Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Silnice u Hrádku prošla rekonstrukcí. Nebezpečnou křižovatku nahradil kruhový objezd

 
pondělí, 27. srpna 2018, 16:00

Pomoct předcházet častým dopravním nehodám na Znojemsku by měl nový kruhový objezd. Ten spolu s opravami přilehlé silnice dokončili dělníci u obce Hrádek. Práce vyšly na bezmála 50 miliónů.

Opravy se dotkly silnice číslo II/408 na průtahu Hrádkem nedaleko Znojma. Podle mluvčí Jihomoravského kraje Moniky Brindzákové dělníci odstranili původní výtluky a trhliny ve vozovce včetně zvlněného povrchu.

Silničáři ji celou zrekonstruovali a místo stykové křižovatky vybudovali bezpečnější a přehlednější rondel," uvedla Brindzáková. Právě výstavba kruhového objezdu by měla zvýšit bezpečnost.

Původní křížení silnic II/408 a II/397 bylo nevhodné a často zde docházelo k dopravním nehodám. Věřím, že jejich počet díky novému řešení do budoucna výrazně klesne," dodal uvedl hejtmanův náměstek Roman Hanák (ČSSD), který je zodpovědný za dopravu.

Rok prací na více než kilometru komunikace

Stavba trvala rok. Byla to náročná akce, při které jsme opravili přes 1100 metrů vozovky, zbudovali novou okružní křižovatku, opravili chodníky a připravili nová parkovací místa,"

Povrch silnice je z asfaltového betonu. Autobusové zastávky jsou v provedení ze žulových dlažebních kostek, parkovací zálivy a chodníky ze zámkové dlažby. Kromě toho se pracovalo i na dešťové kanalizaci, vpustích, přípojkách, přeložkách a provedli jsme i několik vegetačních úprav," shrnul Hanák.

Stavba vyšla na 49 milionů korun. Kraj dal 42 milionů a obec sedm milionů. Většinu nákladů se ale podařilo pokrýt z dotací z Integrovaného regionálního operačního programu.

Kraj letos zrekonstruuje silnice celkem za 1,8 miliardy korun. Část dá z vlastního rozpočtu, stovky milionů získal od státu a asi miliardu z Evropské unie.

Napsal Brněnská Drbna | Foto SUSKP | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Tragická nehoda u Sokolnic na Brněnsku. Na místě vyhasly dva lidské...

neděle, 26. srpna 2018, 07:30

Sobotní srážka tří vozidel na Brněnsku zanechala tragické následky. Záchranáři z místa nehody u obce Sokolnice odvezli...

U Černé hory se čelně srazil kamion s osobákem. Řidič na místě zemřel

středa, 22. srpna 2018, 07:00

Lidský život bohužel vyhasl na frekventované silnici I/43 směrem na Svitavy. U Černé Hory na Blanensku se srazil osobák...

PŘEHLED: Od září platí „státní" sleva na vlakové jízdné pro děti,...

pondělí, 20. srpna 2018, 17:00

Ministerstvo financí ČR v cenovém věstníku vyhlásilo od 1. září nové slevy pro studenty a seniory. V této souvislosti...

Vlak dnes srazil a zabil muže u Hodonína, omezení v dopravě trvalo...

pondělí, 20. srpna 2018, 16:54

Osobní vlak dnes dopoledne usmrtil muže v kolejišti na trase mezi stanicemi Hodonín a Lužice. Doprava na železničním...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.

Desítky kilogramů polského masa se salmonelou snědli ve školách i nemocnici

Státní veterinární správa dnes uveřejnila místa, kam se dostalo nebezpečné polské maso s obsahem salmonely. Některé maso se podařilo zajistit a bude zlikvidováno, jinde ho ale už zpracovali. Dostalo se tak na talíře dětí v základních školách i pacientů v nemocnici. Podle polského ministra ale Česko celý problém zveličuje.

Za nenávistné komentáře k fotce prvňáků padlo třetí obvinění

Za nenávistné komentáře, které se na podzim 2017 objevily na sociálních sítích pod fotografií prvňáků z teplické základní školy, policisté v úterý obvinili zhruba čtyřicetiletého muže z Moravy. Vyplývá to z informací na webu policie Ústeckého kraje a vyjádření teplického policejního mluvčího Daniela Vítka. Do třídy chodily převážně romské, vietnamské a arabské děti, muž je třetím obviněným v této kauze. Na jeho obvinění dnes upozornil server Novinky.cz.