Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doprava

Brněnská lodní flotila přepravila letos 222 500 cestujících

neděle, 4. listopadu 2012, 15:10Doprava
 

Stejně jako většina našich hradů, zámků a dalších památek ukončila turistickou, tak i brněnský dopravní podnik ukončil letošní plavební sezonu. Od dubna do října přepravil svými pěti loděmi 222 500 cestujících.

 

Byl odsouhlasen plán na zimní údržbu silnic

neděle, 4. listopadu 2012, 12:00Doprava
 

Rada Jihomoravského kraje schválila plán zimní údržby vozovek, informoval o tom radní Zdeněk Pavlík (ČSSD) s tím že ze čtyř tisíc kilometrů vozovek, které má Správa a údržba silnic na starosti, nebudou silničáři v zimě udržovat zhruba 151...

 

Na hlavním železničním tahu uvízlo divoké prase

středa, 31. října 2012, 17:30Doprava
 

Ke kuriózní závadě na železnici vyjížděli záchranáři v Rájci-Jestřebí na Blanensku. Na hlavním železničním tahu mezi Brnem a Prahou se do výhybky na trati zachytilo divoké prase, zvířeti a ani nikomu jinému se naštěstí nic nestalo.

 

Na Kopečné se staví nový parkovací dům

pátek, 26. října 2012, 09:04Doprava
 

V Kopečné ulici se už naplno rozběhly práce na výstavbě nového parkovacího domu. Do konce příštího roku v proluce vyroste moderní objekt, který nejen částečně pomůže řešit nedostatek parkovacích míst v centru Brna, ale zároveň propojí lávkou pro...

 

Cyklostezka mezi ulicemi Renneská a Kšírova je hotova

úterý, 23. října 2012, 11:31Doprava
 

V Brně vznikla další nová cyklostezka určená pro cyklisty a ostatní brněnské sportovce. Jedná se o úsek v rozmezí ulic Renneská a Kšírova s celkovou délkou 1,6 kilometru.

 

Na Bike konferenci se řešily překážky cyklistické dopravy

čtvrtek, 11. října 2012, 09:28Doprava
 

Prostory brněnského Výstaviště hostily v minulém týdnu Bike konferenci, kde se sešli zástupci měst, krajů i tradičních cyklistických velmocí, aby společně s reprezentanty státní správy naplánovali společný postup při podpoře cyklodopravy.

 

Seniorbus přiveze důchodce na farmářské trhy zdarma

úterý, 9. října 2012, 19:37Doprava
 

Seniorbus rozšířil od měsíce října stávající trasu o další jízdu mezi hřbitovem, centrem a Husovou ulicí. Byly přidány také dvě nové zastávky - na Nádražní ulici (před bývalou hospodářskou školou) a v ústí Švehlovy ulice do Čechovy ulice.

 

Do Prahy vlakem novými spoji v čase pod tři hodiny

středa, 3. října 2012, 19:28Doprava
 

Od čtvrtka začnou jezdit nové dálkové vlaky z Brna do Prahy, přičemž pojedou bez zastavení. Cesta bude trvat okolo dvou hodin a 40 minut.

 

Brněnské komunikace se postarají o tunely. Za 250 milionů

středa, 26. září 2012, 08:12Doprava
 

O brněnské silniční tunely se bude i nadále starat městská společnost Brněnské komunikace, která vyhrála výběrové řízení na zakázku za 249,5 milionu korun. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) s ní uzavřela smlouvu na dalších pět let.

 

V Olomoucké ulici se kvůli havárii vody propadla vozovka

čtvrtek, 20. září 2012, 18:46Doprava
 

Čtvrteční havárie na vodovodním potrubí způsobila v Brně rozsáhlou trhlinu na povrchu silnice v Olomoucké ulici za železničním mostem na křižovatce s Těžební ulicí. Pracovníci vodáren proto vyjeli na místo situaci řešit a zastavovali proudy...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.