Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno chce v Líšni postavit novou čtyřproudovou silnici. Spojí Novolíšeňskou a Trnkovu

 
úterý, 13. března 2018, 12:32

Brno chce postavit za desítky milionů korun novou čtyřproudou komunikaci v délce několik stovek metrů mezi ulicemi Novolíšeňská a Trnkova. Měla by zamezit dopravním zácpám ve špičce, které vznikají kvůli zúžení pruhů a chybějícím semaforům. Kvůli tomu pak řidiči jedoucí z dálnice od Ostravy nebo z východu Brna na sever objíždějí místo klidnou lokalitou staré Líšně, kde děti hojně přecházejí přes přechody do školy.

Čtyřproudá komunikace v Drčkově ulici ústí do Trnkovy ulice, kde se zužuje na dva pruhy. Poté se auta dostávají k úseku s esíčkem u Zetoru a prodejny Lidl ke křižovatce, kde musejí složitě do kopce najíždět na čtyřproudou  komunikaci v Novolíšeňské ulici.

Nová silnice má navázat na čtyřpruh a vést řidiče na Novolíšeňskou tak, aby vůbec nemuseli vjíždět do dvou pruhů k Zetoru a k Lidlu, aby se netvořily kolony. Provoz by zlepšila návaznost pomocí semaforů. „Současné esíčko by zůstalo bez zátěže tranzitní dopravou," uvedl Hladík.

Akce si vyžádá desítky milionů korun. Silnice by měla být hotová v řádu jednotek let. „Teprve jsme ve stadiu přípravy. Je ale důležité, že jsme prosadili v radě, aby se tím odbor dopravy začal zabývat. Proto zatím nemáme konkrétně vyčíslené finanční a časové věci, zatím je vše odhadem," dodal Hladík.

Podle něj je nyní problém, že se vozidla chtějí vyhnout zácpám v Trnkově ulici, a proto jezdí z Drčkovy ulice přes Holzovu na starou Líšeň, která má být klidnou lokalitou. „Vznikají tam dopravní zácpy, přitom tam chodí mnoho dětí po přechodech pro chodce. Řidiči jsou nervózní a předjíždějí autobusy, které tam s dětmi u škol zastavují," řekl Hladík.

V budoucnu se nedaleko Lidlu plánuje výstavba i parkoviště P+R (park and ride). Účelem parkovišť P+R je to, aby řidiči odstavili vozidlo na okraji města a MHD se dostali do centra. Tím se má zamezit vjezdu velkého počtu aut do center měst.

Foto Google Maps | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Světově uznávaný průkopník elektronové mikroskopie Armin Delong má v...

úterý, 13. března 2018, 11:21

Světově uznávaný fyzik a průkopník elektronové mikroskopie má nově v Brně svou vlastní šalinu. Cestující vozí od pátku...

Uzavírka Dornychu se dnes obešla bez dopravních potíží

pondělí, 12. března 2018, 13:01

Bez výraznějších dopravních komplikací se zatím obešla uzavírka ulice Dornych v Brně, která slouží pro příjezd aut do...

V Pohořelicích se dnes ráno srazil linkový autobus s osobákem

pondělí, 12. března 2018, 12:34

Linkový autobus se dnes ráno srazil s osobním autem u Pohořelic na křižovatce při konci dálnice D52. Tři lidé odnesli...

Po Dornychu se dnes večer projede poslední šalina, od zítřka se...

neděle, 11. března 2018, 14:17

V noci z neděle na pondělí se pro veškerou dopravu uzavře ulice Dornych. Začne se zde totiž pracovat na dlouho...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Lišek nakažených prašivinou přibývá. V okolí Boršova už jich bylo nalezeno šest

V okolí Boršova se objevily další lišky nakažené prašivinou. Jejich počet za poslední dny stoupl na šest. Na první případy této nemoci upozornili obyvatelé Homol zhruba před čtrnácti dny. Léčba nakaženého psa vyjde až na dva tisíce korun.

Parkování „Kiss and ride“ řidiči v Brně stále příliš nerozumí, někteří na místech stojí i týden

Někteří řidiči v Brně buď stále nechápou dopravní značení K+R, tedy tzv. Kiss and ride (tedy polib a jeď), nebo ho záměrně ignorují. Na stáních označených touto značkou stojí i několik dní. Stání na Kiss and ride je přitom většinou povoleno maximálně na dobu 5 minut. Brněnští strážníci se proto na neposlušné řidiče intenzivně zaměřují.

Okamura nebude kandidovat v eurovolbách ani z posledního místa

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura nebude kandidovat v květnových volbách do Evropského parlamentu. Původně chtěl být na posledním místě listiny a v případě zvolení přenechat mandát jinému kandidátovi. Podle usnesení předsednictva SPD tento úmysl zpochybnilo ministerstvo vnitra.