Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Náměstek Hollan oznámil při návštěvě Ukrajiny vznik přímé letecké linky do Lvova

 
středa, 18. července 2018, 20:23

Vznik pravidelné letecké linky Brno - Lvov oznámil minulý týden na tiskové konferenci k turnaji fotbalových fanoušků Eurofanz v ukrajinském Lvově náměstek brněnského primátora Matěj Hollan (Žít Brno). Podle Hollana by se z Brna na Ukrajinu mohlo létat v "dohledné době".

Nová linka podpoří ve Lvově i vznik Českého centra

Hollan informaci o zavedení nové letecké linky uvedl v souvislosti s avizováním otevření pobočky Českého centra ve Lvově. „Oslovila mě s žádostí o podporu při vzniku pobočky Českého centra jeho ředitelka, Lucie Řehoříková," vysvětlil pro Drbnu Hollan. 

„Jelikož z Brna začne v dohledné době lítat pravidelná linka do Lvova, bude se zde vyskytovat velké množství Brňáků. Přijde mi logické, abychom pro ně ve Lvově pomohli vybudovat "krajanské" místo. V krátké době chci s tímto záměrem seznámit vedení města," doplňuje Hollan. O Hollanově výstupu na tiskové konferenci informovala i ukrajinská média

ČTĚTE TAKÉ: Kraj ukončil jednání s Rumuny o nových leteckých linkách z Brna, hledá nové dopravce 

Velké plány na lety do celé Evropy padly, nyní se jde po krůček po krůčku

Vznik letecké linky do Lvova avizovalo letos město i kraj, avšak jednání s rumunským dopravcem Blue Air skončila na mrtvém bodě. Současně se Lvovem měl dopravce nabízet spojení s významnými evropskými metropolemi jako Řím, Brusel, Barcelona či Milán. Do poslední jmenované destinace budou moci cestující z Brna létat již od letošního října. Minulý týden totiž kraj oznámil spoluprácI s nízkonákladovou společností Ryan Air. Do Milána bude linka létat dvakrát týdně.

ČTĚTE TAKÉ: Brněnské letiště konečně získá novou leteckou linku. Ryanair bude dvakrát týdně létat do Milána 

Dvě prohry, zato největší vlajka

Vznik nové letecké linky na západ Ukrajiny oznámil Hollan trochu nečekaně na tiskové konferenci k tradičnímu fotbalovému turnaji Eurofanz, při kterém se utkávají fanouškovské týmy klubů z celé Evropy. Tým fandů brněnské Zbrojovky, jehož byl Hollan hráčskou součástí, se do vyřazovací fáze neprobojoval. V základní skupině podlehl silným mančaftům reprezentace Irska a anglického Newcastle United. 

„Turnaj hodnotím kvalitně. Přestože výsledky možná trochu klamou, neudělali jsme ostudu na hřišti a už vůbec mimo něj. Měli jsme alespoň suverénně největší vlajku.Takový lvovský standard. Příště snad vypravíme celý autobus," prohlásil vedoucí výpravy Marek Fišer. „Mám radost, že tým z Karpat dojede v září do Brna na Starobrno Lužánky Cup," dodal.

Hollan se tentokrát zbičovat nenechal

Primátorova náměstka Matěje Hollana pojí se Lvovem zvláštní vzpomínky. Před dvěma lety uniklo na internet video, na kterém se polonahý Hollan nechává bičovat ve lvovské kavárně Masoch. Po každém úderu biče přitom žadonil "I want more", tedy "chci víc"

V českých médiích následně toto video způsobilo hotový poprask. V Brně si na počest Hollanova sado-maso zážitku přidaly stovky lidí do profilových fotek na sociálních sítích nápis "I want more"

Letos se podle našich informací náměstek zbičovat nenechal. Místo toho raději podpořil literární akci Měsíc autorského čtení, při které jsou Lvov a Brno partnerskými městy a po celý červenec akce probíhá i v moravské metropoli. Do sado-maso kavárny za sebe tentokrát poslal kustoda brněnského týmu.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Eurofanz / Facebook
 


 

Kam dál?

Komplikace v brněnské dopravě kvůli stavbám jsou spíš nárazové,...

středa, 18. července 2018, 19:21

Velká většina Brňanů i lidí, kteří do krajského města dojíždějí, se v současnosti musí potýkat s množstvím dopravních...

FOTO: Řidička nezvládla rychlost a trefila s Felicií mostek

středa, 18. července 2018, 12:07

Vysokou rychlost při jízdě z kopce od Kyjova na Kostelec nezvládla pětapadesátiletá řidička Škody Felicie. V zatýčce...

Konec propoceným cestám? Dopravní podnik vybaví desítky autobusů...

úterý, 17. července 2018, 15:20

Brněnský dopravní podnik nechá letos dodatečně namontovat klimatizaci do prostoru pro cestující v 55 autobusech, které...

Motorkář trefil v plné rychlosti srnce. Zvíře zemřelo, řidič i...

úterý, 17. července 2018, 10:32

K nešťastné srážce se zvířetem došlo v neděli ve večerních hodinách v katastru obce Milovice na Břeclavsku ...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Více života, méně aut. Tak vypadají vize nového náměstí v Budějcích

Budějcké náměstí je největší okružní křižovatkou ve městě. Podle odhadů si tudy mnoho aut denně jen krátí cestu. Jak by vypadalo, kdyby se doprava na něm jen částečně omezila, přidaly by se pěší zóny, místa k posezení a více zeleně? Podívejte se sami.

KOMENTÁTOŘI: Volby neukázaly velké posuny, nuance ale jsou

Výsledky voleb do Evropského parlamentu (EP) neukázaly velké posuny v názorech Čechů, nuance ale rozpoznatelné jsou. Vyplývá to z komentářů zveřejněných na českých serverech. Vítězství ANO nebylo podle nich tak výrazné, jak si premiér Andrej Babiš představoval, a ČSSD pod vedením Jana Hamáčka stále nedokázala najít volební dno, od nějž by se mohla odrazit. Babišův koaliční partner se do EP nedostal. Role tichého společníka Babišovy vlády zřejmě nenadchla ani voliče komunistů, kteří obhájili jeden mandát ze tří.

Kdo na volbách vydělal? Z větších stran jen Piráti a ODS, ČSSD prodělala osm milionů

Ze sněmovních stran na letošních volbách do Evropského parlamentu vydělají patrně jen Piráti a mírně ODS. Vyplývá to z porovnání udávaných nákladů na kampaň a peněz, které dostanou úspěšné strany od státu za získané hlasy. Největší finanční ztrátu pak zřejmě utrpí vítězné hnutí ANO, mohla by činit kolem 20 milionů korun.