Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Brně začne oprava Zábrdovické a mostu přes Svitavu. Práce masivně ovlivní dopravu

 
úterý, 9. října 2018, 17:26

V Brně by se měla začít opravovat část Zábrdovické ulice a most přes Svitavu již příští víkend, tedy 20. října. Na příští týden chystá město ještě projednání s občany, aktuálně se dokončuje podoba objízdných tras a podoba a časový harmonogram uzavírek.

Jedna z největších dopravních komplikací posslední dekády

Vzhledem k omezením, které stavba vyvolá, půjde o jednu z největších dopravních komplikací v Brně v tomto desetiletí. Most slouží tisícům řidičů jako spojnice východní části města s širším centrem, stejně tak tudy jezdí tisíce lidí denně tramvajovými linkami 2 a 3.

Omezení potrvají dlouho, hotovo má být až za 15 měsíců, tedy na konci příštího roku či na začátku roku 2020. Doprava však nemá být omezená hned od začátku. Stavba bude stát téměř 200 milionů korun.

Stará osada jako uzel přestane fungovat, nahradí ji Dělnický dům

Kromě objízdných tras se chystají opatření pro provoz MHD, jelikož nebude možné přestupovat na Staré osadě na tramvaj. Jako provizorní přestupní uzel má sloužit zastávka na lince 9 Dělnický dům v Táborské ulici.

Stavba byla plánovaná už dlouho, předtím ale město muselo dokončit rekonstrukci Valchařské ulice a také křižovatky Karlovy a Provazníkovy. Místo starého mostu přes Svitavu vznikne nový, u Vojenské nemocnice bude bezbariérová tramvajová zastávka. Počítá se také s novým řešením pro pěší a cyklisty, protože ulici kříží páteřní cyklostezka.

Pod zemí je potřeba zrekonstruovat veškeré technické sítě. Část obyvatel usilovala o umístění provizorního mostu přes Svitavu, avšak neuspěla s odkazem na nemožnost takového řešení.

 


 

Kam dál?

Valchařská bude opět průjezdná. Město stavbu dokončí s předstihem

čtvrtek, 4. října 2018, 12:31

Práce na kompletní rekonstrukci ulice Valchařská, které začaly loni na podzim, se blíží ke konci. Hlavní část prací,...

Brňanka jela odpoledne pro děti do školy, nadýchala přes tři promile

čtvrtek, 4. října 2018, 11:48

Šílený případ rodičovské nezodpovědnosti museli ve středu odpoledne řešit policisté v Brně. Duchapřítomný svědek je...

V Brně začala stavba VMO na Žabovřeské

čtvrtek, 4. října 2018, 11:27

Zástupci města, Ministerstva dopravy a Ředitelství silnic a dálnic ve středu společně poklepali na základní kámen...

FOTO: Dodávka se při předjíždění v protisměru čelně srazila s...

čtvrtek, 4. října 2018, 11:15

Tragicky skončila nehoda ze čtvrtečního rána na silnici I/55 u Hodonína. Řidič dodávky jedoucí směrem na Břeclav v šest...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit vypouštět do vzduchu skoro o polovinu více rtuti

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v měření toxické rtuti.

Pokřikování a zásah policie. V centru Prahy se sešli příznivci SPD i jejich odpůrci

Stovky lidí se odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) proti "diktátu Evropské unie". V dolní i horní části náměstí se shromáždili i jejich názoroví oponenti. Situaci kontrolovali podle zpravodajů desítky policistů včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. Některým potyčkám se zabránit nepodařilo a policejní těžkooděnci později vytlačili odpůrce SPD z místa konání akce.

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.