Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doprava

Nehoda na dálnici D1 u Brna, vraky vozů blokují všechny tři pruhy

úterý, 14. května 2013, 13:30Doprava
 

Dálnici D1 blokuje na 190. kilometru u Brna ve směru na Prahu od rána nehoda dvou kamionů a dodávky. Při hromadné srážce zůstali ve vozech zaklíněni čtyři lidé. Utrpěli těžká zranění. Sanitky je již převezly do nemocnic.

 

Policie chce začít od léta likvidovat nelegální billboardy

čtvrtek, 9. května 2013, 09:04Doprava
 

Dopravní policie chce od léta začít likvidovat nelegální billboardy v Brně. Ve městě jsou jich podle hrubých odhadů stovky. Akci zahájí v Hradecké ulici, která tvoří výpadovku na trase Brno-Svitavy. Billboardy je to tam zamořeno, přičemž asi 80...

 

Dopravní podnik zlepšil obsluhu Líšně a Vinohrad

pondělí, 6. května 2013, 17:11Doprava
 

Dopravní podnik doplnil spoje a zlepšil tak dostupnost školy, polikliniky a pošty pro obyvatele Líšně a Vinohrad. Linka 82 bude nově zajíždět do zastávek Mikulovská a Strnadova, díky čemuž se zlepší obslužnost polikliniky a školy v Horníkově ulici...

 

Kraj chce zmodernizovat brněnské letiště za 127 milionů

pondělí, 6. května 2013, 12:21Doprava
 

Jihomoravský kraj chystá zakázku za 127 milionů korun na modernizaci Letiště Brno v Tuřanech. Má zajistit větší bezpečnost a ochranu mezinárodního letiště, které slouží jak osobní, tak nákladní dopravě. Krajské zastupitelstvo schválilo záměr...

 

Podzemní parkování v centru přijde na 228 milionů korun

čtvrtek, 2. května 2013, 11:44Doprava
 

V centru Brna začne počátkem příštího roku ve Veselé ulici stavba třípodlažního podzemního parkovacího domu. Přijde na zhruba 228 milionů korun a bude v něm 191 parkovacích míst.

 

Pro ministerstvo je přestavba nádraží velkou prioritou

pondělí, 29. dubna 2013, 15:12Doprava
 

Přestavba brněnského vlakového nádraží má ve druhém programovacím období pro léta 2014 až 2020 vysokou prioritu v projektech ministerstva dopravy. I to podporuje odsunutou variantu nádraží u Svratky, zhruba 700 metrů jižně od dnešního.

 

Mezi Brnem a Vyškovem pojedou místo vlaků autobusy

pondělí, 22. dubna 2013, 09:37Doprava
 

Na železniční trati mezi Brnem a Vyškovem bude od úterý do čtvrtka výluka, která postihne rychlíky z Brna do Olomouce nebo do Ostravy. Jejich pasažéry převeze náhradní autobusová doprava.

 

Přístaviště na přehradě má opravenou přístupovou cestu

čtvrtek, 18. dubna 2013, 09:22Doprava
 

Turisté, kteří letos zamíří na oblíbenou plavbu lodí po Brněnské přehradě, se do přístaviště v Bystrci dostanou po upravené přístupové cestě. Práce stály zhruba 3,8 milionu korun. Po komunikaci projdou ročně desítky tisíc lidí. Je na ní také...

 

Město vyčlenilo na zlepšení cyklodopravy pět milionů

středa, 17. dubna 2013, 10:54Doprava
 

Brno se letos chystá investovat do cyklodopravy pět milionů korun, za tři roky to bude dohromady 28 milionů. Půjde především o zprůjezdnění dosud jednosměrných ulic, možnost vjezdu pro cyklisty tam, kde byl zákaz vjezdu, a vyznačení cyklopruhů.

 

Na přehradě odstartuje 67. plavební sezona

čtvrtek, 11. dubna 2013, 14:38Doprava
 

Slavnostním nástupem kapitánů bude v sobotu 13. dubna v 10 hodin na Brněnské přehradě zahájena 67. plavební sezona.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.