Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kvůli opravě tramvajových tratí nepojede přes léto šalina do Líšně. Čekají nás i další změny v MHD

 
středa, 16. května 2018, 12:27

Největší letošní prázdninovou opravou tramvajových tratí v Brně bude úsek v Nezamyslově ulici kolem židovského hřbitova za 105 milionů, kvůli které nebudou jezdit tramvaje do Líšně a na Stránskou skálu. Některé opravy však dopravní podnik odložil na příští rok, aby nezhoršoval komplikovanou dopravní situaci ve městě. Celkově opravy tratí automobilovou dopravu v létě příliš nezatíží.

Osmička s koncem v Juliánově

Trať se bude opravovat od křižovatky s Táborskou až po výhybku, kde odbočuje trať na Stránskou skálu. Úsek je dlouhý 1,5 kilometru a větší část vede po samostatném tělese mimo ulici. Dopravní podnik za opravu zaplatí 105 milionů korun. V uliční části bude trať uložená tak, aby byla co nejméně hlučná. „Linku 8 ukončíme v Juliánově a od Dělnického domu posílíme pravidelné autobusové linky 55 a 78 do Líšně," vysvětlil náhradu za tramvaj provozní ředitel Jan Seitl.

Omezení od Moraváku k Dětské nemocnici a chytrá zastávka

Během prázdnin bude také přerušená doprava od Moravského náměstí směrem k Dětské nemocnici a bude se opravovat krátký úsek od Koliště ke křižovatce na Moravském náměstí za 14 milionů. Vzniknou zde nové bezbariérové zastávky a pokud se podaří najít dodavatele, umístí sem dopravní podnik pilotní chytrou zastávku. „Na interaktivní tabuli by člověk měl najít informace z dopravy, mohl by si naplánovat trasu, zobrazil by si jízdní řády," řekl generální ředitel Miloš Havránek. Kvůli opravám budou linky od Dětské nemocnice končit u křižovatky s Kolištěm.

S touto opravou souvisí rekonstrukce kolejového trojúhelníku před kostelem svatého Tomáše při ústí do Rašínovy ulice za 30 milionů. Trať se opraví a odhluční a poté se bude opravovat i vozovka.

Změna v tramvajových linkách

Kvůli těmto dvěma opravám bude jezdit přes léto z Moravského náměstí na Českou pouze linka 6. Linka 3 z Bystrce se na České změní na linku 5 a bude pokračovat po Pekařské k Ústřednímu hřbitovu v obvyklé trase.

Linka 4 bude jezdit odklonem od nádraží Husovou na Komenského náměstí. Linka 9 bude zcela mimo provoz a z Lesné bude jezdit do centra posílená linka 11 přes Cejl. Autobusové linky 67, N92 a N93 zavřený úsek objedou.

Do linkového provozu nezasáhne oprava tratě v ulicích Selská a Obřanská, protože kvůli opravě Valchařské zde jezdí náhradní autobusy. Za 72 milionů korun začnou přípravné práce už v těchto dnech, skončit se má v září tak, aby při otevření Valchařské bylo hotovo.

Nová smyčka v Obřanech

Zcela nově se postaví smyčka v Obřanech, zrekonstruuje se také smyčka v Maloměřicích a celá trať se nově odhluční. O další rok na jaro roku 2019 se znovu odkládá kvůli rozkopaným ulicím v okolí rekonstrukce kolejového trojúhelníku u Semilassa. „Déle už však čekat nemůžeme, protože je ve stavu, kdy by se mohlo stát, že nám Drážní úřad zakáže jej používat," řekl Havránek. Po pochůzkách a drobných udržovacích pracích se na příští rok také odloží rekonstrukce trati na Veveří, kde je nejhorší stav mezi Grohovou a Sokolskou.

Foto DPMB | Zdroj ČTK

Kam dál?

Kvůli rekonstrukci kanalizace je ode dneška uzavřena Kalová ulice

středa, 16. května 2018, 10:33

Stavba na Dornychu a Svatopetrské postoupila do další etapy. Rekonstrukce kanalizace musí nyní z technologických důvodů...

Mezi Břeclaví a Brnem srazil vlak člověka, muž na místě zemřel

úterý, 15. května 2018, 10:36

K tragické události došlo dnes ráno před půl sedmou na kolejích u Břeclavi. Vlak jedoucí směrem do Brna zde srazil...

Za páteční smrtelnou nehodu u Strážnice mohla příliš vysoká rychlost...

pondělí, 14. května 2018, 10:38

Za páteční nehodou, při které se čelně srazila dvě auta a zemřela spolujezdkyně v jednom z nich, mohla neopatrnost...

Na Selské ulici v Brně se budou opravovat koleje, řidiče čeká...

pondělí, 14. května 2018, 07:30

V návaznosti na rekonstrukci ulice Valchařská, která je nyní dlouhodobě uzavřená a kde nejezdí ani tramvaje, opraví...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kulturní akce na Svoboďáku nesmí být hlučné....

  • Spíte s oknem otevřeným na ventilačku? Na...

  • Schváleno: rezidentní parkování začne v Brně...

  • VIDEO: Cítili jste dnes v centru města kouř...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha 1 omezí kola v centru do začátku letní turistické sezony

Radnice Prahy 1 do začátku hlavní prázdninové turistické sezony omezí jízdu na kole v centru metropole. Impulzem je fakt, že soud zamítl návrh na předběžné opatření, které by platnost omezení pozastavilo. Soud bude ještě rozhodovat o návrhu úplného zrušení omezení, na to však podle radnice není nutné čekat. Zákaz pohybu na kolech se má mezi 10:00 a 17:00 týkat pěších zón zejména kolem spodní části Václavského náměstí, náměstí Republiky a Staroměstského náměstí.

TOP 09 chce vyšší tresty za týrání zvířat, míří i na množírny

Zpřísnění postihů za týrání zvířat, definici množíren a nový trest v podobě zákazu chovu zvířat obsahuje novela trestního zákoníku, kterou ve Sněmovně připravila TOP 09. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil na tiskové konferenci uvedl, že pro návrh novely začnou poslanci hledat podporu příští týden, dopředu už získali kolegy z klubu Pirátů a hnutí STAN. Přísnější postihy, včetně až osmi let odnětí svobody pro nejzávažnější činy, autoři novely navrhují i pro provozovatele množíren.

(NE)OBYČEJNÍ: Postavit školu bylo největší školou pro mě, říká Veronika Pospíšilová

Je jí 29 let. Narodila se v Českých Budějovicích, studuje na Karlově univerzitě, kde si dodělává doktorát a v rámci toho tam přednáší na vietnamistice a etnologii, učí v Budějcích jógu malé i velké, mluví vietnamsky, a staví školy v Kambodži. Ano, takhle drobná dívka s úsměvem od ucha k uchu se jednoho dne chopila příležitosti a rozhodla se udělat Zemi lepším místem pro žití.