Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno chce v Líšni postavit novou čtyřproudovou silnici. Spojí Novolíšeňskou a Trnkovu

 
úterý, 13. března 2018, 12:32

Brno chce postavit za desítky milionů korun novou čtyřproudou komunikaci v délce několik stovek metrů mezi ulicemi Novolíšeňská a Trnkova. Měla by zamezit dopravním zácpám ve špičce, které vznikají kvůli zúžení pruhů a chybějícím semaforům. Kvůli tomu pak řidiči jedoucí z dálnice od Ostravy nebo z východu Brna na sever objíždějí místo klidnou lokalitou staré Líšně, kde děti hojně přecházejí přes přechody do školy.

Čtyřproudá komunikace v Drčkově ulici ústí do Trnkovy ulice, kde se zužuje na dva pruhy. Poté se auta dostávají k úseku s esíčkem u Zetoru a prodejny Lidl ke křižovatce, kde musejí složitě do kopce najíždět na čtyřproudou  komunikaci v Novolíšeňské ulici.

Nová silnice má navázat na čtyřpruh a vést řidiče na Novolíšeňskou tak, aby vůbec nemuseli vjíždět do dvou pruhů k Zetoru a k Lidlu, aby se netvořily kolony. Provoz by zlepšila návaznost pomocí semaforů. „Současné esíčko by zůstalo bez zátěže tranzitní dopravou," uvedl Hladík.

Akce si vyžádá desítky milionů korun. Silnice by měla být hotová v řádu jednotek let. „Teprve jsme ve stadiu přípravy. Je ale důležité, že jsme prosadili v radě, aby se tím odbor dopravy začal zabývat. Proto zatím nemáme konkrétně vyčíslené finanční a časové věci, zatím je vše odhadem," dodal Hladík.

Podle něj je nyní problém, že se vozidla chtějí vyhnout zácpám v Trnkově ulici, a proto jezdí z Drčkovy ulice přes Holzovu na starou Líšeň, která má být klidnou lokalitou. „Vznikají tam dopravní zácpy, přitom tam chodí mnoho dětí po přechodech pro chodce. Řidiči jsou nervózní a předjíždějí autobusy, které tam s dětmi u škol zastavují," řekl Hladík.

V budoucnu se nedaleko Lidlu plánuje výstavba i parkoviště P+R (park and ride). Účelem parkovišť P+R je to, aby řidiči odstavili vozidlo na okraji města a MHD se dostali do centra. Tím se má zamezit vjezdu velkého počtu aut do center měst.

Foto Google Maps | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Světově uznávaný průkopník elektronové mikroskopie Armin Delong má v...

úterý, 13. března 2018, 11:21

Světově uznávaný fyzik a průkopník elektronové mikroskopie má nově v Brně svou vlastní šalinu. Cestující vozí od pátku...

Uzavírka Dornychu se dnes obešla bez dopravních potíží

pondělí, 12. března 2018, 13:01

Bez výraznějších dopravních komplikací se zatím obešla uzavírka ulice Dornych v Brně, která slouží pro příjezd aut do...

V Pohořelicích se dnes ráno srazil linkový autobus s osobákem

pondělí, 12. března 2018, 12:34

Linkový autobus se dnes ráno srazil s osobním autem u Pohořelic na křižovatce při konci dálnice D52. Tři lidé odnesli...

Po Dornychu se dnes večer projede poslední šalina, od zítřka se...

neděle, 11. března 2018, 14:17

V noci z neděle na pondělí se pro veškerou dopravu uzavře ulice Dornych. Začne se zde totiž pracovat na dlouho...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Přestavba Zvonařky začne už v létě. Za rok...

  • Majitelce se ztratil pejsek Shiba-Inu. Nyní...

  • Na jižní Moravě se pohybují komáři...

  • Devětadvacetiletý muž v Mariánském údolí...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V kauze týraného Marleyho padlo rozhodnutí. Viník dostal podmínku

Mladíka, který na videu týral štěně labradorského retrívra Marleyho, potrestal prachatický soud roční podmínkou. Navíc mu uložil zákaz konzumace alkoholu a návykových látek a v průběhu zkušební doby se musí podrobit psychologickému programu, který ho má naučit zvládat agresivitu. Rozsudek zatím není pravomocný.

Instagram spouští dlouhá videa, chce konkurovat YouTube

Novou sekci videonahrávek o délce až 60 minut spouští sociální síť Instagram. Jmenuje se IGTV a podle šéfa firmy Kevina Systroma je pro mobilní telefony vhodnější než kanál YouTube, informoval zpravodajský server CNBC. Instagram dosud umožňoval přehrávat videa trvající maximálně 60 sekund. Nová platforma prozatím poběží bez reklamy, kterou ale firma později nevylučuje.

Fastfood nabídl Ruskám odměnu za otěhotnění s fotbalistou

Moskevská pobočka amerického fastfoodu Burger King vyvolala v Rusku poprask reklamou, v níž slíbila lákavou odměnu Ruskám, které otěhotní se zahraničním fotbalistou. Oznámila to ruská média. Po protestech se společnost omluvila a kampaň stáhla. Rusko v těchto dnech hostí výkvět světového fotbalu na mistrovství světa, které pořádá jedenáct ruských měst.