Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Komíně vzniknou byty pro 400 lidí a školka pro 60 dětí

 
středa, 26. listopadu 2014, 21:11

Pět nových bytových domů pro více než 400 lidí aškolka pro 60 dětí se má příští rok začít stavět v brněnské části Komín u Podveské ulice. Jde o lokalitu, kde ještě před několika lety stály zahrádky u tramvajové trati ze Žabovřesk do Komína. Investorem je jeden z brněnských developerů, vyplývá z informací na Informačním portále EIA.

Stavba rozdělená na dvě etapy zabere šestihektarový pozemek ohraničený tramvajovou tratí, prodlouženou Podveskou ulicí a střední školou informatiky a spojů. V místě bývalých zahrádek už se stavěly domy v předchozích letech, přes trať vznikla také rezidence Sochorova. Dokončení se plánuje na jaře 2017.

V každém domě budou garáže či parkovací místa, celkem by se mělo do nové zástavby vejít 255 aut. Pěší budou mít přístup přímo k Kníničské ulici a investor plánuje, že vznikne ještě nová tramvajová zastávka.

"O zastávce mezi Vozovnou Komín a Rosického náměstím se hovoří již delší dobu. Určitě vznik nové zastávky podpoříme, nechceme však platit celou její stavbu," řekla mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová. Zmínila také, že je potřeba, aby její vznik někdo oficiálně inicioval. Ideální by podle Hailichové bylo, aby se postavila v době výluky Minské a Horovy ulice, ve kterých nebudou od příštího jara jezdit rok a půl tramvaje. V té době se také plánuje rekonstrukce blízké zastávky Rosického náměstí.

V Komíně v uplynulém desetiletí vzniklo více nových obytných souborů, ať už bytových či rodinných domů. Čtvrť je poměrně blízko přírody, stejně tak má dobrou dostupnost do centra. Jde o okolí ulice Pastviny či novostavby ve Vavřinecké ulici.

Zdroj: ČTK
Foto: Kirk, wikipedia

 


 

Kam dál?

Nechte nás být! Bojujte jen s podvodníky, nikoliv proti slušným lidem!

středa, 26. listopadu 2014, 12:31

Na jednu stranu je velmi pozitivní, že se ministerstvo financí pod vedením Andreje Babiše rozhodlo využít vynikající...

Politici nám chtějí přikázat, kdy smíme pracovat a nakupovat

neděle, 9. listopadu 2014, 10:55

Jako daňový poplatník považuji za naprosto nepřípustné, aby mnou placení politici místo skutečně potřebné a užitečné...

Pivovary mají už navařeny speciály na vánoční trh

neděle, 2. listopadu 2014, 18:09

Jihomoravské pivovary už mají navařené speciály na vánoční trh. Letos se to obešlo bez větších překvapení. Pouze...

Na Černovické terase přibude 500 nových pracovních míst

pátek, 31. října 2014, 15:07

Brněnská průmyslová zóna na Černovické terase se příští rok rozroste o dvě nové výrobní haly. Výrobu sem přenese z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.