Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doprava

Na Kopečné se staví nový parkovací dům

pátek, 26. října 2012, 09:04Doprava
 

V Kopečné ulici se už naplno rozběhly práce na výstavbě nového parkovacího domu. Do konce příštího roku v proluce vyroste moderní objekt, který nejen částečně pomůže řešit nedostatek parkovacích míst v centru Brna, ale zároveň propojí lávkou pro...

 

Cyklostezka mezi ulicemi Renneská a Kšírova je hotova

úterý, 23. října 2012, 11:31Doprava
 

V Brně vznikla další nová cyklostezka určená pro cyklisty a ostatní brněnské sportovce. Jedná se o úsek v rozmezí ulic Renneská a Kšírova s celkovou délkou 1,6 kilometru.

 

Na Bike konferenci se řešily překážky cyklistické dopravy

čtvrtek, 11. října 2012, 09:28Doprava
 

Prostory brněnského Výstaviště hostily v minulém týdnu Bike konferenci, kde se sešli zástupci měst, krajů i tradičních cyklistických velmocí, aby společně s reprezentanty státní správy naplánovali společný postup při podpoře cyklodopravy.

 

Seniorbus přiveze důchodce na farmářské trhy zdarma

úterý, 9. října 2012, 19:37Doprava
 

Seniorbus rozšířil od měsíce října stávající trasu o další jízdu mezi hřbitovem, centrem a Husovou ulicí. Byly přidány také dvě nové zastávky - na Nádražní ulici (před bývalou hospodářskou školou) a v ústí Švehlovy ulice do Čechovy ulice.

 

Do Prahy vlakem novými spoji v čase pod tři hodiny

středa, 3. října 2012, 19:28Doprava
 

Od čtvrtka začnou jezdit nové dálkové vlaky z Brna do Prahy, přičemž pojedou bez zastavení. Cesta bude trvat okolo dvou hodin a 40 minut.

 

Brněnské komunikace se postarají o tunely. Za 250 milionů

středa, 26. září 2012, 08:12Doprava
 

O brněnské silniční tunely se bude i nadále starat městská společnost Brněnské komunikace, která vyhrála výběrové řízení na zakázku za 249,5 milionu korun. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) s ní uzavřela smlouvu na dalších pět let.

 

V Olomoucké ulici se kvůli havárii vody propadla vozovka

čtvrtek, 20. září 2012, 18:46Doprava
 

Čtvrteční havárie na vodovodním potrubí způsobila v Brně rozsáhlou trhlinu na povrchu silnice v Olomoucké ulici za železničním mostem na křižovatce s Těžební ulicí. Pracovníci vodáren proto vyjeli na místo situaci řešit a zastavovali proudy...

 

Srážka trolejbusu s třemi auty, doprava ve městě kolabuje!

pondělí, 17. září 2012, 15:46Doprava
 

Dva lidé se v pondělí odpoledne lehce zranili při srážce trolejbusu a dalších tří vozidel na křižovatce Novolíšeňské a Jedovnické ulice v Brně, uvedla. mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová. V okolí frekventované křižovatky se vytvořily...

 

V Brně se dnes otevřely Královopolské tunely

pátek, 31. srpna 2012, 14:39Doprava
 

Stavba za téměř 13 miliard korun ulehčí povrchové dopravě v Králově Poli a v Žabovřeskách a zrychlí tranzitní dopravu. První motoristé projedu kilometr dlouhými tunely dnes večer. Při jejich otevření to médiím sdělila mluvčí Ředitelství silnic a...

 

Na jižní Moravě opět zdražil benzin i nafta

čtvrtek, 30. srpna 2012, 13:26SpolečnostDoprava
 

Na jižní Moravě v uplynulém týdnu opět zdražil benzin i nafta. Za litr nejpoužívanějšího Naturalu 95 zaplatili řidiči ve středu průměrně 38,69 koruny, což je o 18 haléřů více než před týdnem. U nafty vzrostla cena o 13 haléřů na průměrnou cenu za...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

Během středy bude vydatně pršet. Celkem může napršet až 75 milimetrů, v Jizerkách dokonce až 100 mm. Déšť může zvednout hladiny řek.

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho očekávaným posledním dílem. I v Česku každý díl seriálu hltaly desetitisíce fanoušků. Mezi nimi třeba i Ministerstvo zahraničních věcí.