Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Aktualita k rezidentnímu parkování: v centru města se změnila cena za další auta pro abonenty

 
úterý, 24. července 2018, 15:18

Brněnští radní dnes na popud městské části Brno-střed upravili ceník rezidentního parkování pro abonenty v brněnském centru. Změna ceníku se týká registrace druhého a třetího auta. Požadavek na tuto změnu vzešel především z několika veřejných projednání nového systému parkování. Nově zaplatí abonent za druhé i třetí auto ročně 20 tisíc. Částka se tedy snížila o 10, respektive 20 tisíc korun.

„Jako město určujeme rozmezí, ve kterém se městské části s cenami jednotlivých oprávnění musí pohybovat. Určení konkrétní ceny je záležitostí městské části. S ohledem na toto pravidlo jsme ceník upravili podle požadavku městské části,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Richard Mrázek.

„Na základě připomínek z veřejných projednání s abonenty jsme se rozhodli cenu ještě snížit tak, aby byla spravedlivější vzhledem k cenám za vyhrazené parkovací stání a přenosnou abonentní kartu, které se pohybují od 24 tisíc korun do 35 tisíc korun. Cena tak bude pro druhé a každé další auto abonenta 20 tisíc korun,“ vysvětlila místostarostka městské části Brno-střed Jasna Flamiková, která má tuto problematiku na starosti.

Změna se v nejbližší době objeví i na webových stránkách rezidentního parkování, kde najdou lidé potřebné informace. Tyto ceny budou platit pro podnikající osoby, které mají v dané oblasti sídlo či provozovnu, a také pro majitele budov – právnické osoby, instituce a úřady.


Původní a nové ceny

1. auto  6 000 Kč  (původní cena), 6 000 Kč (nová cena)
2. auto  30 000 Kč (původní cena), 20 000 Kč (nová cena)
3. a další auto 40 000 Kč (původní cena),  20 000 Kč (nová cena)

Napsal Brněnská Drbna | Foto MMB | Zdroj MMB
 


 

Kam dál?

Řidička s tříletým synem v autě dostala smyk a narazila do sloupu....

úterý, 24. července 2018, 09:11

O důležitosti dětské autosedačky se minulý týden ve středu nedobrovolně přesvědčila mladá žena na Vyškovsku. Řidička s...

Zelení v Brně navrhují místo železnice stavbu podzemní šaliny

pondělí, 23. července 2018, 15:58

Více než půl roku trvají jednání zástupců města Brna a Jihomoravského kraje s ministerstvem dopravy o možné výstavbě...

Z Ivančic povede cyklostezka do Moravských Bránic a Kounic. Stavět se...

pondělí, 23. července 2018, 12:13

Nová cyklostezka, která povede cyklisty mimo frekventovanou silnici, by se mohla v roce 2020 začít stavět mezi...

Úspěšné léto pro brněnské letiště. O letošních prázdninách vybaví až...

pondělí, 23. července 2018, 11:54

O letošních letních prázdninách se na brněnském letišti „otočí“ až o třicet procent letadel naplněných cestujícími více...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.