Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Se stavbou šaliny do kampusu se v Brně začne příští rok

 
úterý, 12. června 2018, 08:41

Stavba tramvajové trati z městské části Starý Lískovec do univerzitního kampusu v Brně by mohla začít v únoru příštího roku. Stát bude 1,2 miliardy korun a hotová by měla být v roce 2022.

Podstatnou část tramvajové trati tvoří téměř kilometrový tunel od Mikuláškova náměstí s vyústěním v ulici Netroufalky. Podle primátorova náměstka Richarda Mrázka (ANO) se kvůli snížení hluku původně plánovaný tunel prodloužil. V podzemní části vnikne také nová zastávka. K univerzitnímu kampusu nyní tramvaj nevede a jezdí tam trolejbusy.

salina-kampus.jpg

Trať má odlehčit přetíženým trolejbusům ve směru od Mendlova náměstí. U kampusu je i Fakultní nemocnice Brno, a proto tam jezdí mnoho cestujících. „Denně tam cestuje 40.000 lidí, pacientů, lékařů, studentů a učitelů. Velké části z nich se cestování usnadní právě díky nové tramvajové trati spojené přímo s hlavním nádražím," uvedl Mrázek.

kampus-salina-2.jpg

Řešit se bude i šalina do Líšně

Ještě letos v říjnu by mohla začít stavba trolejbusové trati z Novolíšeňské ulice na Jírovou za 129 milionů, která potrvá 15 měsíců. Mrázek uvedl, že se rada města bude tento týden zabývat výběrovými řízeními na obě stavby.

Chystaná trolejbusová trať z Novolíšeňské do Jírovy ulice má zlepšit dopravu v Líšni, kam jezdí jedna tramvaj, dva autobusy a dva trolejbusy. Nová trať zajistí lepší propojení jihovýchodní části líšeňského sídliště se středem města, část autobusových linek bude díky tomu možné nahradit ekologičtějšími a ekonomičtějšími linkami trolejbusu.

salina-do-lisne.jpg

„V říjnu by se mohlo začít stavět a potrvá to 15 měsíců," dodal Mrázek. Podle něj se bude město snažit v obou případech získat dotaci z Evropské unie, která by mohla pokrýt až 85 procent uznatelných nákladů.

Foto MMB | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Na dolním nádraží v Brně se pracuje, chystá se velká výluka na...

pátek, 8. června 2018, 10:13

Na brněnském dolním nádraží od začátku června pracují dělníci, aby bylo připravené na velkou výluku hlavního nádraží....

Konec odtažených aut při blokovém čištění. V Brně je budou vracet...

úterý, 5. června 2018, 17:27

Brněnští radní dnes chválili nový postup pro odtahy aut při blokovém čištění. Nyní se auta odtahují na odtahové...

Od pátku je po téměř dvou letech opět průjezdná Francouzská ulice

pátek, 1. června 2018, 13:28

Dlouhodobá uzavírka ulice Francouzské, kde probíhala kompletní rekonstrukce všech sítí, skončí v průběhu pátku 1....

Na jižní Moravě se letos opraví silnice za jedna a tři čtvrtě miliardy

středa, 30. května 2018, 10:59

Jihomoravský kraj letos zrekonstruuje silnice nižších tříd zhruba za 1,8 miliardy korun. Za 200 milionů ze svého...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUALIZOVÁNO: Řidička srazila chlapce,...

  • Řidička předjížděla sanitku a v protisměru...

  • Brněnští středoškoláci vymysleli projekt na...

  • FOTO: Koupili si v Brně rodinné auto. Za půl...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Příběh legendárních Lužánek oblétne svět. Dokument získal nominaci na filmový festival v Mexiku

Od památné fotbalové rozlučky Petra Švancary, kdy Lužánky po letech ožily energií desítek tisíc fanoušků, sice uběhly už více než tři roky, příběh legendárního fotbalového svatostánku ale tentokrát doslova obletí svět. Dokumentární film Stadion Tomáše Hlaváčka byl totiž nominován na mezinárodní festival dokumentárních filmů v Mexiku. Na International Documentary Film Festival of Mexico City (DocsMX) ho budou 14. až 16. října promítat dokonce třikrát.

Úroveň informační a digitální gramotnosti na školách? Neuspokojivá, přiznává ministerstvo

Jaká je úroveň digitální gramotnosti a výuky IT na českých základních a středních školách? Podle poslední zprávy České školní inspekce neuspokojivá, což přiznává také ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Příliš nepřesvědčili ani průzkumy a testy, které ukázaly na řadu nedostatků. Podle ministerstva by ale mohlo svítat na lepší zítřky.

Tisíce dětí potřebují pomoc zemí jako Česko. Nápad s 50 sirotky ale poškodily chyby organizátorů

Mediální jiskření kolem přijetí či nepřijetí „50 syrských sirotků“ v posledních dnech pomíjelo podstatný fakt: V první fázi mělo jít především o politické gesto, ne o propracovaný plán. Europoslankyně Michaela Šojdrová chtěla, aby český parlament projednal usnesení k přijetí omezeného počtu dětí zasažených válečnými konflikty. Iniciativa ale utrpěla už na začátku komunikačními chybami těch, co ji vymysleli.