Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na dolním nádraží v Brně se pracuje, chystá se velká výluka na hlavním 

 
pátek, 8. června 2018, 10:13

Na brněnském dolním nádraží od začátku června pracují dělníci, aby bylo připravené na velkou výluku hlavního nádraží. Na hlavním nádraží se totiž v létě začnou opravovat historické mosty přes Hybešovu a Křídlovickou ulici, bude tedy omezený vjezd od Jihlavy, Břeclavi a Moravského Krumlova. Příští rok bude dolní nádraží navíc sloužit i při výluce, kdy se bude na hlavním nádraží dělat nové zabezpečovací zařízení.

„Aktuálně se na dolním nádraží rekonstruuje železniční svršek, výhybky a trakční vedení. Postupně se připravuje stavba podchodu," řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová. Zatímco v minulosti při výlukách sloužilo na dolním nádraží pouze jedno nástupiště s jednou nástupní hranou, nyní mají být k dispozici dvě nástupiště se třemi hranami, což znamená, že zde budou moct naráz zastavit pro cestující až tři vlaky.

První výluka se letos na hlavním nádraží dotkne 5. a 6. nástupiště právě kvůli rekonstrukci mostů. Na tato nástupiště chodí cestující převážně do vlaků ve směru na Jihlavu a Moravský Krumlov.

Podle SŽDC by měla výluka začít 16. července. Práce vyjdou na stovky milionů korun a jsou nutné kvůli tomu, že se do hlavního nádraží desetiletí příliš neinvestovalo a dělaly se pouze nejnutnější udržovací práce.

Nyní je nádraží v takovém stavu, že bez dalších velkých oprav by přestalo být schopné provozu. Nové nádraží na místě dolního nádraží by se podle optimistických předpokladů mohlo začít stavět nejdříve v roce 2021 a nebude hotové dříve než koncem třetí dekády.

Aktuálně polohu kilometr na jih od současného nádraží schválila centrální komise ministerstva dopravy a ve druhé půli června by mělo toto stanovisko potvrdit i vláda.

Foto MMB | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Konec odtažených aut při blokovém čištění. V Brně je budou vracet...

úterý, 5. června 2018, 17:27

Brněnští radní dnes chválili nový postup pro odtahy aut při blokovém čištění. Nyní se auta odtahují na odtahové...

Od pátku je po téměř dvou letech opět průjezdná Francouzská ulice

pátek, 1. června 2018, 13:28

Dlouhodobá uzavírka ulice Francouzské, kde probíhala kompletní rekonstrukce všech sítí, skončí v průběhu pátku 1....

Na jižní Moravě se letos opraví silnice za jedna a tři čtvrtě miliardy

středa, 30. května 2018, 10:59

Jihomoravský kraj letos zrekonstruuje silnice nižších tříd zhruba za 1,8 miliardy korun. Za 200 milionů ze svého...

V létě začne stavba velkého městského okruhu v úseku Žabovřeská

úterý, 29. května 2018, 13:55

V Brně by v létě mohla začít první etapa stavby velkého městského okruhu v úseku Žabovřeská, která by se týkala části...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Už zítra začne v Brně dopravní komplikace...

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • VIDEO: Jak vypadal Špilberk v dobách své...

  • Ministerstvo chce úplně zakázat vystupování...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Sluchátka jsou součástí telefonu, rozhodl soud a nařídil prodejci vrátit peníze

Domoci se svého práva bývá někdy složité. Příkladem může být spor z nedávné doby. Zákaznice po třetí reklamaci nefunkčních sluchátek, které byly zakoupeny společně s novým telefonem, žádala o odstoupení od smlouvy. Prodejce však jejímu požadavku nevyhověl. Celý spor proto skončil až u soudu. Ten nakonec rozhodl ve prospěch zákaznice a nařídil prodejci vrátit přes 18 tisíc korun.

Poloviční Japonec u vás bojuje proti islámu? Takové „úlety“ mají i jinde, říká muslimská socioložka

„Brexit vyslal signál, že rasistické a xenofobní chování se bude tolerovat,“ shrnuje své vlastní zkušenosti muslimky žijící ve Velké Británii socioložka Amina Easat-Daasová z univerzity v Leedsu. Nová studie, na které se podílela, se snažila najít kořeny islamofobie v různých evropských státech. Řadu konkrétních závěrů nabízí i pro Česko.

Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval srdcem, říká podplukovník Andrej Vítek

Zesnulý voják Tomáš Procházka, který padl při útoku v Afghánistánu, byl výborným vojákem, kynologem, ale také parťákem pro své kolegy.