Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Smlouvu s Amazonem budou brněnští zastupitelé schvalovat v úterý

 
čtvrtek, 5. prosince 2013, 11:39

Brněnští zastupitelé by na svém zasedání 10. prosince měli schválit nájemní smlouvu s americkým internetovým obchodem Amazon, který má zaplnit jedno z posledních míst v průmyslové zóně Černovická terasa a v budoucnu zaměstnat 2000 lidí.

Smlouva bude mít odloženou účinnost a v platnost vejde, jen pokud se podaří s Ředitelstvím silnic a dálnic uzavřít dohodu o výstavbě silničního napojení na dálnici D1. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Oliver Pospíšil (ČSSD).

Amazon chtěl podle původních plánů v Brně začít fungovat už před Vánocemi 2014, tak rychle to ale zřejmě podle Pospíšila nepůjde. Investorem napojení Černovické terasy na dálnici může být jedině stát. "Proto byl problém, jak podmínit transakci se soukromým investorem. Principem odložené účinnosti klíčových smluv se podmínka dala zakotvit," podotkl Pospíšil. Smlouva se státem o napojení musí být podle něj uzavřená do konce příštího roku.

Proti výstavbě logistického centra firmy Amazon se postavili lidé ze sdružení Čisté Tuřany. Společně s radnicí městské části Slatina požadují zpracování studie vlivu na životní prostředí EIA. Podle nich je už nyní doprava v Tuřanech na hranici snesitelnosti. "Uvědomujeme si, že Amazon způsobí velké dopravní zatížení, a proto jsme smlouvu podmínili napojením
na dálnici,"
řekl Pospíšil. Dálniční sjezd, který dopravě v místě uleví, je dlouho plánovaný. V územním plánu je od roku 2003.

Centrum Amazonu má zabrat plochu 95.000 metrů čtverečních, budova má být vysoká 16 metrů. Zaměstnance bude podle Pospíšila nabírat zřejmě postupně, nabídne také různé brigády studentům.    

Amazon plánuje otevřít v Česku dvě nová distribuční centra pro evropské zákazníky. Druhé má být v Dobrovízi u Prahy. Část místních se proti tomu bouří, proto budou obyvatelé Dobrovíze v pátek o distribučním centru Amazonu rozhodovat v místním referendu. 

Amazon je největším a zároveň i jedním z nejstarších internetových obchodů na světě. Jeff Bezos, který stále stojí v čele firmy, ji založil v roce 1994, tehdy ještě pod jménem Cadabra. Svou činnost na internetu Amazon zahájil v červenci 1995.

Zdroj ČTK

 


 

Kam dál?

Amazon čelí námitkám proti projektu logistického centra i v Brně

středa, 20. listopadu 2013, 10:09

Občanské sdružení Čisté Tuřany z Brna se postavilo proti stavbě logistického centra americké firmy Amazon v Brně v...

Na brněnské skládce bylo zničeno 37 tisíc talířů

středa, 13. listopadu 2013, 10:56

Brněnská pobočka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nechala v uplynulých dnech rozdrtit na...

Starobrno představilo medový ležák

sobota, 9. listopadu 2013, 10:05

Pro milovníky pivních specialit připravilo Starobrno medový ležák. Dva tisíce hektolitrů Medáku stočili ve čtvrtek...

Do Brna míří tři investoři, vytvoří stovky nových míst

pátek, 8. listopadu 2013, 11:14

Do Brna a jeho okolí míří tři investoři. Dohromady postupně vytvoří více než 300 pracovních míst. Největší investici...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.