Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Se stavbou šaliny do kampusu se v Brně začne příští rok

 
úterý, 12. června 2018, 08:41

Stavba tramvajové trati z městské části Starý Lískovec do univerzitního kampusu v Brně by mohla začít v únoru příštího roku. Stát bude 1,2 miliardy korun a hotová by měla být v roce 2022.

Podstatnou část tramvajové trati tvoří téměř kilometrový tunel od Mikuláškova náměstí s vyústěním v ulici Netroufalky. Podle primátorova náměstka Richarda Mrázka (ANO) se kvůli snížení hluku původně plánovaný tunel prodloužil. V podzemní části vnikne také nová zastávka. K univerzitnímu kampusu nyní tramvaj nevede a jezdí tam trolejbusy.

salina-kampus.jpg

Trať má odlehčit přetíženým trolejbusům ve směru od Mendlova náměstí. U kampusu je i Fakultní nemocnice Brno, a proto tam jezdí mnoho cestujících. „Denně tam cestuje 40.000 lidí, pacientů, lékařů, studentů a učitelů. Velké části z nich se cestování usnadní právě díky nové tramvajové trati spojené přímo s hlavním nádražím," uvedl Mrázek.

kampus-salina-2.jpg

Řešit se bude i šalina do Líšně

Ještě letos v říjnu by mohla začít stavba trolejbusové trati z Novolíšeňské ulice na Jírovou za 129 milionů, která potrvá 15 měsíců. Mrázek uvedl, že se rada města bude tento týden zabývat výběrovými řízeními na obě stavby.

Chystaná trolejbusová trať z Novolíšeňské do Jírovy ulice má zlepšit dopravu v Líšni, kam jezdí jedna tramvaj, dva autobusy a dva trolejbusy. Nová trať zajistí lepší propojení jihovýchodní části líšeňského sídliště se středem města, část autobusových linek bude díky tomu možné nahradit ekologičtějšími a ekonomičtějšími linkami trolejbusu.

salina-do-lisne.jpg

„V říjnu by se mohlo začít stavět a potrvá to 15 měsíců," dodal Mrázek. Podle něj se bude město snažit v obou případech získat dotaci z Evropské unie, která by mohla pokrýt až 85 procent uznatelných nákladů.

Foto MMB | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Na dolním nádraží v Brně se pracuje, chystá se velká výluka na...

pátek, 8. června 2018, 10:13

Na brněnském dolním nádraží od začátku června pracují dělníci, aby bylo připravené na velkou výluku hlavního nádraží....

Konec odtažených aut při blokovém čištění. V Brně je budou vracet...

úterý, 5. června 2018, 17:27

Brněnští radní dnes chválili nový postup pro odtahy aut při blokovém čištění. Nyní se auta odtahují na odtahové...

Od pátku je po téměř dvou letech opět průjezdná Francouzská ulice

pátek, 1. června 2018, 13:28

Dlouhodobá uzavírka ulice Francouzské, kde probíhala kompletní rekonstrukce všech sítí, skončí v průběhu pátku 1....

Na jižní Moravě se letos opraví silnice za jedna a tři čtvrtě miliardy

středa, 30. května 2018, 10:59

Jihomoravský kraj letos zrekonstruuje silnice nižších tříd zhruba za 1,8 miliardy korun. Za 200 milionů ze svého...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Žít Brno chce pozvat do města několik...

  • Zfetovaný muž lezl na hlavním nádraží po...

  • VIDEO: Na Svoboďáku hrál světoznámý...

  • VIDEO: Muž unesl mladou ženu od vchodu domu...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Naštvěte se – a Facebook už zařídí zbytek. Populisté profitují z hněvu na sociálních sítích

Málokterý populistický politik se obejde bez emotivních gest při veřejných vystoupeních nebo emočně zabarvených výrazů v příspěvcích na sociálních sítích. Právě tam, konkrétně na Facebooku, můžou emoce – a nejvíce hněv – populistům pomoci zasáhnout větší publikum. Algoritmus Facebooku totiž takovým emotivním příspěvkům „fandí“.

Jak správně postupovat při reklamaci zájezdu?

Vrátili jste se z dovolené rozčarovaní ze služeb, které vám poskytla cestovní kancelář? Ubytování bylo horší, vzdálenost od moře neodpovídala informaci v katalogu a slibovaný bazén úplně chyběl? Braňte se a vady zájezdu reklamujte.

Nepřipouštěli si neúspěch, řekl český hasič o záchraně Thajců

Neúspěch akce na záchranu 12 thajských fotbalistů uvězněných v zatopené jeskyni si nikdo nepřipouštěl, řekl dnes novinářům český hasič David Kareš, který byl na místo vyslán z České republiky. Společně s kolegou Petrem Vodičkou měli za úkol posoudit, zda by se pro vyproštění dětí a jejich trenéra dala využít velkokapacitní čerpadla. Nasazení českých hasičů dnes ocenil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a předal jim skleněné plakety.