Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Boskovicích na Blanensku zřejmě od ledna 2016 zakážou hazard

 
sobota, 31. ledna 2015, 15:46

Boskovice na Blanensku zřejmě od ledna 2016 zakážou hazard ve městě. Radnice připravuje vyhlášku, kterou by dále nesměly být na území města provozovány herní automaty a videoloterijní terminály. Řekl to mluvčí městského úřadu Jaroslav Parma. Loni město jako podíl z hazardu získalo kolem sedmi milionů korun.

Boskovice mají přes 14.000 obyvatel, přičemž ve městě je zhruba deset provozoven s automaty a videoloterijními terminály.

"Členové současné radniční koalice jsou pro úplný zákaz hazardu. Vyhláška by měla být hotova do léta a její projednávání v zastupitelstvu lze očekávat v listopadu," uvedl Parma.

Příspěvky do městské pokladny ze zisku z hazardu jsou podle něj pro radnici významné, představitelé města se ale shodují na tom, že Boskovice se bez nich obejdou. Z příspěvků podporují kulturu.

Jako první na jižní Moravě zakázalo hazard od 1. listopadu 2013 Blansko. Ročně z něj získávalo sedm až deset milionů korun. Podle odhadů ročně lidé na automatech a terminálech ve městě utratili až 200 milionů korun. Radní hazard zakázali s tím, že způsobuje sociální problémy v rodinách notorických hráčů.

K Blansku se pak přidala další města. Jiná, jako například Vyškov, alespoň vymezila místa, kde herny ve městě nechtějí. Vedení Jihomoravského kraje před časem vyzvalo starosty a radní v regionu, aby ve svých městech a obcích hazard buď zcela zakázali nebo jej výrazně omezili.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Essox vyžaduje podle dTestu placení úvěrů i po odstoupení od smlouvy....

středa, 21. ledna 2015, 07:45

Česká Drbna v závěru tohoto týdne obdržela od největší české spotřebitelské organizace dTest informace o tom, jak...

KOH-I-NOOR koupil FORMEX

úterý, 13. ledna 2015, 17:09

Skupina KOH-I-NOOR holding a.s. rozšiřuje divizi KOH-I-NOOR MACHINERY. Po nedávných akvizicích nástrojáren a lisoven...

Brňané dnes poprvé ochutnají slavnou kávu Starbucks

pátek, 19. prosince 2014, 07:54

Obchod s kávou je hned po ropě největším světovým byznysem. Lidé utrácejí miliardy dolarů každý den a je-li nějaká...

Kdo bere víc jak Barack Obama?

čtvrtek, 18. prosince 2014, 18:33

Víte, kdo je to Barack Obama? Co je to za blbou otázku, řeknete si – prezident USA je i v tuzemských, do sebe...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.