Napsal(a) ČTK | Foto MilujiBrno.cz
 


 

Kam dál?

Na Kolišti se přes noc na čtvrtek změnilo značení. Lidická je...

středa, 10. října 2018, 12:56

Rekonstrukce Koliště postoupilo do další fáze. V noci na čtvrtek se kvůli tomu změnilo dopravní značení. Lidická je...

V Brně začala stavba VMO na Žabovřeské

čtvrtek, 4. října 2018, 11:27

Zástupci města, Ministerstva dopravy a Ředitelství silnic a dálnic ve středu společně poklepali na základní kámen...

FOTO: Dodávka se při předjíždění v protisměru čelně srazila s...

čtvrtek, 4. října 2018, 11:15

Tragicky skončila nehoda ze čtvrtečního rána na silnici I/55 u Hodonína. Řidič dodávky jedoucí směrem na Břeclav v šest...

Brno může částečně začít se stavbou městské okruhu v úseku Žabovřeská

úterý, 2. října 2018, 16:55

Brno může zahájit část prací při stavbě velkého městského okruhu (VMO) v úseku Žabovřeská. Stavbu více než 400 milionů...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.

Desítky kilogramů polského masa se salmonelou snědli ve školách i nemocnici

Státní veterinární správa dnes uveřejnila místa, kam se dostalo nebezpečné polské maso s obsahem salmonely. Některé maso se podařilo zajistit a bude zlikvidováno, jinde ho ale už zpracovali. Dostalo se tak na talíře dětí v základních školách i pacientů v nemocnici. Podle polského ministra ale Česko celý problém zveličuje.

Za nenávistné komentáře k fotce prvňáků padlo třetí obvinění

Za nenávistné komentáře, které se na podzim 2017 objevily na sociálních sítích pod fotografií prvňáků z teplické základní školy, policisté v úterý obvinili zhruba čtyřicetiletého muže z Moravy. Vyplývá to z informací na webu policie Ústeckého kraje a vyjádření teplického policejního mluvčího Daniela Vítka. Do třídy chodily převážně romské, vietnamské a arabské děti, muž je třetím obviněným v této kauze. Na jeho obvinění dnes upozornil server Novinky.cz.