Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Brně dnes budou schvalovat smlouvu s CTP kvůli příchodu Amazonu

 
úterý, 18. března 2014, 10:03

Brněnští zastupitelé budou na dnešním zasedání schvalovat smlouvu s developerem CTP Invest, který ve městě chystá stavbu obřího skladu pro amerického internetového prodejce Amazon. Ten slibuje zaměstnat minimálně 1500 lidí. Pokud bude alespoň 28 z 55 zastupitelů pro, Amazon do Brna může přijít.

Po průtazích a odmítnutí smlouvy na minulém zastupitelstvu 14. února se Brnu podařilo vyjednat podmínky, které by měly urychlit stavbu dálničního sjezdu do černovické průmyslové zóny, kde má sklad stát.

V dodatku smlouvy o prodeji pozemků pro sklad Amazonu se nyní píše, že CTP je dostane až poté, co vykoupí alespoň 70 procent pozemků pro stavbu dálničního exitu. Zastupitelé předtím odmítli smlouvu, která CTP nijak nezavazovala k co nejrychlejší stavbě sjezdu. Je přitom klíčovým bodem sporu, protože Slatina a další blízké městské části trpí nadměrnou dopravou.

ČTĚTE VÍCE: Brněnskému letišti klesl počet cestujících, pomoci by mu mohl Amazon

CTP začala vést jednání s majiteli pozemků na začátku března poté, co rada schválila dodatek smlouvy. Podle regionálního ředitele CTP Tomáše Budaře bude možné v nejbližších dnech uzavřít první smlouvy s majiteli pozemků, pokud zastupitelé zvednou ruku pro.

ČTĚTE VÍCE: Brněnští radní schválili dodatek smlouvy a otevřeli cestu k centru Amazon

Sociální demokraté, kteří v brněnském zastupitelstvu mají 19 hlasů, uvedli, že se smlouvou s CTP budou souhlasit jednotně, návrh se chystají podpořit i koaliční partneři z ODS. Pro hlasovali před měsícem i někteří opoziční zastupitelé.

Zdroj ČTK

 


 

Kam dál?

Brněnské výstaviště letos nabídne nový veletrh

pátek, 14. března 2014, 15:10

Vybavení pro divadla, bary nebo kongresové prostory nabídne začátkem listopadu na brněnském výstavišti nový veletrh...

Z Intersparů budou Alberty: Ahold koupí konkurenční SPAR

úterý, 11. března 2014, 09:51

Nizozemská společnost Ahold kupuje síť prodejen SPAR. Rakouská společnost vlastní v České republice přibližně padesát...

Motosalon přivítal rekordní počet návštěvníků

pondělí, 10. března 2014, 13:00

Přes pětasedmdesát tisíc lidí prošlo podle od čtvrtka do neděle branami brněnského výstaviště. Jednapadesát tisíc z...

Vinaři se připravují na výrobu slámového vína

pátek, 28. února 2014, 09:25

Jihomoravští vinaři se v těchto dnech připravují na výrobu slámového vína. Jeho produkce v posledních letech roste a je...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.