Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Silnice u Hrádku prošla rekonstrukcí. Nebezpečnou křižovatku nahradil kruhový objezd

 
pondělí, 27. srpna 2018, 16:00

Pomoct předcházet častým dopravním nehodám na Znojemsku by měl nový kruhový objezd. Ten spolu s opravami přilehlé silnice dokončili dělníci u obce Hrádek. Práce vyšly na bezmála 50 miliónů.

Opravy se dotkly silnice číslo II/408 na průtahu Hrádkem nedaleko Znojma. Podle mluvčí Jihomoravského kraje Moniky Brindzákové dělníci odstranili původní výtluky a trhliny ve vozovce včetně zvlněného povrchu.

Silničáři ji celou zrekonstruovali a místo stykové křižovatky vybudovali bezpečnější a přehlednější rondel," uvedla Brindzáková. Právě výstavba kruhového objezdu by měla zvýšit bezpečnost.

Původní křížení silnic II/408 a II/397 bylo nevhodné a často zde docházelo k dopravním nehodám. Věřím, že jejich počet díky novému řešení do budoucna výrazně klesne," dodal uvedl hejtmanův náměstek Roman Hanák (ČSSD), který je zodpovědný za dopravu.

Rok prací na více než kilometru komunikace

Stavba trvala rok. Byla to náročná akce, při které jsme opravili přes 1100 metrů vozovky, zbudovali novou okružní křižovatku, opravili chodníky a připravili nová parkovací místa,"

Povrch silnice je z asfaltového betonu. Autobusové zastávky jsou v provedení ze žulových dlažebních kostek, parkovací zálivy a chodníky ze zámkové dlažby. Kromě toho se pracovalo i na dešťové kanalizaci, vpustích, přípojkách, přeložkách a provedli jsme i několik vegetačních úprav," shrnul Hanák.

Stavba vyšla na 49 milionů korun. Kraj dal 42 milionů a obec sedm milionů. Většinu nákladů se ale podařilo pokrýt z dotací z Integrovaného regionálního operačního programu.

Kraj letos zrekonstruuje silnice celkem za 1,8 miliardy korun. Část dá z vlastního rozpočtu, stovky milionů získal od státu a asi miliardu z Evropské unie.

Napsal Brněnská Drbna | Foto SUSKP | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Tragická nehoda u Sokolnic na Brněnsku. Na místě vyhasly dva lidské...

neděle, 26. srpna 2018, 07:30

Sobotní srážka tří vozidel na Brněnsku zanechala tragické následky. Záchranáři z místa nehody u obce Sokolnice odvezli...

U Černé hory se čelně srazil kamion s osobákem. Řidič na místě zemřel

středa, 22. srpna 2018, 07:00

Lidský život bohužel vyhasl na frekventované silnici I/43 směrem na Svitavy. U Černé Hory na Blanensku se srazil osobák...

PŘEHLED: Od září platí „státní" sleva na vlakové jízdné pro děti,...

pondělí, 20. srpna 2018, 17:00

Ministerstvo financí ČR v cenovém věstníku vyhlásilo od 1. září nové slevy pro studenty a seniory. V této souvislosti...

Vlak dnes srazil a zabil muže u Hodonína, omezení v dopravě trvalo...

pondělí, 20. srpna 2018, 16:54

Osobní vlak dnes dopoledne usmrtil muže v kolejišti na trase mezi stanicemi Hodonín a Lužice. Doprava na železničním...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Mezi Židenicemi a hlavním nádražím budou...

  • Ženy dnes získají v desítkách podniků po...

  • VIDEO: Jak vypadal Špilberk v dobách své...

  • Kolemjedoucí řidič našel u silnice mrtvolu...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak jsou na tom zimní pneumatiky? Propadly ty nejlevnější

Chladné dny mohou přijít velmi rychle, a s nimi i povinnost zimního obutí aut. Zákon stanoví, že pokud mají zimní pneumatiky vzorek nižší než 4 mm, je třeba pořídit nové. Podle doporučení výrobců byste měli měnit pneumatiky po čtyřech až šesti letech užívání. Spolehlivým rádcem při výběru kvalitních gum je časopis dTest, který ve spolupráci s německým autoklubem ADAC přinesl výsledky nového testu zimních pneumatik o průměru ráfku 14 a 16 palců. Závěr je jednoznačný – šetřit se nevyplácí.

Češi zachraňují helikoptérou slona v Indonésii, armáda asistuje

Česká nezisková organizace na záchranu pralesů a zvířat, spolek Prales dětem, se vrhla do akce, která je v historii Indonésie nevídaná. Spolek se ve spolupráci se šesti indonéskými organizacemi a armádou rozhodl přesunout kriticky ohroženého slona sumaterského uvízlého na palmové plantáži do třicet kilometrů vzdálené pralesní státní rezervace. Jak? Helikoptérou. Proč? Hrozí mu smrt rukou místních.

Babí léto končí, přichází ochlazení. Příští týden může sněžit

Nezvykle teplý říjen bez srážek je u konce, v příštích dnech se začne ochlazovat a přijdou i tolik očekávané srážky. Kvůli nízkým teplotám by pak v příštím týdnu mohlo dorazit i sněžení.