Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno chce v Líšni postavit novou čtyřproudovou silnici. Spojí Novolíšeňskou a Trnkovu

 
úterý, 13. března 2018, 12:32

Brno chce postavit za desítky milionů korun novou čtyřproudou komunikaci v délce několik stovek metrů mezi ulicemi Novolíšeňská a Trnkova. Měla by zamezit dopravním zácpám ve špičce, které vznikají kvůli zúžení pruhů a chybějícím semaforům. Kvůli tomu pak řidiči jedoucí z dálnice od Ostravy nebo z východu Brna na sever objíždějí místo klidnou lokalitou staré Líšně, kde děti hojně přecházejí přes přechody do školy.

Čtyřproudá komunikace v Drčkově ulici ústí do Trnkovy ulice, kde se zužuje na dva pruhy. Poté se auta dostávají k úseku s esíčkem u Zetoru a prodejny Lidl ke křižovatce, kde musejí složitě do kopce najíždět na čtyřproudou  komunikaci v Novolíšeňské ulici.

Nová silnice má navázat na čtyřpruh a vést řidiče na Novolíšeňskou tak, aby vůbec nemuseli vjíždět do dvou pruhů k Zetoru a k Lidlu, aby se netvořily kolony. Provoz by zlepšila návaznost pomocí semaforů. „Současné esíčko by zůstalo bez zátěže tranzitní dopravou," uvedl Hladík.

Akce si vyžádá desítky milionů korun. Silnice by měla být hotová v řádu jednotek let. „Teprve jsme ve stadiu přípravy. Je ale důležité, že jsme prosadili v radě, aby se tím odbor dopravy začal zabývat. Proto zatím nemáme konkrétně vyčíslené finanční a časové věci, zatím je vše odhadem," dodal Hladík.

Podle něj je nyní problém, že se vozidla chtějí vyhnout zácpám v Trnkově ulici, a proto jezdí z Drčkovy ulice přes Holzovu na starou Líšeň, která má být klidnou lokalitou. „Vznikají tam dopravní zácpy, přitom tam chodí mnoho dětí po přechodech pro chodce. Řidiči jsou nervózní a předjíždějí autobusy, které tam s dětmi u škol zastavují," řekl Hladík.

V budoucnu se nedaleko Lidlu plánuje výstavba i parkoviště P+R (park and ride). Účelem parkovišť P+R je to, aby řidiči odstavili vozidlo na okraji města a MHD se dostali do centra. Tím se má zamezit vjezdu velkého počtu aut do center měst.

Foto Google Maps | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Světově uznávaný průkopník elektronové mikroskopie Armin Delong má v...

úterý, 13. března 2018, 11:21

Světově uznávaný fyzik a průkopník elektronové mikroskopie má nově v Brně svou vlastní šalinu. Cestující vozí od pátku...

Uzavírka Dornychu se dnes obešla bez dopravních potíží

pondělí, 12. března 2018, 13:01

Bez výraznějších dopravních komplikací se zatím obešla uzavírka ulice Dornych v Brně, která slouží pro příjezd aut do...

V Pohořelicích se dnes ráno srazil linkový autobus s osobákem

pondělí, 12. března 2018, 12:34

Linkový autobus se dnes ráno srazil s osobním autem u Pohořelic na křižovatce při konci dálnice D52. Tři lidé odnesli...

Po Dornychu se dnes večer projede poslední šalina, od zítřka se...

neděle, 11. března 2018, 14:17

V noci z neděle na pondělí se pro veškerou dopravu uzavře ulice Dornych. Začne se zde totiž pracovat na dlouho...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUALIZOVÁNO: Řidička srazila chlapce,...

  • Řidička předjížděla sanitku a v protisměru...

  • FOTO: Koupili si v Brně rodinné auto. Za půl...

  • Brněnští středoškoláci vymysleli projekt na...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Mrhalu jsou miliony škeblí. Kvůli vypuštění rybníku ale umírají, snaží se je zachránit dobrovolníci

Známý jihočeský rybník Mrhal v Jivně potřebuje opravit hráz. Po šedesáti letech se tak také stane, a proto se rybník vypouští. Nikdo ale nečekal, že několik metrů od břehu jsou velké kolonie vzácných škeblí. Ty teď na vypuštěné ploše umírají. Zachránit se je snaží jen několik málo dobrovolníků.

TRANSPARENCY: Nejtransparentněji kampaň vedli Piráti, Zelení, STAN a TOP 09

Nejtransparentněji vedli kampaň k říjnovým senátním a komunálním volbám Piráti, Zelení, Starostové a TOP 09. Vyplývá to z hodnocení, které zveřejnila protikorupční organizace Transparency International (TI). V případě komunálních voleb podle ní poskytly minimum informací o financování kampaně velké parlamentní strany. V senátních volbách v hodnocení nejhůře dopadl bývalý středočeský hejtman David Rath (dříve ČSSD).

Doporučuji zdrženlivost. Nerad bych zlobil a obrátil se na správce vašich daní, vyhrožuje kandidát SPD redakci

Práce novináře je někdy složitější, než by se mohlo zdát. To se potvrzuje i před říjnovými komunálními a senátními volbami. Redakce Drbny konfrontovala minulý týden kandidáta za SPD Lubomíra Pánu s informací, že by mohla jeho habilitační práce obsahovat závažné nedostatky. Místo vyvrácení informace se redakce dočkala dopisu, který doporučuje před volbami jeho práci nezkoumat.