Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Hasiči vyjížděli ve středu k nehodě na D1. Řidiči odmítli vytvořit záchrannou uličku

 
čtvrtek, 13. září 2018, 08:00

Minulý týden rozjely záchranné složky společnou kampaň za osvětu ohledně vytváření tzv. záchranných uliček pro vozidla záchranářů, hasičů a policistů na dálnicích. Neuběhl ani týden a bezpečnostní složky musely na D1 řešit katastrofální chování řidičů, kteří blokovali průjezd k nehodě uličkou o šířce několika desítek centimetrů.

Se smutným důkazem bezohlednosti řidičů přišli ve středu hasiči. Ti vyjížděli krátce před polednem na 197. kilometr dálnice D1 ve směru na Prahu, kde se stala vážná dopravní nehoda. Tři lidé se při ní zranili. Dálnice ve směru na Prahu stála.

„Na místo jsme vyslali dvě profesionální hasičské jednotky," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. U nehody přistál také vrtulník záchranářů. Z jednoho zdemolovaného auta musel hasiči  vyprošťovat zraněnou ženu a muže. Nehoda kamionu a dvou aut zcela zablokovala dálnici. 

ČTĚTE TAKÉ: VIDEO: Je u nás povinná už léta a stejně ji stále neumíme. Češi a záchranná ulička 
 

„Příjezd k nehodě opět potvrdil neukázněnost řidičů, kteří neumí tvořit záchrannou uličku mezi levým a pravým jízdním pruhem. Problém byl i při příjezdu techniky k odstranění nehody, kdy si řidiči svojí neukázněností vlastně sami prodlužovali dobu stání v koloně," prohlásil Mikoška.

Vzdálenost, kterou by běžně hasiči k nehodě urazili za 3 minuty, tak museli projet za téměř čtyřnásobně dlouhou dobu. V případě průjezdu záchranářů znamená přitom každá minuta navíc sníženou šanci na přežití.

Napsal Brněnská Drbna | Foto HZS JMK | Zdroj HZS JMK
 


 

Kam dál?

ANKETA: Podle města si Brňané na rezidentní parkování zvykají rychle....

středa, 12. září 2018, 14:40

Rezidentní parkování v brněnském centru má za sebou necelé dva týdny provozu. Město tento týden zveřejnilo statistiky,...

Ulice Grohova a Marešova se na tři dny úplně zavřou kvůli...

pondělí, 10. září 2018, 16:00

Od středy do pátku se úplně zavřou dvě ulice v centru Brna. Kvůli výměně parovodu za horkovody bude zcela neprůjezdné...

Neznámý řidič v Brně naboural a ujel od nehody. Policisté hledají...

čtvrtek, 6. září 2018, 16:49

Policisté se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po řidiči či řidičce auta, které v úterý 21. srpna o půl...

Černé statistiky ze silnic jižní Moravy. Nehod přibylo, úmrtí bylo...

pondělí, 3. září 2018, 08:00

O letošních prázdninách zahynulo na cestách v Jihomoravském kraji 15 lidí. Ve srovnání s loňskem je to o dva méně. Na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.