Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Silnice u Hrádku prošla rekonstrukcí. Nebezpečnou křižovatku nahradil kruhový objezd

 
pondělí, 27. srpna 2018, 16:00

Pomoct předcházet častým dopravním nehodám na Znojemsku by měl nový kruhový objezd. Ten spolu s opravami přilehlé silnice dokončili dělníci u obce Hrádek. Práce vyšly na bezmála 50 miliónů.

Opravy se dotkly silnice číslo II/408 na průtahu Hrádkem nedaleko Znojma. Podle mluvčí Jihomoravského kraje Moniky Brindzákové dělníci odstranili původní výtluky a trhliny ve vozovce včetně zvlněného povrchu.

Silničáři ji celou zrekonstruovali a místo stykové křižovatky vybudovali bezpečnější a přehlednější rondel," uvedla Brindzáková. Právě výstavba kruhového objezdu by měla zvýšit bezpečnost.

Původní křížení silnic II/408 a II/397 bylo nevhodné a často zde docházelo k dopravním nehodám. Věřím, že jejich počet díky novému řešení do budoucna výrazně klesne," dodal uvedl hejtmanův náměstek Roman Hanák (ČSSD), který je zodpovědný za dopravu.

Rok prací na více než kilometru komunikace

Stavba trvala rok. Byla to náročná akce, při které jsme opravili přes 1100 metrů vozovky, zbudovali novou okružní křižovatku, opravili chodníky a připravili nová parkovací místa,"

Povrch silnice je z asfaltového betonu. Autobusové zastávky jsou v provedení ze žulových dlažebních kostek, parkovací zálivy a chodníky ze zámkové dlažby. Kromě toho se pracovalo i na dešťové kanalizaci, vpustích, přípojkách, přeložkách a provedli jsme i několik vegetačních úprav," shrnul Hanák.

Stavba vyšla na 49 milionů korun. Kraj dal 42 milionů a obec sedm milionů. Většinu nákladů se ale podařilo pokrýt z dotací z Integrovaného regionálního operačního programu.

Kraj letos zrekonstruuje silnice celkem za 1,8 miliardy korun. Část dá z vlastního rozpočtu, stovky milionů získal od státu a asi miliardu z Evropské unie.

Napsal Brněnská Drbna | Foto SUSKP | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Řidička v Pisárkách pověsila při parkování své auto na zídku. Dolů ho...

neděle, 26. srpna 2018, 14:30

Nezvyklou dohru mělo parkování mladé řidičky v Brněnských Pisárkách. Ta při couvání vzpříčila svůj vůz na betonové...

Tragická nehoda u Sokolnic na Brněnsku. Na místě vyhasly dva lidské...

neděle, 26. srpna 2018, 07:30

Sobotní srážka tří vozidel na Brněnsku zanechala tragické následky. Záchranáři z místa nehody u obce Sokolnice odvezli...

Úpravy Autobusového nádraží Grand v Brně: provizorní "tojky“ nahradí...

čtvrtek, 23. srpna 2018, 08:30

Na autobusovém stanovišti Grand v Brně přibudou po mnoha letech stálé záchody. Nádraží, které slouží převážně pro...

Kvůli městskému okruhu v úseku Tomkovo náměstí půjdou k zemi dva domy

středa, 22. srpna 2018, 14:00

Brno dá 2,5 milionu korun na demolici dvou domů v Provazníkově ulici v místě, kudy v budoucnu povede velký městský...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.