Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kvůli opravě tramvajových tratí nepojede přes léto šalina do Líšně. Čekají nás i další změny v MHD

 
středa, 16. května 2018, 12:27

Největší letošní prázdninovou opravou tramvajových tratí v Brně bude úsek v Nezamyslově ulici kolem židovského hřbitova za 105 milionů, kvůli které nebudou jezdit tramvaje do Líšně a na Stránskou skálu. Některé opravy však dopravní podnik odložil na příští rok, aby nezhoršoval komplikovanou dopravní situaci ve městě. Celkově opravy tratí automobilovou dopravu v létě příliš nezatíží.

Osmička s koncem v Juliánově

Trať se bude opravovat od křižovatky s Táborskou až po výhybku, kde odbočuje trať na Stránskou skálu. Úsek je dlouhý 1,5 kilometru a větší část vede po samostatném tělese mimo ulici. Dopravní podnik za opravu zaplatí 105 milionů korun. V uliční části bude trať uložená tak, aby byla co nejméně hlučná. „Linku 8 ukončíme v Juliánově a od Dělnického domu posílíme pravidelné autobusové linky 55 a 78 do Líšně," vysvětlil náhradu za tramvaj provozní ředitel Jan Seitl.

Omezení od Moraváku k Dětské nemocnici a chytrá zastávka

Během prázdnin bude také přerušená doprava od Moravského náměstí směrem k Dětské nemocnici a bude se opravovat krátký úsek od Koliště ke křižovatce na Moravském náměstí za 14 milionů. Vzniknou zde nové bezbariérové zastávky a pokud se podaří najít dodavatele, umístí sem dopravní podnik pilotní chytrou zastávku. „Na interaktivní tabuli by člověk měl najít informace z dopravy, mohl by si naplánovat trasu, zobrazil by si jízdní řády," řekl generální ředitel Miloš Havránek. Kvůli opravám budou linky od Dětské nemocnice končit u křižovatky s Kolištěm.

S touto opravou souvisí rekonstrukce kolejového trojúhelníku před kostelem svatého Tomáše při ústí do Rašínovy ulice za 30 milionů. Trať se opraví a odhluční a poté se bude opravovat i vozovka.

Změna v tramvajových linkách

Kvůli těmto dvěma opravám bude jezdit přes léto z Moravského náměstí na Českou pouze linka 6. Linka 3 z Bystrce se na České změní na linku 5 a bude pokračovat po Pekařské k Ústřednímu hřbitovu v obvyklé trase.

Linka 4 bude jezdit odklonem od nádraží Husovou na Komenského náměstí. Linka 9 bude zcela mimo provoz a z Lesné bude jezdit do centra posílená linka 11 přes Cejl. Autobusové linky 67, N92 a N93 zavřený úsek objedou.

Do linkového provozu nezasáhne oprava tratě v ulicích Selská a Obřanská, protože kvůli opravě Valchařské zde jezdí náhradní autobusy. Za 72 milionů korun začnou přípravné práce už v těchto dnech, skončit se má v září tak, aby při otevření Valchařské bylo hotovo.

Nová smyčka v Obřanech

Zcela nově se postaví smyčka v Obřanech, zrekonstruuje se také smyčka v Maloměřicích a celá trať se nově odhluční. O další rok na jaro roku 2019 se znovu odkládá kvůli rozkopaným ulicím v okolí rekonstrukce kolejového trojúhelníku u Semilassa. „Déle už však čekat nemůžeme, protože je ve stavu, kdy by se mohlo stát, že nám Drážní úřad zakáže jej používat," řekl Havránek. Po pochůzkách a drobných udržovacích pracích se na příští rok také odloží rekonstrukce trati na Veveří, kde je nejhorší stav mezi Grohovou a Sokolskou.

Foto DPMB | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Kvůli rekonstrukci kanalizace je ode dneška uzavřena Kalová ulice

středa, 16. května 2018, 10:33

Stavba na Dornychu a Svatopetrské postoupila do další etapy. Rekonstrukce kanalizace musí nyní z technologických důvodů...

Mezi Břeclaví a Brnem srazil vlak člověka, muž na místě zemřel

úterý, 15. května 2018, 10:36

K tragické události došlo dnes ráno před půl sedmou na kolejích u Břeclavi. Vlak jedoucí směrem do Brna zde srazil...

Za páteční smrtelnou nehodu u Strážnice mohla příliš vysoká rychlost...

pondělí, 14. května 2018, 10:38

Za páteční nehodou, při které se čelně srazila dvě auta a zemřela spolujezdkyně v jednom z nich, mohla neopatrnost...

Na Selské ulici v Brně se budou opravovat koleje, řidiče čeká...

pondělí, 14. května 2018, 07:30

V návaznosti na rekonstrukci ulice Valchařská, která je nyní dlouhodobě uzavřená a kde nejezdí ani tramvaje, opraví...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Víte, kdy zapnout mlhovky? Při nevhodném použití vám hrozí i pokuta

Mlhy v těchto dnech začínají být neoddělitelnými partnery řidičů na cestách. Společně s mlhou přichází věčné dilema, kdy správně zapínat mlhovky. A také, kdy je vypínat. Věděli jste, že za nesprávné použití světel můžete dostat od policistů pokutu? Přečtěte si, jak se správně zachovat při jízdě mlhou.

Soud se vyjádří k uzavírce náměstí při návštěvě Si Ťin-pchinga

Ústavní soud (ÚS) dnes vyhlásí, jak rozhodl o stížnostech čtyř svolavatelů shromáždění na Hradčanském náměstí při návštěvě čínského prezidenta v březnu 2016. Kvůli postupu magistrátu a policie se shromáždění, jehož cílem bylo vyjádřit nesouhlas s čínskou lidskoprávní politikou, nemohlo uskutečnit. Policie na náměstí nikoho nepustila.

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.