Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Náměstek Hollan oznámil při návštěvě Ukrajiny vznik přímé letecké linky do Lvova

 
středa, 18. července 2018, 20:23

Vznik pravidelné letecké linky Brno - Lvov oznámil minulý týden na tiskové konferenci k turnaji fotbalových fanoušků Eurofanz v ukrajinském Lvově náměstek brněnského primátora Matěj Hollan (Žít Brno). Podle Hollana by se z Brna na Ukrajinu mohlo létat v "dohledné době".

Nová linka podpoří ve Lvově i vznik Českého centra

Hollan informaci o zavedení nové letecké linky uvedl v souvislosti s avizováním otevření pobočky Českého centra ve Lvově. „Oslovila mě s žádostí o podporu při vzniku pobočky Českého centra jeho ředitelka, Lucie Řehoříková," vysvětlil pro Drbnu Hollan. 

„Jelikož z Brna začne v dohledné době lítat pravidelná linka do Lvova, bude se zde vyskytovat velké množství Brňáků. Přijde mi logické, abychom pro ně ve Lvově pomohli vybudovat "krajanské" místo. V krátké době chci s tímto záměrem seznámit vedení města," doplňuje Hollan. O Hollanově výstupu na tiskové konferenci informovala i ukrajinská média

ČTĚTE TAKÉ: Kraj ukončil jednání s Rumuny o nových leteckých linkách z Brna, hledá nové dopravce 

Velké plány na lety do celé Evropy padly, nyní se jde po krůček po krůčku

Vznik letecké linky do Lvova avizovalo letos město i kraj, avšak jednání s rumunským dopravcem Blue Air skončila na mrtvém bodě. Současně se Lvovem měl dopravce nabízet spojení s významnými evropskými metropolemi jako Řím, Brusel, Barcelona či Milán. Do poslední jmenované destinace budou moci cestující z Brna létat již od letošního října. Minulý týden totiž kraj oznámil spoluprácI s nízkonákladovou společností Ryan Air. Do Milána bude linka létat dvakrát týdně.

ČTĚTE TAKÉ: Brněnské letiště konečně získá novou leteckou linku. Ryanair bude dvakrát týdně létat do Milána 

Dvě prohry, zato největší vlajka

Vznik nové letecké linky na západ Ukrajiny oznámil Hollan trochu nečekaně na tiskové konferenci k tradičnímu fotbalovému turnaji Eurofanz, při kterém se utkávají fanouškovské týmy klubů z celé Evropy. Tým fandů brněnské Zbrojovky, jehož byl Hollan hráčskou součástí, se do vyřazovací fáze neprobojoval. V základní skupině podlehl silným mančaftům reprezentace Irska a anglického Newcastle United. 

„Turnaj hodnotím kvalitně. Přestože výsledky možná trochu klamou, neudělali jsme ostudu na hřišti a už vůbec mimo něj. Měli jsme alespoň suverénně největší vlajku.Takový lvovský standard. Příště snad vypravíme celý autobus," prohlásil vedoucí výpravy Marek Fišer. „Mám radost, že tým z Karpat dojede v září do Brna na Starobrno Lužánky Cup," dodal.

Hollan se tentokrát zbičovat nenechal

Primátorova náměstka Matěje Hollana pojí se Lvovem zvláštní vzpomínky. Před dvěma lety uniklo na internet video, na kterém se polonahý Hollan nechává bičovat ve lvovské kavárně Masoch. Po každém úderu biče přitom žadonil "I want more", tedy "chci víc"

V českých médiích následně toto video způsobilo hotový poprask. V Brně si na počest Hollanova sado-maso zážitku přidaly stovky lidí do profilových fotek na sociálních sítích nápis "I want more"

Letos se podle našich informací náměstek zbičovat nenechal. Místo toho raději podpořil literární akci Měsíc autorského čtení, při které jsou Lvov a Brno partnerskými městy a po celý červenec akce probíhá i v moravské metropoli. Do sado-maso kavárny za sebe tentokrát poslal kustoda brněnského týmu.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Eurofanz / Facebook
 


 

Kam dál?

Komplikace v brněnské dopravě kvůli stavbám jsou spíš nárazové,...

středa, 18. července 2018, 19:21

Velká většina Brňanů i lidí, kteří do krajského města dojíždějí, se v současnosti musí potýkat s množstvím dopravních...

Konec propoceným cestám? Dopravní podnik vybaví desítky autobusů...

úterý, 17. července 2018, 15:20

Brněnský dopravní podnik nechá letos dodatečně namontovat klimatizaci do prostoru pro cestující v 55 autobusech, které...

Motorkář trefil v plné rychlosti srnce. Zvíře zemřelo, řidič i...

úterý, 17. července 2018, 10:32

K nešťastné srážce se zvířetem došlo v neděli ve večerních hodinách v katastru obce Milovice na Břeclavsku ...

Na brněnském hlavním nádraží dnes začala rozsáhlá výluka. Dotkne se...

pondělí, 16. července 2018, 15:44

Na brněnském hlavním nádraží dnes začala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) s opravou historických mostů přes...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.

Aktualizováno před 9 hodinami

Střelba v Utrechtu má podle starosty tři mrtvé a devět zraněných

Tři mrtvé a devět zraněných, z nich tři jsou ve vážném stavu, si dnes vyžádala střelba v tramvaji v nizozemském městě Utrecht. Na twitteru to oznámil starosta města Jan van Zanen. Policie jako motiv nevyloučila terorismus a po střelci pátrá. Stejnojmenná provincie Utrecht zvýšila na nejvyšší stupeň varování před možným teroristickým útokem, zpřísněná bezpečnostní opatření ale platí na řadě míst v celém Nizozemsku. V pohotovosti je i armáda. Premiér Mark Rutte incident označil za znepokojivý, situaci se již věnuje krizový protiteroristický štáb.

VIDEO: Zbrojováci půjdou opět společně darovat krev. Pokusí se vytvořit nový rekord

Fanoušci a hráči Zbrojovky půjdou letos opět po roce společně darovat krev. Klub chce přitom pokořit loňský rekord, při kterém darovalo krev 140 lidí, 24 z nich bylo dokonce prvodárců. Na Transfúzním a tkáňovém oddělení FN Brno se fanoušci s hráči klubu sejdou ve středu 20. března od osmé hodiny ráno.