Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doprava

Byl odsouhlasen plán na zimní údržbu silnic

neděle, 4. listopadu 2012, 12:00Doprava
 

Rada Jihomoravského kraje schválila plán zimní údržby vozovek, informoval o tom radní Zdeněk Pavlík (ČSSD) s tím že ze čtyř tisíc kilometrů vozovek, které má Správa a údržba silnic na starosti, nebudou silničáři v zimě udržovat zhruba 151...

 

Na hlavním železničním tahu uvízlo divoké prase

středa, 31. října 2012, 17:30Doprava
 

Ke kuriózní závadě na železnici vyjížděli záchranáři v Rájci-Jestřebí na Blanensku. Na hlavním železničním tahu mezi Brnem a Prahou se do výhybky na trati zachytilo divoké prase, zvířeti a ani nikomu jinému se naštěstí nic nestalo.

 

Na Kopečné se staví nový parkovací dům

pátek, 26. října 2012, 09:04Doprava
 

V Kopečné ulici se už naplno rozběhly práce na výstavbě nového parkovacího domu. Do konce příštího roku v proluce vyroste moderní objekt, který nejen částečně pomůže řešit nedostatek parkovacích míst v centru Brna, ale zároveň propojí lávkou pro...

 

Cyklostezka mezi ulicemi Renneská a Kšírova je hotova

úterý, 23. října 2012, 11:31Doprava
 

V Brně vznikla další nová cyklostezka určená pro cyklisty a ostatní brněnské sportovce. Jedná se o úsek v rozmezí ulic Renneská a Kšírova s celkovou délkou 1,6 kilometru.

 

Na Bike konferenci se řešily překážky cyklistické dopravy

čtvrtek, 11. října 2012, 09:28Doprava
 

Prostory brněnského Výstaviště hostily v minulém týdnu Bike konferenci, kde se sešli zástupci měst, krajů i tradičních cyklistických velmocí, aby společně s reprezentanty státní správy naplánovali společný postup při podpoře cyklodopravy.

 

Seniorbus přiveze důchodce na farmářské trhy zdarma

úterý, 9. října 2012, 19:37Doprava
 

Seniorbus rozšířil od měsíce října stávající trasu o další jízdu mezi hřbitovem, centrem a Husovou ulicí. Byly přidány také dvě nové zastávky - na Nádražní ulici (před bývalou hospodářskou školou) a v ústí Švehlovy ulice do Čechovy ulice.

 

Do Prahy vlakem novými spoji v čase pod tři hodiny

středa, 3. října 2012, 19:28Doprava
 

Od čtvrtka začnou jezdit nové dálkové vlaky z Brna do Prahy, přičemž pojedou bez zastavení. Cesta bude trvat okolo dvou hodin a 40 minut.

 

Brněnské komunikace se postarají o tunely. Za 250 milionů

středa, 26. září 2012, 08:12Doprava
 

O brněnské silniční tunely se bude i nadále starat městská společnost Brněnské komunikace, která vyhrála výběrové řízení na zakázku za 249,5 milionu korun. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) s ní uzavřela smlouvu na dalších pět let.

 

V Olomoucké ulici se kvůli havárii vody propadla vozovka

čtvrtek, 20. září 2012, 18:46Doprava
 

Čtvrteční havárie na vodovodním potrubí způsobila v Brně rozsáhlou trhlinu na povrchu silnice v Olomoucké ulici za železničním mostem na křižovatce s Těžební ulicí. Pracovníci vodáren proto vyjeli na místo situaci řešit a zastavovali proudy...

 

Srážka trolejbusu s třemi auty, doprava ve městě kolabuje!

pondělí, 17. září 2012, 15:46Doprava
 

Dva lidé se v pondělí odpoledne lehce zranili při srážce trolejbusu a dalších tří vozidel na křižovatce Novolíšeňské a Jedovnické ulice v Brně, uvedla. mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová. V okolí frekventované křižovatky se vytvořily...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.