Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidička s tříletým synem v autě dostala smyk a narazila do sloupu. Chlapečka zachránila dětská sedačka

 
úterý, 24. července 2018, 09:11

O důležitosti dětské autosedačky se minulý týden ve středu nedobrovolně přesvědčila mladá žena na Vyškovsku. Řidička s tříletým chlapečkem v autě jela se svým Seatem nedaleko Křenovic a dostala smyk.

ladá žena za volantem seatu dostala smyk při průjezdu ostrou pravotočivou zatáčkou na mokré silnici. Auto pak sjelo mimo silnici a narazilo do sloupu veřejného osvětlení a plotu rodinného domu.

Záchranáři řidičku i jejího tříletého spolujezdce, který byl naštěstí umístěn v autosedačce, převezli s lehkými zraněními do nemocnice. K těžším zraněním nedošlo jen díky řádnému umístění do autosedačky. 

„Policisté zároveň upozorňují řidiče, aby přizpůsobili způsob a rychlost jízdy stavu komunikací a povětrnostním podmínkám. Hustý déšť nebo i mokrá vozovka po dešti zhoršují jízdní vlastnosti vozidel. Tato nehoda je také připomínkou, jak je důležité v automobilech používat zádržné systémy," uzavřela mluvčí policistů Alice Musilová.

 

Napsal Brněnská Drbna | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Zelení v Brně navrhují místo železnice stavbu podzemní šaliny

pondělí, 23. července 2018, 15:58

Více než půl roku trvají jednání zástupců města Brna a Jihomoravského kraje s ministerstvem dopravy o možné výstavbě...

Z Ivančic povede cyklostezka do Moravských Bránic a Kounic. Stavět se...

pondělí, 23. července 2018, 12:13

Nová cyklostezka, která povede cyklisty mimo frekventovanou silnici, by se mohla v roce 2020 začít stavět mezi...

Úspěšné léto pro brněnské letiště. O letošních prázdninách vybaví až...

pondělí, 23. července 2018, 11:54

O letošních letních prázdninách se na brněnském letišti „otočí“ až o třicet procent letadel naplněných cestujícími více...

Vlak dnes ráno ve Starém Lískovci srazil muže, na místě zemřel

pondělí, 23. července 2018, 10:46

Vlak dnes ráno v Brně-Starém Lískovci srazil muže, který na místě zemřel. Neštěstí se stalo při ulici Martina Ševčíka...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.