Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Student Agency koupí devět dvoupatrových autobusů

 
úterý, 14. ledna 2014, 10:53

Autobusový dopravce Student Agency koupí devět dvoupodlažních autobusů Setra za více než 110 milionů korun. Pošle je na linky z Prahy do Mnichova a do Norimberku a Mannheimu, které provozuje v barvách německého dopravce Deutsche Bahn.

Dosud na těchto linkách jezdí s jednopodlažními autobusy s kapacitou 60 míst, nové vozy jich nabídnou o 13 více, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.    

Nové autobusy by se na linkách měly objevit na přelomu května a června a nabídnou na rozdíl od dosavadních autobusů dopravce i speciální místa pro vozíčkáře.

Linky do Německa provozuje pod značkou Deutsche Bahn společnost Radima Jančury od prosince roku 2011, od poloviny loňského prosince začala linka do Norimberka zajíždět až do Mannheimu a poprvé tak na ni byla povolena vnitrostátní doprava. Obě linky jsou začleněny do systému vlakové dopravy německého národního dopravce. 

Student Agency, která je největším českým dálkovým autobusovým dopravcem, už bude mít ve své flotile 160 autobusů. Do Německa jezdí autobusy v bíločerveném provedení s logem Deutsche Bahn, zároveň je na nich informace, že linku provozuje Student Agency. 

S německými drahami chce spolupracovat v budoucnu i RegioJet, člen holdingu Student Agency, na železniční lince z Prahy do Berlína a Hamburku. Jančura však musí své plány prozatím odkládat, protože mu banky nechtějí půjčit na nákup vozidel.

Zdroj ČTK

 


 

Kam dál?

Šampionem Salonu vín je Ryzlink bzeneckého vinařství

pátek, 10. ledna 2014, 11:50

Šampionem Salonu vín - národní soutěže vín 2014 se stal Ryzlink rýnský 2011 pozdní sběr ze Zámeckého vinařství Bzenec....

Příprava veletrhu? V průměru zabere deset dní

čtvrtek, 9. ledna 2014, 14:37

Jen šedesát dní v roce není v areálu brněnského výstaviště živo. Vyplývá to z analýzy, kterou si firma nechala...

Olšany žádají odstranit tenisové kurty na Polívkově farmě

pondělí, 16. prosince 2013, 11:52

Vesnice Olšany na Vyškovsku požádala Krajský soud v Brně, aby v probíhajícím insolvenčním řízení s bývalou farmou Bolka...

Jednatel brněnského Bobycentra žádá o rychlé vyhlášení konkurzu

úterý, 10. prosince 2013, 16:26

Jednatel společnosti Bobycentrum Václav Tomsa opakovaně požádal Krajský soud v Hradci Králové, aby na ni vyhlásil...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?