Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Komplikace v brněnské dopravě kvůli stavbám jsou spíš nárazové, říkají policisté

 
středa, 18. července 2018, 19:21

Velká většina Brňanů i lidí, kteří do krajského města dojíždějí, se v současnosti musí potýkat s množstvím dopravních omezení. Kvůli opravám silnic a tramvajových tratí se to týká nejen řidičů aut, ale i lidí, kteří jezdí MHD či chodí pěšky. Podle policejního mluvčího Pavla Švába omezení na hlavních tazích způsobují spíše nárazové komplikace, nikoliv dlouhodobé, a to i díky slabšímu prázdninovému provozu.

Rozkopané centrum

Dopravní podnik má dvě problematická místa, kde nabírají autobusy zpoždění, v rozkopaném centru usměrňují cestující informátoři, uvedl provozní ředitel Jan Seitl. Po několika letech se totiž stavební práce dotkly cestujících MHD v samém centru města. Během celého léta není možné tramvají projet přes Moravské náměstí na ulici Milady Horákové a aktuálně se na deset dní kompletně uzavřel tramvajový trojúhelník u Nejvyššího správního soudu na Moravském náměstí. Souběžně zde také Teplárny Brno přestavují parovod na horkovod.

Česká, Moravák, Koliště

Tramvaje tedy neprojedou ani z České ulice na Moravské náměstí a pěší musejí velký prostor obcházet. „První vlna, kdy lidé nevěděli, kudy dál, byla 2. července, druhá po dovolených o týden později a v pondělí další kvůli tomu, že nejde projet z České na Moravské náměstí," řekl Seitl.

V úzkém centru města se dále pracuje na Kolišti, takže auta zde mají ztížený průjezd a na mnohých křižovatkách nesmějí odbočit. Hůře se jezdí také ulicí Zvonařka na velkém městském okruhu, kde je provoz zúžený ze čtyř do dvou pruhů. Podobně se provoz brzy zúží i pod železničním mostem na Křídlovické a Hybešově, a to až do půlky prosince.

Dornych, Černovická, Chodská a Slovanské náměstí

Zavřený je také Dornych a omezení je rovněž u mimoúrovňových křižovatek Ostravské s Bělohorskou a Černovické s Olomouckou. Rekonstrukce parovodu omezuje provoz na Mendlově náměstí, kvůli opravě sítí v podzemí je uzavřená ulice Chodská a polovina Slovanského náměstí.

Komplikace nastávají i potom, co zaprší

„Obecně nejvíce komplikují uzavírky provoz na tranzitních komunikacích. Problémy jsou ve špičkách samozřejmě ve chvíli, kdy se někde stane nehoda. Záleží také na počasí. Když prší, lidé jezdí autem více," řekl Šváb. Největší problémy jsou však podle něj v době, kdy dopravní omezení začínají, než si řidiči najdou alternativní trasy či jiný způsob dopravy.

„Některé uzavírky však přesáhnou prázdniny a září bude nejspíš na některých místech kritické," předpokládá Šváb. Dopravnímu podniku dělají kolony aut problém právě v ulici Zvonařka. „Auta stála až k Ostravské, ale přes léto jsme řadu linek odklonili přes Křenovou, takže se zpožděním jezdí jen okružní linky 44 a 84. Druhým problémem je rozšiřování křižovatky Tuřanka a Řípská. Minulý týden tak linka 78 nabírala zpoždění až 15 minut, tento týden díky nově otevřenému pruhu už jen pět až deset minut," řekl Seitl.

Foto Martin Šeda | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Konec propoceným cestám? Dopravní podnik vybaví desítky autobusů...

úterý, 17. července 2018, 15:20

Brněnský dopravní podnik nechá letos dodatečně namontovat klimatizaci do prostoru pro cestující v 55 autobusech, které...

Motorkář trefil v plné rychlosti srnce. Zvíře zemřelo, řidič i...

úterý, 17. července 2018, 10:32

K nešťastné srážce se zvířetem došlo v neděli ve večerních hodinách v katastru obce Milovice na Břeclavsku ...

Na brněnském hlavním nádraží dnes začala rozsáhlá výluka. Dotkne se...

pondělí, 16. července 2018, 15:44

Na brněnském hlavním nádraží dnes začala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) s opravou historických mostů přes...

Černý víkend na silnicích. Na jižní Moravě zemřeli dva motorkáři

pondělí, 16. července 2018, 02:01

Smutný víkend zažily rodiny a přátelé dvou motorkářů na jižní Moravě. Na Znojemsku se srazil muž na KTM s dodávkou Ford...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tragédie na oblíbeném koupališti. Muž při...

  • VIDEO: V rybníku na Brněnsku umírají ryby ve...

  • Riviéra láme rekordy. Na největší koupaliště...

  • Lidská strava může daňky klidně i zabít,...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nehoda na dálnici? Policie, záchranka a hasiči mají mít stejný průjezd jako v okolních zemích

Řidiči při dojíždění do kolon musejí od října vytvářet záchranářskou uličku mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem. Změnu dnes schválil Senát v novele zákona o provozu na pozemních komunikacích. Ulička se tak bude tvořit stejně jako v okolních evropských zemích. Hasičské a sanitní vozy zároveň budou nově moct použít kombinaci modrého a červeného majáčku.

Janoušek nedosáhl na prominutí zbytku trestu za úmyslnou nehodu

Lobbista Roman Janoušek neuspěl s žádostí o prominutí zbytku svého trestu, který si má odpykat za dopravní nehodu. Zamítnutí žádosti potvrdil pražský vrchní soud. Vyplývá to z justiční databáze Infosoud. Do vězení se lobbista zatím vrátit nemusí, protože Krajský soud v Brně v květnu rozhodl o dvouletém odkladu lobbistova návratu za mříže kvůli jeho špatnému zdravotnímu stavu.

Parta kamarádů čistí ve volném čase Brno od odpadků. Chtějí založit na pravidelnou tradici

Po práci navléknout rukavice, sbalit odpadkové pytle a vyrazit do města s úkolem vyčistit Brno. Parta kamarádů z neziskové organizace nasbírala za své krátké působení už jeden a půl tuny odpadu. Ve středu 15. srpna v 18 hodin vyrazí na lov odpadků znovu. Přidat se může kdokoliv.