Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Roboti i veřejné osvětlení. Na výstavišti začal Amper

 
úterý, 18. března 2014, 14:19

Novinky z oborů elektrotechniky, automatizace nebo zabezpečení přijelo na brněnské výstaviště prezentovat šest set třicet firem z dvaceti zemí. Od úterý do pátku se tam ve třech pavilonech koná veletrh Amper.

Brněnské výstaviště hostí akci počtvrté. „Po Mezinárodním strojírenském veletrhu jde o největší technologický veletrh v Brně,“ řekl generální ředitel brněnských veletrhů Jiří Kuliš. Loni na Amper přišlo čtyřicet tisíc návštěvníků. „Letos doufáme, že tuto hranici překročíme,“ sdělil ředitel Amperu Jiří Šviga.

Veletrhu se poprvé zúčastnila i česká pobočka německé firmy Pilz, která se zabývá výrobou bezpečnostních prvků. „Kromě nich zákazníkům také radíme, jak bezpečnost ve firmách řešit. Zatím jsme s Amperem spokojení, lidé se o naše služby zajímají,“ zhodnotil technik Petr Škraňka.

Součástí akce je také soutěž Zlatý Amper. „Letos se do ní přihlásilo rekordních sedmatřicet exponátů od třiatřiceti společností. Posuzovat budeme jak malé GSM komunikátory, tak třeba lampy veřejného osvětlení používající LED technologii,“ informoval ředitel soutěže Richard Malina. Odborná porota o vítězi rozhodne v úterý večer.

Zájemci mohou navštívit také jednapadesát odborných seminářů. „Navíc jsme vylepšili webové stránky. Neslouží už jen jako zdroj informací, návštěvníci si na něm mohou domlouvat na veletrhu obchodní setkání,“ uzavřel Šviga.

Podívejte se na video z veletrhu:

Vstupné na veletrh Amper

Celodenní vstupné Dvoudenní vstupné Pernamentní vstupné
250 Kč 350 Kč 450 Kč
Vstupné po 14:00 Studentské vstupné, ZTP Studentské vstupné v pátek
200 Kč 200 Kč 50 Kč
Otevírací doba: úterý-čtvrtek: 9:00-17:00, pátek 9:00-16:00

 

 
 
 


 

Kam dál?

Jednání o Amazonu v Brně přerušili, výsledek je nejistý

úterý, 18. března 2014, 12:59

Zda americká internetová obchodní společnost Amazon vybuduje v Brně obří logistické centrum, je nejisté i po třech...

V Brně dnes budou schvalovat smlouvu s CTP kvůli příchodu Amazonu

úterý, 18. března 2014, 10:03

Brněnští zastupitelé budou na dnešním zasedání schvalovat smlouvu s developerem CTP Invest, který ve městě chystá...

Brněnské výstaviště letos nabídne nový veletrh

pátek, 14. března 2014, 15:10

Vybavení pro divadla, bary nebo kongresové prostory nabídne začátkem listopadu na brněnském výstavišti nový veletrh...

Z Intersparů budou Alberty: Ahold koupí konkurenční SPAR

úterý, 11. března 2014, 09:51

Nizozemská společnost Ahold kupuje síť prodejen SPAR. Rakouská společnost vlastní v České republice přibližně padesát...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.